Salcano Ng 600 Ve Salcano Ng 450

archieduke

Üye
Tepki
33
arkadaslar kız arkadasımla birlikte iki bisiklet alıcaz. ben salcano ng 600 ve ng 450 bisikletler arasında kaldım. bisiklet olayına yeni giriyoruz biraz spor birazda gezeriz ankarada eymire vs gideriz gibisinden.
acaba 16 veya 17.5 kadro konusunda nasıl bir tercih yapmamız lazım ng600 17.5 ng 450 16 veya baska marka bu fiyatlarda tavsiyeniz varmı.

özelliklerimiz soyle

1-Bay, 29 yas, 1.74cm boy, 80 kg
2- spor, gezinti
3-Nerde bineceksiniz? (şehir, dağ tepe,)
4-Ne sıklıkta bineceksiniz? (haftada bir veya iki)
5-300-450 arasıBu iş için ayrılan bütçe nedir?(Sıfır )

1-Bayan, 24 yas, 1.72cm boy, 58 kg
2- spor, gezinti
3-Nerde bineceksiniz? (şehir, dağ tepe,)
4-Ne sıklıkta bineceksiniz? (haftada bir veya iki)
5-300-450 arasıBu iş için ayrılan bütçe nedir?(Sıfır )

Salcano ng 450
(link)
# 26 MTB
# Shimano Altus 24 Vites
# 26 16 Aluminyum Kadro
# Zoom Aluminyum Amortisörlü Maşa
# Ahead Alüminyum Boğaz
# Alüminyum V Fren
fiyat 12 taksit 430 ytl

Salcano ng 600
(link)
# 26 MT
# Shimano TX 50 21 Vites
# 26 17.5 Alüminyum Kadro
# Zoom Amortisörlü Maşa
# Ahead Alüminyum Boğaz
# Alüminyum V Fren

fiyat 330 ytl 12 taksit

Scudo

archieduke

Üye
Tepki
33
arkadaslar kimse cevap vermiyor yaw bir yol gosterin su fakire:)

ben biraz daha arastırma yaptım ankarada erdoganlara gittim salcano yoktu kron vardı cok hosuma gitti. xc1000 21v. olanı 280 euro 24.v acera vs donanımlı olanı 350 euro euronun artması canımı sıktı biraz ama kronları cok beğendim butce olarak baslangıc icin 21v ve 24v acera donanımlar vs fiyat farkına değermi. alternatiflere birde salcano bg350 girdi oda hepsiburaadaa 594 12 taksit. yani son durum su

kronxc1000 21.V 280 euro 555 milyon 10 taksit
kronxc1000 24v 350 euro 690 milyon 10 taksit
salcano ng350 24v on disk fren vs 594milyon 12 taksit

siz hangisini tavsiye edrsiniz bu ara erdoganlardakiler bana 16 kadro olur dediler siz ne dersiniz. kron icin konustular tabii.

T

Tuğrul

Misafir
kron kullanaların bir şikayetini duymadım.Bence 21 vitesli olarak alın , ileride vites sistemini değiştirerek 24 veya 27 vitese geçersiniz.

Kronlar yapı itibarı ile Salcano dan daha hafif bisikletlerdir.16-17 " kadroyu deneyerek almanızı öneririm.

Selamlar

archieduke

Üye
Tepki
33
cevabın icin sağol dostum peki bir sey daha sorabilirmiyim muhtemelen ben bisikleti aldımmı cok oynama yapmam. (benim sağım solum belli olmaz gerci ama)
ilerde vites sitemini 24 veya 27ye gecirmenin acera set ile maliyeti yaklasık ne olur acaba?

archieduke

Üye
Tepki
33
dostum erdoganlar bisikletle bir dah konustum kron xc1000 24 vites olanı en son 650 ytl 10 taksite bıraktı. bende aldım . daha dogrusu ayırttım. aleti cok beğenmistim zetn icimde kalmasın diye 40 kusur milyonluk indirimde yapınca tamam alıyorum dedim.ayriyeten gobeklerde viteslerde vs yaptıkları değişiklerin ardaki fiyat farkından cok fazla olduğunu solediler. dolayısıyle bunu almaya karar verdim. bakalım hayırlısı:),

yardımların icin sağol turgrul.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Zamanında yardım edemediğim için üzgünüm :(. Ancak en azından içim rahat, doğru bir seçim yapmışsınız :). Hayırlı olsun...

archieduke

Üye
Tepki
33
arkadaslar biskleti aldım ama son anda bir değişiklik yaptım Whistle Miwok 613 e dondum. Umarım kotu yapmamısımdır. ben bir noktada yanılmısım 24v kron 650 milyona erdoğanlar kendisi 21v yi upgrade etmis. amartisoru zoom idi. normal 24vlerde biliyosunuz xcr var. kilitli. neyse. Boyle olunca biraz canım sıkıldı vs. gerci lutfu bey sağalsun. standart 24v halinede getiririm istersem dedi hatta on ve arka gobekler deorenin gecen yılki versitonu xtr-xcmi ole birsey dedi cok anlamadım jantlar fransız yuksuklu birseyler onuda tam analamadım. neyse sonra orda gorduğum whistlea kaydı gozum.whistle 614-613 arasında acera donanım olması sebeiyle whistle 613 aldım sonunda. 650 YTL bisiklet aksesuarlarla birlikte eldiven km saati kask ve kilit ve sele değişimi ile fiyat 810 ları buldu. Neyse icim rahat sayılır. tavsiyeleriniz icin sağolun dun biraz bisikleti denedim. ya zaten cok yeni giriyom bu olaya cocukluğumuzda biraz binmişliğimiz var okadar ama azimliim. aslında bana 510 milyona 21v kronda yeticekti ama icimde insanın icinde kalınca birseyler olmuyo.kronun kadro kalitesi yorumlardan anladığım kadarıyla daha ii olsada İçim rahat sayılır cunku ben yarıslara girecek sağda solda hoplayıp zıplayacak biri değilim sakin bir kullanıcı sayılırım.

Bu arada erdoğanlar bisikletten lütfü abiye gercekten teşekkur etmek isterim 4-5 gundur kafaasının etini yedim sayılır bıkmadan usanmadan cevap verdi cok yardımcı oldu ne nedir ne değildir seklinde.

Aklıma takılan son birsey amartisor Suntour scm 80 mm con lockout. sizce bu amortisor nasıl xc'rın alt modeli diye biliyorum sıfır satısı 60 euro xcrın 85 euro. ama arlarında cok kalite farkı varmı biliyomusunuz.

Yorumlarınız icin tesekkurler tekrardan.

aletin özellikler surda: Whistle miwok 613

Gövde : W8900 ALUMINYUN CUSTOM TUBING
Ön süspansiyon : Suntour XCM 80mm con Lockout
Furç takimi : Neco H 142 ENTEGRE 1”1/8
Aynakol : Shimano Acera 42/32/22
Gidon boynu : Byte Siyah
Gidon : Byte Siyah
Arka aktarici : Shimano Acera
Ön aktarici : Shimano Acera
Frenler : Shimano Acera
Fren kollar : Shimano Acera
Vites kollar : Shimano Acera
Sele : normalde Selle Royal SPD 8549 ama ben konfor amaclı setlaz gel sele ile değiştirdim.
Sele borusu : Siyah Alu 27,2x350mm
Göbekler : Quando 24 Delik - Kaset
Çemberler : Whistle 24 Delik
Lastikler : Byte Braies 27 Tpi
Ruble : Shimano Acera 8V 11/32 HG 30
Pedallar : Xerama SP-931
Ölçü : 16” kadro

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben de 600 (12 tak)'e 614 aldım 1 ay önce. Kron Xc 1000 almaya gittim. Euro uçunca 614'ü aldım. Aklım Kron kadroda kaldı. Ama 750 gibi bir YTL'ye tekabül etmişti. Bisikletimden şikayetim yok. Ama 150 YTL daha vermediğime pişman oğlu pişmanım. Sadece kadrodan.
Hayırlı olsun.
Bir sorum var: Pedallarının katalogdaki gibi 931 s olduğuna emin misin? Eğer mümkünse bi foto görebilir miyim? Benimkiler no name. Hafta sonu söküp aldığım yere götürücem.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
İlk önce hayırlı olsun ikinci olaraksa eğer içinize sinen bir bisiklet alarak daha iyi yaptınız demek istiyorum...Sonanım olarak 21 yada 24 vites olmasının aslında pek bir farkı yok son hız ve en düşük hızda önemli olan aynakolun ve arka dişlilerin oranlarıdır bu sebeple aklınızda herhangi bir sorun oluşmasın...Ayrıca üstündeki maşada sizin gibi haftada 1-2 binecek bir kişi için o kadar fark hissettirmez emin olabilirsiniz...

archieduke

Üye
Tepki
33
arkadaslar yorumlarınız icin tesekkurler.

Size kotu bir haberim var bisikletim malesef daha birinci ayını doldurmadan calındı. odtude yurtların onune bağlamıstım arada aksamları ve haftasonları biniyordum. gecen hafta kız arkadasımada bisiklet aldık dün beraber binelim diye aldık bisikleti odtüye gittik. gittiğimizde malesef benim whistle 613 un yerinde yeller esiyordu acaip canımız sıkıldı. neyse bisikletin üstüne soğuk su icip hayırlısı dedik. bu aralar ankarada az kullanılmış selesi setlaz jel sele olan mavi bir whistle 613 2.elde veya cevrenizde gorurseniz haberdar edebilirseniz sevinirim. Biiskletten oldukca memnundum bu arada.

Neyse bugün sabah erkenden moral bozukluğuyla erdoğanlar bisiklete gittim. 613 alıcaktım ellerinde kalmamış. kron vsde almadım malumunuz euro 2100lere geldi. iki bisiklet arasında kaldım. amoeba hussar full acera sistem XCM kilitli amortisör ile whistle 612. amoeba hussarı 680 ytlye. whistle 612 yide 700 ytlye 10 taksitle verebileceğini soyledi lutfu bey bende 612yi aldım. full alivio donanım ve XCR kilitli amortisör. hayırlısı artık ne diyelim bize birsey olacağına mala olsun dedik.

temel karatas arkadasım pedal konusunda haliyle alet calındığı icin birsey idyemiycem . belki 613un pedalının resmini koyabilirsen bir yorum yapabilirim.

bu arada yorumlar icin tekrardan tesekkurler.