Zwift

Scudo

Two_Wheels

Graveller
Tepki
92
İsim
Muhammed İkbal Ayvalık
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
İyi akşamlar, Zwift başlığını gördüm damladım hemen:) Bayağıdır araştırma yapıyorum ancak hâlâ aparat eksiklerim olduğu için kullanmaya başlayamadım. Kafamda birkaç soru var. Tecrübeli arkadaşlara danışmak istiyorum. Tacx Blue Motion Folding Trainer, Trainer ile gelen USB ve trainer lastiğim tamam. Hatta zwift programını dahi indirdim. Asıl can alıcı noktaya gelirsek trainer smart olmadığı için sanırım garmin gerekiyormuş. Elimde avucumda kalan son 500 tl ise garmine yetmiyor:( İlk sorum:
1- Garmin yerine sigma 16.12 sts vb. km saati ve sensörleri alternatif olur mu? Yoksa bu işin olmazsa olmazı Garmin mi?
2- Bir adet garmin(800 modeli) buldum ancak ant'ında sıkıntı varmış. Cihazı alsam ant'ına çözüm bulabilir miyim sonradan? Zwift için hız ve nabız sensörü illa olmak zorunda mı?
3- Zwift kullanabilmek için min şu model olmalı gibi bir durum söz konusu mu? Örneğin Garmin 500 de yeter mi bu iş için?
4- Son olarak bu program için atladığım bir şey kaldı mı, başka eksiklik var mı acaba?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Hatta bu bütçeye satan varsa 10 numara olur:harika:

Two_Wheels

Graveller
Tepki
92
İsim
Muhammed İkbal Ayvalık
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Çakırgöz İşte bu harika:harika: Önerebileceğiniz ant destekli hız sensörü ve km saati varmı acaba?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben garmin'in hız kadanas sensörlerini kullandım, onu tavsiye edebilirim. Km saati garmin öneririm ama o zaten pahalı olduğu için elemiştiniz. Diğerleri hakkında yorumda bulunabileceğim bir model yok. Bu arada km saatini zwift için alacaksınız zwift kullanabilmek için km saatine ihtiyacınız yok..

Two_Wheels

Graveller
Tepki
92
İsim
Muhammed İkbal Ayvalık
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Çakırgöz Çok teşekkür ederim normal kullanım için sıradan bir km saati yeter o zaman

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Two_Wheels Zwift bluetooth da destekliyor. Polar markasının 240 tl civarı olan hız kadans seti vardı. Onu kullanabilirsiniz. Tchibo'da bluetooth kardiyo kemeri 59.90 a düşmüştü ama buradaki Taurus AVM de kinde gördüm. Yani bluetooth bir düzen de kurabilirsiniz. Bilgisayarınız bluetooth destekliyorsa.

Two_Wheels

Graveller
Tepki
92
İsim
Muhammed İkbal Ayvalık
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@amoush00 bluetooth sisteminde ant a gerek kalmıyor o zaman doğru mu anladım?

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Two_Wheels aynen öyle. Sistemi ya bluetooth üzerine yada ant+ üzerine kuracaksınız. Birisi başka birisi başka olmaz sanırım. Akıllı telefonunuz da bir yol bilgisayarı olur gerekli uygulama ile. Bir ara decathlondan count 14 + modeli vardı. Ucuz ant + sensör seti adına ama bitmiş. 175 tl di sanırım. Benim sistem ondan. Yada Elite'in kendi sitesinde combo sensör seti vardı. 39.90 avroya. Hem bluetooth olanı, hem ant + olanı var. Ama 20 avro da gönderi ücreti var.

Two_Wheels

Graveller
Tepki
92
İsim
Muhammed İkbal Ayvalık
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@amoush00 elite'in siteden sete bakarken jeton düştü. Trainer'ın yanında gelen usb sanırım dongle usb ant oluyor. o vakit ant özellikli sensörler yeterli olacak. Bluetootha girmeye gerek yok. Teşekkür ederim.

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amoush00 merhaba. Bende Elite qubo mag smart b trainer aldım. Zwift de pc ile trainer arasındaki bağlantıyı sağlamak için ne yapmam gerekiyor.

Şu ürün işimizi görür mü ?

(link)

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Büyük ihtimalle çözer ben de buna benzer bir stick almıştım.. Daha ucuzdu..@celilcetiner 10 dolara almıştım..

• Beğen
Tepkiler: celilcetiner

Two_Wheels

Graveller
Tepki
92
İsim
Muhammed İkbal Ayvalık
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@celilcetiner
Ant+ veya Bluetooth destekli sistemlerin hepsi işinizi görür. Linkteki de ant+ destekli.

• Beğen
Tepkiler: amoush00

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
roller ile bu olay oluyormu acaba arkadaşlar-polar cs 500 var roller var acaba nasıl oluyor

Two_Wheels

Graveller
Tepki
92
İsim
Muhammed İkbal Ayvalık
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@mutlu07
Olur hocam. Olay sensörlerde ve bağlantı kurmada bitiyor. İster trainerda ister rollerda kullanın. Yol bilgisayarınız olmasa dahi ant+ veya bluetooth destekli sensörlerle bağlantı kurup zwifti aktifleştirebilirsiniz.

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@Two_Wheels çok teşekür ederim elimde polar cs500 var plus olan versyonu vala sıfır bilgiye sahibim bu zifwt konsunda sanrım konuyu baştan sona okumam lazım öğrenebilmem için

küpçü

Daimi Üye
Tepki
2.414
Bisiklet
Cube
Tacx Vortex smart aldigimizda interaktif kullanmak icin yazilimina extra 125 euro ve her bir filmine de 65 euro mu odememiz gerek?

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Walla bu sene Trainer sezonunu açtım ama hiç zwiftlemedim. Koyuyorum müziği kullağıma açıyorum önüme my E-training i seçiyorum bir program. Kadans ve hr power değerleri arasında 1 saat bitiyor. O da bana yetiyor. . Belki iyice soğuduğunda yaparım bir zwift. :) Bilemedim. . !

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi