Zincir Yardım

idrisarici

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
İdris ARICI
Bisiklet
Giant
Sinir bozucu sesle baş başa bırakıyorsunuz beni yani? :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Anormal bir görüntü yok. Arka vitesin yayı zaman içinde eski gücünü kaybetmiş olabilir. Sanırım en sert haline getirdiniz zaten. Benim önerim o Shimano yazan kadro koruyucuyu biraz daha arkaya doğru çekin. Ya da oraya da birşey sarın koruyucu gibi. Arka vites ya da zincir oraya vursun, kadroya vurmasın.
Umarım anlatabildim :)

Önemli bir durum değil. Geziniyo'ya da katılıyorum. Ama benim gibi titiz birisiniz sanırım. İlla ben bu sesi duymak istemiyorum derseniz de biraz daha iyi arka vites alabilirsiniz. Bu da bir seçenek :)

idrisarici

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
İdris ARICI
Bisiklet
Giant
Peki o zaman 7 li tourney aktarıcıyı 8 li acera aktarıcıyla değiştirebilir miyim kaliteyi biraz olsun yükseltmek adına...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@idrisarici Çok fiyat farkı olmaması lazım. Bir üst modeli yani Alivio tercih edin bence. Daha konforlu ve daha uzun süre kullanırsınız.

ozguven

Üye
Tepki
3
İsim
AYKAN
Bisiklet
Carraro
20 yıldır kullandığım bisikletimde zincir yağlı olduğu halde pedala az yüklenmemle beraber zincirden gıcırtı geliyor? Eskime ile ilgili bir sorun mu?

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.505
İsim
Yusuf
Zincirden olduğuna emin misiniz ? Ses pedaldan veya ön göbekten geliyor olabilir mi ?

Tepki
7
İsim
Enes isikgoz
Bisiklet
Sedona
bence 20 yıllık bi bisiklet için oldukça az dırdır ediyor:koptum:

• Beğen
Tepkiler: Imlampre

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.907
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ozguven

20 yıldır temizleme ve yaglama dışında birsey yapmadıysaniz olagan bir durum gibi...
Zincir ve ruble degisimi gerekiyor olabilir ;)
Aynakolda degisime ihtiyac duyuyor olabilir ama butcenizi bilmedigimden ve kullanim durumunu bilmeyince bir sey diyemiyorum...
Sonucta 20 yilda ne kadar km yaptiginizda onemli!
Eldegmisken orta gobek ve teker gobeklerinide acip/actirip temizlemek ve yaglamak iyi bir fikir olabilir :)

ozguven

Üye
Tepki
3
İsim
AYKAN
Bisiklet
Carraro
Aslında yazlıkta kullandığım eski castello marka bir bisiklet, bununla birlikte shimano vites sistemi hala iş görüyor, fazla masraf etmek istemiyorum, bugüne kadar yağlama dışında bakım yapmadım ama güçlü pedala basılınca ortaya çıkan gıcırtı her pedalda rahatsız ediyor

Okan111

Daimi Üye
Tepki
102
İsim
Okan Özen
Bisiklet
b'Twin
Zincir rubleye sıkıştı arka dişlilere yolda kaldım hertarafım yağ oldu zaten dükkana kitledim yarın nasıl çıkarrırım o zinciri ordan çok fena sıkıştı kaldı

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.768
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Tüm gücünle asıl.

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
bende çok oldu bu olay. düz tornavida ile rublenin arkasından ittirmeye çalışın veya çekiç ile düz tornavidaya vurun ben öyle yapıyorum çıkıyor.

berktx

Aktif Üye
Tepki
200
İsim
Berk
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Hocam benim de aynakolda yapraklar arasina oluyordu aktarıcıdan dolayi. Tüm gücünle asılmak (tabi doğru açıda, bunu sen hissedersin) veya aynen abimin dedigi gibi tornavida, çekiç - taşla kuvveti oraya uygulamak

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
ilkten bence wd-40 sıksa nasıl olur. Çünkü sıkışmış vida somun v.s. için wd-40 sıkılır. İşi bilenler daha doğru cevap verir ama.

• Beğen
Tepkiler: DogukanSahil

Okan111

Daimi Üye
Tepki
102
İsim
Okan Özen
Bisiklet
b'Twin
@Tolga Çelebi
deniyicem yarın