Zincir Yardım

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@engin güner Merhaba, daha önce aktarıcıyı (parçalarına ayırmak)söküp tekrar birleştirdiniz mi?

Scudo

Defcoon

Üye
Tepki
47
İsim
Nazım
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Cyclocross
Merhabalar benim 9s sistemime bir zincir almam gerekiyor ama çok marka var çok rakam var iki zincir arasındaki kalite farkı nedir ne değildir bilmiyorum bana uygun fiyatlı ama uzun süre kullanılabilecek zincir önerebilirmisniz

Defcoon

Üye
Tepki
47
İsim
Nazım
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Cyclocross
Selamlar yardıma ihtiyacım var kmc 9s zincir aldım arka aktarıcım sram-x7 zincir uzun geldi gibi görünüyor bisikletim 3*9 sistem acaba aktarıcıya ayar mı yapmalıyım

Tepki
353
İsim
ibrahim güler
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Defcoon yeni zincir uzun oluyor en küçük vitese alınca en altta aktarıcı ile arasinda parmak girecek kadar mesafe olması gerekiyor

• Beğen
Tepkiler: Defcoon
Tepki
13
İsim
Oğuz Can
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Selam dostlar uzun yola çıkacağım. daha once zincir değiştirmedim. bisikletim yeni. daha bir aylık Trek fx1 disc 7*3 vites. 7-8 uyumlu her zinciri takabiliyorum sanırım ama yanımda mümkün olduğunca az şey taşımak istiyorum ve daha önce yapmadığım için bu işi, kolay bir şey olması gerek. Bana setime uygun, pratik, kolay, işlem sırasında az ekipman gerektiren bir zincir lazım. Bu ilk tur yaklaşık 700km olacak sanırım. Yedek zincir gerektiğine bile emin değilim ama bisiklet yüklü olacağı için riske girmeyeyim diyorum. Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim :)

mali.ozdemir

Daimi Üye
Tepki
302
İsim
Mehmet
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cyclist de Montréal bisikletiniz yeni olduğu için zincir haliyle sıfır. Yedek zincir taşımaktansa en fazla yedek bakla taşırdım ben. bir de zincir sökme aparatı yeterli olacaktır. Yağına tozuna temizliğine dikkat etmekte,doğru viteste kullanmakta(çapraz durumu) fayda var

Tepki
13
İsim
Oğuz Can
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@mali.ozdemir tesekkurler. Bu zincir sökme aletini içeren multitoollar var onlardan alsam işimi görür sanırım. Yedek bakla konusunu hiç bildiğim bir konu değil araştıracağım. Zincirden zincire fark ediyordur herhalde kendi zincirime uygun bakla almam gerekir yani bilmiyorum. :D

mali.ozdemir

Daimi Üye
Tepki
302
İsim
Mehmet
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cyclist de Montréal yedek bakla veya quick link denen kolay sökülüp takılan bakla da alabilirsiniz. Multi tool alacaksanız kaliteli olmalı. aliexpressten aldığım multi tool çakıdaki zincir anahtarı ilk denemede piminden kırıldı

Tepki
353
İsim
ibrahim güler
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Quick link kalitelisini alın bir defasında rampada aşırı yüklenmeden kırılmıştı. Ve zincir sökmek için çok rahat oluyor.

okuyucuoptik

Hayat Felsefem Bisiklet ☪
Tepki
494
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yakın zamanda zincirimin kopmasıyla bende zincir arayışına girmiştim.
Arka ruble sayım 10-speed.. Yakın zamanda zinciri alacagım ancak hangi ürünü alacagıma karar veremedim hangisini önerirsiniz?
(10-Yol bisikleti)

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
kmc z8 s dışında , quick link bulunan , 8 vites , 116 bakla , bisiklet zinciri öneriniz var mı arkadaşlar ?

• Beğen
Tepkiler: ibrahimguler
Tepki
353
İsim
ibrahim güler
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tolga Özdemir quick link harici satın ala bilirsiniz zinciri alın harici 8 vites uyumlu quick alırsanız sizin işinizi halladecek.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Özdemir