Zincir yağı önerileri

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Squirt kullanıyorum. Wiggle'da var.

Scudo

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Zefal pro lube 125ml mi
chainl 10ml mi

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

shımano ürünlerini öneriyorum zincir temizleme, ıslak ve kuru zincir yağlama

• Beğen
Tepkiler: tange ve BerkEvren

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
chain-l kullandıgım en iyi yağ.

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@srdrmrs Benimde aklımda o yağ var. Elimdeki bitince almayı düşünüyorum. Merak ettiğim konu normal şartlarda ne kadar bir sürede toz toprak bağlıyor? Bendekiyle fazla sürmüyor...

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
valla ben sürdükten sonra toplam 150km yaptım aynı şekilde duruyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cihan ÜRÜT merhaba. Bende Singer dikiş makinası yağı kullanıyorum ve her hafta 1 kez zincirleri temizleyip yağlıyorum. Bu yağ işi kafamı çok kurcalıyor çünkü çok farklı tavsiyeler geliyor.

Oldukça pahalı olan (100 ml 50-60 lira civar) Chain L yağından kullanılmasını önerenler var. Bu yağ gerçekten bu kadar fark ettiriyor mu?

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@turChain l denen yağ bal gibi bir kıvamı var(olması gereken kıvamda çünkü zincir hozlı döndüğü için sıçrar sıvı olan yağ) ama uygulaması hassas şıranga ile her baklaya bir damla uygulayıp içine işlemesini bekleyip dışarı akanı silmeniz gerekir ki 2 3 gün alan bir olay parası yüzünden değmez.

Biz amatörler için normal bisiklet yağı alın olsun bitsin ben zefal pro kullanıyorum.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Taxonera
Bir gün beklense yeterli bence,fazlası abartı gibi. Ama az miktar olmasına rağmen pahallı olması kötü. Diğer yandan şöyle bir şeyde var hocam,ucuz olup,ikide bir kirleri belli eden,toz toprak toplayan bir yağdan fazla alsan bile sürekli zinciri temizleyip yağlayacağından çabuk bitecektir.Onun yerine az ama pahallı olup, daha uzun süre kirlenmeden duran bir yağı kullanmak, bana daha mantıklı geliyor. Elimdeki yağ,Formula X zincir yağı. Singer dikiş makinesi yağından iyi :) Ama biraz tozlu,çamurlu alana gir hemen siyah katran tabakası oluşuyor, aktarıcı makarasında şeker gibi toz biriktiriyor..O yüzden elimdeki yağ bitince chain ı dan almayı düşünüyorum,birde onu deneyeceğim.Hani powerlinkim olmasa zincir temizlemek tam bir işkence olacaktı.

brstrmn

Aktif Üye
Tepki
154
İsim
Barış
Bisiklet
Bianchi
İyi akşamlar.

Bugün bisikleti bakıma götürdüm adam zincirin yorgun dedi, yağ sökücü vs. sürdü ama tam temizleyemedi. Sen müsait bir zamanında mazota yatır dedi lakin zinciri sökecek aletim yok. Acaba mazotu sürerek kiri alabilir miyim ?

Daha sonra da bu yağı kullanacağım elimde bu var çünkü.
(link)

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bende yıllardır ince markasız yağ kullandıktan sonra zefal pro lube aldım ve zinciri çok iyi temizledikten sonra her baklaya 1 küçük damla damlattım o bile fazla geldi bi 5 km sonra silmek zorunda kaldım şimdi km yaptıkça pedal yumuşadı vitesler akıcı ve sessiz bir hale geldi bakalım kaç km dayanacak 300km yi görürmüyüm bakıcaz (zincir ve arka dişli 10 bin aynakol 20 bin olmak üzere)

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@brstrmn zinciri söküp mazota yatırdım sonra fırça ve tazikli su ile temizledim kurumaya bıraktım ve taktım.siz sökemiyorsanız marketten 1 liraya tuvalet fırçası alın mazot varsa evde kullanılmayan camsil veya parfüm kutusuna doldurun zicire güzelce sıkın tuvalet fırçası ile pedalı çevire çevire temizleyin sonra yıkayın benim gibi yıkama imkanınız yoksa bendede bulunan şöyle bir pompalı basınçlı su aparatı çok işinizi görür herkese tavsiye ederim.Bu arada uğraşmışken vites makaralarını çıkarıp temizleyin gresleyip
takın akıcılıkta fark ediyor
basincli-sulama-spreyi-tazyikli-bahce-cicek-sulama-spreyi-su-pusk__0239771450026475.jpg

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
chain L kullanmıştım geçen sene sattığım bisikletim 1 ay kadar kullanmıştım.
Şimdi çektiğim resmi paylaşıyorum fakat kaç ml olduğu yazmıyor. Sanırım 10ML b ir şişe bu.

IMG-0027.JPG

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Yağ denen şey yapış yapış bir madde toz kir toplamıyor diye bir olmaz fiziki olarak maddenin kendisi zaten yapışkan yani

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
Bimden veya a101 den zeytinyagi olabilir cok iyi oluyor bisiklet yag gibi kayiyor

• Beğen
Tepkiler: Taxonera

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
chain-L şiddetle tavsiye ederim

Bisiklet şoförü

Yoğurdun tikveşli si bisikletin 105 lisi
Tepki
380
İsim
Berk G.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Shimano kuru ortam icin olani kullaniyorum hemen kirlenmiyir 25 tl de fiyati var