Zincir yağı önerileri

QWEZXC

Aktif Üye
Tepki
159
yağ işi belli bir seviyenin üstünde olan amaca uygun ürünlerde aralarında uçurum olduğunu sanmıyorum,yeter ki düzenli temizlik yapıp yağlayalım..mesela
Finis Line markasını BMC
Muc-Off kullanan Team Sky
Morgan Blue kullananlar Movistar-QuickkStep-TeamSunweb-LottoJumbo-AG2R-FDJ-Katusha Alpecin-DimensonData takımları kullanmakta

Scudo

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.503
İsim
Yusuf
Zefal Pro-lube kullandığım ilk gün karardı. Toz toprak falan yok zincirin üzerinde. Zinciri de yağ sökücü ile temizlemiştim. Bence bu pazar stratejisi. Tekrar temizle tekrar yağla vs. Ama yağlama olarak iyi zincirin üzerinde kalıyor. Bir daha ki sefere Shimano tercih edeceğim. Bakalım ne olacak

rcx120

Üye
Tepki
2
İsim
Ali Yanık
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar merhaba birkaç aydır bisikletimin viteslerinde sorun olduğunu fark ettim. Ve baktığımda da kuru ve tozlu olduğunu fark ettim zincirlerin. Sorunları örnek olarak da; on vitesler 3'ten 2'ye atmıyor, arka dislilerde ise 6'dan 7'ye atmıyor. Onun dışında atıyor ama çok sert ve sesli. Sizce sorun yağ olmadığından mı? Öyleyse bisikletimi nasıl yaglamaliyim? Bisikletciye götürmek mı daha mantıklı yoksa kendim yağ alıp yağlamak mı? Yardımlarınızı bekliyorum çok teşekkürler.
Q76zav.jpg vpOAnv.jpg

yigit_ktk

Üye
Tepki
18
İsim
Yiğit K.
Bisiklet
Salcano
Muc-off Kullanan arkadaşlar memnun musunuz?

SilentBob

Üye
Tepki
75
İsim
Egemen
Bisiklet
Salcano
@yigit_ktk ben aktif pedaldan aldım.
Joe's marka fiyat gayet uygun yağdan da memnunum. Siparişimde 2nci gün elime uaştı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: yigit_ktk

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@rcx120
Bunu önce güzelce wd-40 lamak gerek. Sonra mazotla wd-40 artıklarını temizlemek ve sonra chain-L marka yağ ile yağlamak gerek. Forumda araştırın chain-L yağ tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: Kazım kuru55

yigit_ktk

Üye
Tepki
18
İsim
Yiğit K.
Bisiklet
Salcano
(link)

(link)

(link)

Üçünden hangisi acaba?

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@rcx120 bence sökülüp temizlenmesi gerek hatta değişse daha iyi olur. Hele ki zincir zorlamaya gelmeyebilir riskli çünkü

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
@yigit_ktk

Genel olarak Muc-off'un standart ürünlerinin pek de iyi yağlamadığının paylaşıldığını hatırlıyorum. Ceramic olanı vardı, belki o daha iyidir. Genel kanı Chain-L ürünün başarılı olduğu yönünde. n11'de de var, fiyatı biraz pahalı ama çok daha uzun gittiği için toplamda aynı şeye geliyor.

Ben Shimano PTFE ve Wet lube almıştım, şu sıralar çok uzun gidemiyorum hava koşullarından. Artık bunlar bitince bakacağım tekrar.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yukarıda da dediğim gibi chain-L. Ben hemen hemen hepsini denedim en son chain-L iyi geldi

SilentBob

Üye
Tepki
75
İsim
Egemen
Bisiklet
Salcano
@yigit_ktk Aktif pedaldan alıcaksan 100ml lik almanı tavsiye ederim hocam. Düzenli kullanımda her 100-150 km de yağlayın deniliyor. 30ml az gelebilir.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.272
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yigit_ktk Önceleri Shımano zincir yağı kullanırken geçen yıl Muc - Of a geçiş yaptım.
Yaz ayları dry,kışı da wet ile uygulayarak geçirdim.Sonuç:kir,toz,korozyon,siyahlanma,çevre kirliliği yok.
Biraz pahalıya gelse de zincir ömründen amorti edeceğim sanırım:harika:

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
@SilentBob
100-150 km çok az.
300 ideal denilebilir.

Bu arada ben de würth hhs 2000 kullanıyordum, fena değildi ama zefal pro lube kullanmaya başlayınca zefal'i daha çok beğendim.

Akoin

Üye
Tepki
7
İsim
Abdullah
Bisiklet
Carraro
Önerebileceginiz bisiklet zincir yağı var midir?
Antalyada yasiyorum alabilecegim bir yer varsa yazarmisiniz

Sefa01

Daimi Üye
Tepki
190
Bisiklet
Pinarello
muc-off kuru hava şartları için olan modelleri, bisikleti çok yıkıyorsanız çok seveceksiniz. Suyun altında deterjanla yıkayınca hemen geçiyor.

Tepki
2
Bisiklet
Carraro
Motul 'un temizleme spreyi ve yağını bisiklet zincirinde kullanabilir miyiz ?

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
Ben zefal dry lube kullandim hatta gecen gun bitti yeni yag alicam ama cokta memnun kalmadim acikcasi yaklasik 200 km aralikla (1 hafta) temizleyip yagliyorum fakat bana biraz fazla toz topluyor gibi geldi ve cokta kolay temizlenmiyordu , wurth balata spreyi ve mazot denedim yaklasik ayni sonuc verdi , yeni yag icin sprey olanlari dusunuyorum deneyen var midir model olarak tavsiyesi olan? Veya sprey olanlara hic bulasma diyen[emoji16]

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Akkaya

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Sadece ve sadece wax bazlı yağ kullanın.
Muck off, shimano pfte, zefal kuru ve ıslak kullandım. En sonunda wax bazlı yağ kullanınca rahat ettim.
Marka farketmez. Wax bazlı olsun yeter.
Ben squirt ve juice lubes kullandım. Yağmur toz kir vs yapışmıyor. 150km tur yapıyorum eve döndüğümde zincir parlıyor. 1 hafta sonra simsiyah kesilmiyor.

Sadece eski zincir yağını iyi temizleyin yeter.

Sıcak suya sıvı çamaşır deterjanı koyun ve bulaşık süngerinin yumuşak kısmıyla yıkayıp durulayın. Sonra da beklemeden wax bazlı yağı uygulayın. Sonra iyice bekleyin mümkünse hemen sürmeyrcekseniz gece bekleyin sonra zinciri bezle silin. Ondan sonra birkaç yüz km teöizlemt ihtiyacı duymayacaksınız

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Odabaş

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@Ozan k.Model olarak suanda hangisini kullanmaktasiniz? Nerden edinebilirim