Zefal zincir yağı vs würth zincir yağı

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@enterferans
Koçtaş a bauhaus gibi yerlere git yok mu oralarda oradan al o zaman

• Beğen
Tepkiler: ankara1905
Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birdr bmx ci biliyorum birde oraya sor belki vardır (link)

Tepki
0
İsim
Alen
Bisiklet
Kron
@soneryen Malesef orada da yok.

Görünen o ki koca İstanbul Anadolu yakasında yer alan bisikletçilerde zincir yağı yok! 2 tanesinde de Würth den başka yağ yok. Süpermiş.

Artık geç kalmış olduğum için temizlik iptal. Bulabildiğim en ucuz Zefal dry lube yağ da sanalpazarda ve Kırklareli'den bir satıcı da. O da İstanbul değil. :komik:

Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Temizlik yağ geldiğinde başka bir müsait günde artık.

apethan

Üye
Tepki
1
İsim
Ahmet
Bisiklet
Bianchi
Her yağlama işinde Würth kullanırım kapılardan bisikletime kadar 30 TL tüpü fakat ben babamın işi dolayısıyla bedavaya getiriyorum gayette memnunum sadece bisiklet için yaklaşık 1,5 2 sene gidiyor 1 tüp bence fiyatıda uygun

birkimse123

Aktif Üye
Tepki
77
İsim
kk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
zefal yag alacaklara butun cesitlerini tanesi 25e satan bir site biliyorum ozel mesaj ile sorabilirsiniz...

Koray_Heybelide

Daimi Üye
Tepki
187
İsim
Koray TOK
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Yusufclp
Bende makinaci- Çarkciyim ;)

Makinacilar grubu diye grup mu kursak.Ayni dili konusuruz en azindan ;)

Tepki
0
İsim
Alen
Bisiklet
Kron
@apethan
Bisikletçiler 50 TL olarak satıyorlar. Taze bugün anadolu yakası hepsine sordum. 30 TL nerede var acaba?

@pietro Leatherchest Ben de 25 TL ye aldım, bedava kargo.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Sadettin Z.
ben de öteden beri makine yağı olarak bildiğimiz evdeki dikiş makinesinde kullanılan ve babamında her tür alette kullandığı şu yağı kullanıyorum bisikletimde. Sakıncası var mıdır? En son bakkaldan 2 liraya almıştım.
http://www.metinticaret.net/image/cache/data/Makine_Ya_____498d643888ed2-500x500.jpg

ankara1905

Üye
Tepki
0
İsim
Fatih
Selamün Aleyküm abilerim kardeşlerim

Forumda yeni olduğum için konu açamıyorum, burdan sorayım şimdiden yanıtlayan herkese teşekkür ederim.
21 yaşındayım, üniversite öğrencisiyim, fakültenin bulunduğu yer dağlık taşlık bir alan çevresi de paket taşlar ile örülü bir yer. Küçüklüğümden beri isterdim bir bisikletim olsun fakat olmadı bende çok ısrarcı olmadım, fakat artık hem olsun istiyorum hemde okula giderken sonra dışarı çıktığımda rahat rahat gezebileceğim bir bisiklet arıyorum. Araştırma yaparken bu siteyi buldum örnekler var ama benim için pahalı 800 tl yi geçmeyecek bir dağ bisikleti arıyorum (biliyorum fiyat düşük ama bütçem bu kadar) yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum. İYİ FORUMLAR

tercihim sıfır bisiklet.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@aligüler

İşim gereği endüstriyel sınıf yağlarla daha çok ilgiliyim, bu nedenle dikiş makinesi yağı hakkında fazla bilgim yok.

Ancak tüm hareketli aksamı yağlamak için dizayn edildiğinden oldukça düşük viskozitede olduğunu, bu nedenle yüksek devirde dönen zincir üzerinde tutunmasının zor olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca zincir yağı olarak sınıflandırılabilecek yağların basınca ve dış ortam etkilerine mukavim olması gerekir.

Bana kalırsa sprey gres halen en iyi fiyat/performans ürünü.

@ankara1905

Yeni kullanıcı olduğunuz için konu başlığı açamıyor oluşunuz normal, ancak bisiklet seçimi ile ilgili onca başlık varken, kalkıp uygun zincir yağının tartışıldığı bir yerde dağ bisikleti tavsiyesi istemeniz konuyu dağıtıyor.
Biraz araştırırsanız zaten Bisiklet Seçimi adı altında tonla tavsiye içeren bir başlık olduğunu görürsünüz.

apethan

Üye
Tepki
1
İsim
Ahmet
Bisiklet
Bianchi
@enterferans
Dostum benim bahsettiğim yağ bisiklet yağı değil genel bir yağ Würth HHS 2000 olarak geçiyor adı. Babamın işinden dolayı dediğimde dükkanımız var bizim satıyoruz bu yüzden bende alıyorum istediğim zaman ama dediğim gibi bisiklet yağı değildir 30TL ye bulabilirsin

Tepki
0
İsim
Alen
Bisiklet
Kron
@apethan Farkettim, ama okuduğum yorumlarda o yağdan genel olarak bir memnuniyetsizlik var. Hss dry lube den bahsedilmiş. İkisini de buşdum Würth'ün kendi sitesinde 30 TL ye. Ayrıca ÖTV de alınıyormuş bu spraylerden şaşırdım.

Castrol Chain Lube en iyisidir demiş bir arkadaş. Bunun üzerine fikri olan var mı? Kalın bir katman bıraktığı, o-ring ve x-ring zincirlirler için tavsiye edildiği yazıyor tanıtım yazısında. Bisiklet zincirleri bu familyaya dahil değil sanırım.

birkimse123

Aktif Üye
Tepki
77
İsim
kk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yıldıray55 yazayim da simdi ceza falan almayalim, gorun bakalim ;)
kirklareli guven bisiklet dry, wet, pro lube(zefal) 25 tl kargo dahil...
kendim pro lube kullaniyorum memnunum.

apethan

Üye
Tepki
1
İsim
Ahmet
Bisiklet
Bianchi
@enterferans
Bende bi zefal kullanmayı deniyeceğim daha o kadar incik boncuk işlere girmedim bulduğum kaliteli yağı sıkıyorum sadece hemde bedavaya geliyor teşekkürler bilgi için

Koray_Heybelide

Daimi Üye
Tepki
187
İsim
Koray TOK
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
pr_01_424_max.jpg
Yazin tozlu ortamda kullanmaya basladigim,100km de bir 3 defa suan kullandigim,toz gercektende tutmadigini gordugum zincirdeki sessizligide uzun sure muhafaza eden bir yag diyorum.Temizlenmeside kolaymis.Tavsiye edermiyim,ederim.Marmaris gibi asiri sicak yerde gorevini iyi yapiyor.
Zincir hic yagsiz kalacagina en azindan makina yagi sursenizde idare eder sadece zamanla camurlasir!

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
@kokomarmaris Esasen hiç fena olmaz.

@Sadettin Z.
Bunu bizzat yaşadığımdan size sonuna kadar katılıyorum. Zincire Elf Throppy Dx 20w50 motor yağı kulanıyordum bir ara ve yağladıktan sonra her gün jantı temizliyordum. Yağın fazlasını defalarca silsem de zincirden sonuç değişmiyordu. Sonra Mobilgear 600 xp 150 dişli yağı kullandım. Sonuç tertemiz jant ve çok iyi vites geçişleri oldu.

• Beğen
Tepkiler: Sadettin Z.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@aligüler

Ben de bu yağı kullanıyorum. Sonuçta dişli yağıdır, kullanılabilir, ama dış mekan için üretilmiş bir yağ olmadığını düşünüyorum. Viskozitesi düşük olduğu için fazla kullanıldığı zaman biniş sırasında etrafa saçılıyor. Fazla uygulamamak gerekiyor. Bisiklet 1 gün bekleyince dişliler sanki yağsızmış gibi oluyor, yağ "donuyor" dişliler üzerinde, ama harekete geçince çok güzel yağlı olduğunu görüyorsunuz. Bence rahatlıkla kullanılabilir.

• Beğen
Tepkiler: Groims