Yurtdışından bisiklet getirmek

eminemin

Üye
Tepki
11
İsim
emin
Bisiklet
Scott
kardeşim 5 1 fiyatına satılıyor ama 3 katı para alınıyor gümrükten geçirirken posofta yaşıyorum gürcistana sınır 20 bin ise 4-5 bine alıyorsun
Bende Ardahan merkezde çalışıyorum üstad. Gürcistanda bisiklet scott giant gibi markaların gravel cyclecross modelleri var mı biliyor musun ? Ya da kapıdan geçirirken posof veya çıldır farketmez ne gibi işlemler oluyor ne kadar vergi veriliyor ya da vergi iadesi oluyor mu bilgi verirsen seviniriz.

Scudo

cihan1834

Üye
Tepki
0
İsim
cihan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Cyclocross
arkadaşlar merhabalar ucuza yurtdışna biletim var ve bisiklet al sat yapmak istiyorum nereden alsam mantıklı bilgisi olan varsa bilgi verebilirse çok sevinirim

@LightNing üstad hangi marka nerden alını detaylı bilgi alabilr miyim senden

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cihan1834 Merhaba yurtdışı ama hangi yurtdışı. Git, al gel, dönmü yapacaksınız ?

cihan1834

Üye
Tepki
0
İsim
cihan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Cyclocross
@undefined evet reis çünkü öyle bi imkanım var uçakta yanımda götürebileceğim kutu şeklinde gerekirse montajı kendim bile yapabilirim yani o şekil ülke önemli değil çünkü bilet hakkım her yere aynı fiyat o yüzden en mantıklı neresi olur diye araştırmadayım

@undefined numaranı verirsen telefonda daha detaylı bilgi almak isterim senden

@trainspotting35 hatta burdan almak isteyen arkadaşlara bile yardımcı olurum eğer 2 tane 3 tane yanımda uçakta kutu şekilde getirebiliyorsam

Son düzenleme:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tek kişi yanında değeri ne olursa olsun tek bisiklet getirebilir. Vergi iadesi alabilmek için kişi adına faturalı olmalı ve alınan mağazadan tax free evrağı doldurulması talebinde bulunmalısınız. Yakın zamanda bu süreci yaşayan birisi olarak her türlü sorunuza itina ile cevap verilir.

@undefined evet reis çünkü öyle bi imkanım var uçakta yanımda götürebileceğim kutu şeklinde gerekirse montajı kendim bile yapabilirim yani o şekil ülke önemli değil çünkü bilet hakkım her yere aynı fiyat o yüzden en mantıklı neresi olur diye araştırmadayım

@undefined numaranı verirsen telefonda daha detaylı bilgi almak isterim senden

@trainspotting35 hatta burdan almak isteyen arkadaşlara bile yardımcı olurum eğer 2 tane 3 tane yanımda uçakta kutu şekilde getirebiliyorsam
Buradan yazışmaları sürdürürsek bu sürece katkımız daha fazla olur. Detayları sorabilirsiniz.

cihan1834

Üye
Tepki
0
İsim
cihan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Cyclocross
@trainspotting35 tmmdır üstad dediklerini yaparım peki hangi ülkenden almak mantıklı bisikleti ve hangi modeli alayım

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@trainspotting35 tmmdır üstad dediklerini yaparım peki hangi ülkenden almak mantıklı bisikleti ve hangi modeli alayım
Almanyadan 3 tane bisiklet de getirebilirsiniz, THY 30€ dan 3 bisiklete 90€ aliyor. Ben iki bisikletibir pakete sigdirdim ve ikinci pakete 1 bisiklet koyarak 2 paket götürdüm türkiyeye ve kargosunu öderken 3 bisiklet oldugunu söyledim. vebunu bir kac defa yaptim. Baska sirketleri bilemem ama THY ile sorunsuz 2-3 bisiklet tasiya bilirsiniz.

cihan1834

Üye
Tepki
0
İsim
cihan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Cyclocross
@Murat Cömez anladım hocam almanyaya gitme niyetim vardı zaten peki ordan uygun alabilecğeim yerler var mı önerebileceğin

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Murat Cömez anladım hocam almanyaya gitme niyetim vardı zaten peki ordan uygun alabilecğeim yerler var mı önerebileceğin
Alacagin markaya ve modele bagli. Birde almanyada nereye gideceksiniz oda önemli. Almanyada önerilecek cok yerler var ama her magzada her aranan marka olmuyor. Her önerilen magzada her sehirde olmuyor.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla vakit bulup gezecekseniz bilemiyorum ben Fahrrad XXL den aldım boyunuz, huyunuz nedir bilemiyorum. Bütçeniz nedir onu da bilemiyorum. Sitesinden bakın uygun kadro hangi şehir de varsa ona göre gidip alıp gelin.

Murat Bey vergi iadesi alabilmek için bir yolcu, bir bisiklet diye biliyorum.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Valla vakit bulup gezecekseniz bilemiyorum ben Fahrrad XXL den aldım boyunuz, huyunuz nedir bilemiyorum. Bütçeniz nedir onu da bilemiyorum. Sitesinden bakın uygun kadro hangi şehir de varsa ona göre gidip alıp gelin.

Murat Bey vergi iadesi alabilmek için bir yolcu, bir bisiklet diye biliyorum.
Vergi olayini bilemiyorum, benim vergi iyadesi ile hic isim olmadi. Bu konuda yanlis bilgi vermek istemem tabiki.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Siz genelde kullanılmış, ikinci el, toplama statüsündeki bisikletle yurda giriş yaptığınızdan prosedüre hakim olmamanız gayet normal. Faturalı ürünlerde vergi iadesi alımı için tax free evrağı doldurulmalı ve 1 kişiyle ancak 1 bisiklet giriş yapmalı. Diğer türlü olunca ticariye giriyor.

• Beğen
Tepkiler: mazot

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Siz genelde kullanılmış, ikinci el, toplama statüsündeki bisikletle yurda giriş yaptığınızdan prosedüre hakim olmamanız gayet normal. Faturalı ürünlerde vergi iadesi alımı için tax free evrağı doldurulmalı ve 1 kişiyle ancak 1 bisiklet giriş yapmalı. Diğer türlü olunca ticariye giriyor.
Dogrudur, kesinlikle bu bilgi hakkinda birsey diyemem. Ben yeni paketinde bisiklette götürdüm ama vergi isi ile hic ugrasmadim.

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Almanyadan 3 tane bisiklet de getirebilirsiniz, THY 30€ dan 3 bisiklete 90€ aliyor. Ben iki bisikletibir pakete sigdirdim ve ikinci pakete 1 bisiklet koyarak 2 paket götürdüm türkiyeye ve kargosunu öderken 3 bisiklet oldugunu söyledim. vebunu bir kac defa yaptim. Baska sirketleri bilemem ama THY ile sorunsuz 2-3 bisiklet tasiya bilirsiniz.
Yanlış yönledirmemek lazım. 3 tane bisikleti sokmuş olmanız 3 tane bisiklet sokulabilecegi manasına gelmiyor. THY ile olayın ilgisi yok. Havaalanında yurtdışı hat çıkışında gümrük kontrolü yapılabiliyor. Rastgele, genelde yabancı uyruklu insanlar çevrilip bagajları incelenebiliyor. Bir keresinde benim de bagajına baktılar. Önemli olan kontrol burası yoksa THY nin gümrük kontrolü gibi bir yetkisi yok. Kanunen 1 adet bisiklet sokma hakkı vardır. Sokulabilir olmasi ayrı bir konu.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Yanlış yönledirmemek lazım. 3 tane bisikleti sokmuş olmanız 3 tane bisiklet sokulabilecegi manasına gelmiyor. THY ile olayın ilgisi yok. Havaalanında yurtdışı hat çıkışında gümrük kontrolü yapılabiliyor. Rastgele, genelde yabancı uyruklu insanlar çevrilip bagajları incelenebiliyor. Bir keresinde benim de bagajına baktılar. Önemli olan kontrol burası yoksa THY nin gümrük kontrolü gibi bir yetkisi yok. Kanunen 1 adet bisiklet sokma hakkı vardır. Sokulabilir olmasi ayrı bir konu.
Ben THY nin gümrük kontrollü yaptigini nerede yazmisim bunu bana göstere bilirmisiniz? Ayrica Atatürk havalimaninda 3 bisiklet ile bende kontrol oldum ve esimde yanimda oldugu icin 1 bisiklet fazla idi ama hic bir sey demediler. Sadece kimin bu bisikletler diye soruldu bende bizim kendimizin dedim ve hic bir sorun yasamadim.

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
Ben de 110 yapılan yerde 180 le gittim. Polis durdurdu ama bişey demedi. Sadece neden hızlı gidiyorsun dedi önemli bir yere yetişmem lazım dedim o kadar. İnsan bir çok sebepten ötürü komik duruma düşebilir insan neticede ama egosu yüzünden düşüyorsa daha bir komik oluyor.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de 110 yapılan yerde 180 le gittim. Polis durdurdu ama bişey demedi. Sadece neden hızlı gidiyorsun dedi önemli bir yere yetişmem lazım dedim o kadar. İnsan bir çok sebepten ötürü komik duruma düşebilir insan neticede ama egosu yüzünden düşüyorsa daha bir komik oluyor.
Murat abi Türkiye'ye defalarca çeşitli bisikletler getirmistir bilmeyen var mi ?. Ego bunun neresinde? Gumruk kontrol bisikleti kullanilacak bir eşya gibi görüp geciriyorsa ego ne alaka ? Hem hic komedi yok ortada , aksine senin bu yorumun aşiri dram iceriyor

Hocam sen neden bahsediyorsun ? Celiskiler dolu seyler yazmissin kafam balon oldu

Murat Comez " ben 3 bisikleti 2 kutuda gecirdim." Diyor sen " 3 tane bisikleti sokmuş olmanız 3 tane bisiklet sokulabilecegi manasına gelmiyor."
Yazmışın Mustafa Topaloglu gibi bir felsefe yapmissin.
Ornek video

Murat abi ayrica bir Turk ve Avrupa vatandasi , yani cifte vatandas. Her iki durumda yine soylediginde nohut tanesi kadar mantik yok.

"Bir keresinde benim de bagajına baktılar. Önemli olan kontrol burası yoksa THY nin gümrük kontrolü gibi bir yetkisi yok"
yazmissin bu ne alaka? Hani yabancilara rast gele inceleme yapıyorlardi. Yoksa sari saclisin da seni norvecli mi sandi bu gumruk kontrolculer?
Lutfen sirf yorum yazmak icin mantiksiz seyler yazmayin. Ortada yaşanmis bir tecrube var . Siz kafa bulandirma pesindesiniz

Son düzenleme:

tgbhzln

Moderatör
Moderatör
Tepki
347
İsim
Tuğba
Bisiklet
Peugeot
Gümrük mevzuatı der ki, 1 yolcu beraberinde 1 bisiklet ile ülkeye giriş yapabilir ve vergilendirmeden muaf olur. Fazlasına kişisel kullanım değil, ticari amaç gözüyle bakılır.
Yani ülkeye girişte siz bunları kırmızı hatta beyan etmez, yeşil hattan geçmeye çalışırken memur tarafından kontrol edilir ve yakalanırsa vergisini hesaplar ve tahsil ederler, üzerine kendiniz beyan etmediğiniz için ceza da yiyebilirsiniz.
Bir başkasının 3-4 bisiklet getirip sorunsuz geçmiş olması sizin de aynı şeyi yaşayacağınız anlamına gelmez. Kural bellidir, uyup uymamak ile doğacak riski almak tamamen kişinin inisiyatifindedir.

Tabi sizinle beraber gelen başka yolcular varsa, sayıyı o oranda yükseltebilirsiniz.

DayKnight

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Mahmut
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Katlanır
Konuyu yakindan takip ediyorum.

Bu ay sonunda Berline gidecegim, gitmisken ordan ikinci el bir Sehir/Tur bisikleti de bakacagim. Forumdan birileri olursa beraber bakariz :p