Yurtdışından bisiklet getirmek

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@fuji1899 bin otobüse git şubeden al sınıra kadar bi taşıt ile gel oradan bisikletle geç artık ondan sonrası sana kalmış sınırda bi sorun olmuyor zaten

• Beğen
Tepkiler: fuji1899
Scudo

fuji1899

Üye
Tepki
254
Bisiklet
Fuji
Bu firmayla işi çözmeye çalışıcam, bakalım. .. (link)

Marimbalp

Üye
Tepki
0
İsim
Alp
Bisiklet
Dahon
@D.Cengiz @Kadir_10 aliexden araştırdım 2000 tl civarı kitler var ama pil hariç piller konusu biraz karışık ben de bilgi arıyorum

Tepki
5
Merhabalar,

(link) umarım halledebilirsin..

Peki ya yurtdışından elektrikli bisiklet, kaykay, scooter getirme konusu ile ilgili tecrübesi olan var mı acaba?
Önümüzdeki hafta özel aracım ile Yunanistan'a, ardından Selanik'e geçiş yapacağım. Selanik Mediamarkt'tan (link) modeli elektrikli scooter'ını almayı planlıyorum ancak Türkiye'ye girerken sıkıntı yaşar mıyım emin değilim. Bu konuda tecrübesi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: mektupla

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@serkandogan
Pilini orda bırakıp geri kalanı getirmenizde sorun olmaz. Ama batarya ülkeye getirmek sıkıntılı

Bisiklettech

Daimi Üye
Tepki
331
Bisiklet
Specialized
Benim kuvvetli 7 kiloluk 52 volt pile çinliler sahte ve güçsüz oldugunu yazdilar, öyle geldi. :)

• Beğen
Tepkiler: serkandogan

halil45tr

Üye
Tepki
25
@fuji1899 sonuç ne oldu arkadaş, bu kadar millet yardım etti cevapladı. sende sonucu ne yaptığını yazssan iyiydi...

Kumsal

Üye
Tepki
2
İsim
Kumsal
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Bi keresinde Atatürk Havalimanı’nda check in bölümünde bisiklet mayolu ve bisikletli biri vardı. Adam baya sadece bisikletiyle gelmiş Türkiye’ye :)

PeDaLLı-YoRuM

Forum Demirbaşı
Tepki
357
İsim
Tugi
Bisiklet
Sedona
Konu 2012 de açılıp halen gündemde olması güzel birşey istikrarlı bir bilgi alışverişi olmaya devam :) yurtdışından bisiklet getirmeyi düşünen arkadaşlar sorunsuz şekilde kavuşmaları dileğimle

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
@sallehpaul
Thy ile bu şekilde dönüş yaptım, bişey olmadı ?IMG_20190102_222638.jpg

• Beğen
Tepkiler: Kook

Nani

Üye
Tepki
3
İsim
inan
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba

Bence arka tekere monte arkadan motorlu sistem çok mantıklı değil,çünkü hem bisikletin aero dinamiği ve komponentleriyle uyumu sorunlu
ve performans yokuş performensı çok iyi değil
Performans ve sorun yaşamamak adına mid drive orta motor
Bisikletin orjinalini ve hissini bozmamak adına front drive ön jant motorlu sistem daha mantıklı
Mid drive hem bafang hem shimanolu hemde bosch sistemleri test ettim bafang 750 w bir nevi motor gibi hızlı kalabalıkta trafikte düşük ayarda kullanmaka lazım
acemilikle kaza muhtemel,
Firmaların ankastre mid motor kitlerinin kadrolara entegre sistemlerde motor gücü 250 watla sınırlı yasal olarak
ve istanbul ve türkiye gibi yokuşların çok olduğu coğrafyada yokuş performensları beni tatmin etmedi
çünkü yokuşta durdunuzmu sistem ler gaz kolu olmadığından pedal asistanı geç devreye giriyor zorlanıyorsunuz
ben bu hissiyatı aldım belki düşük eğimlerde kasları zorlamaz lakin. bu sebep 250 watt motorlar demiyelimde
sadece pedal asistanı olan ve gaz kolu olmayan sistemler çok mantıklı değil,
belki 2019 modeller daha donanımlı olur lakin bu fiyatlarla e bike alınmaz.
Carraroya hergün mesaj atıyorum 13000 tl fiyatmı olur diye

bafang kitleri çinden ,amazondan, yurtdışından getirterek alabilirsiniz,
Piller batarya sistemleri gümrükten geçmez bu sebeple yurtdışından siparişinizde veremessiniz,
pil ve batarya şarj sistemlerini Türkiyeden temin edeceksiniz.

Benim izleyeceğim yolda bu şekilde olacak,
Türkiyede bafang kit pil dahil 6500 tl
yurtdışından 2400 tl + % 20 gümrük vergisi
2950 tl ye kit geliyor
2750 civarıda batarya ve şarj aleti tr den temin ederek
toplam kit 5700 geliyor
+- %5 fark olabilir dolar kuruna bağlı olarak

maalesef benim 2 senelik incelemem ve satınalma isteği araştırma sürecim böyle
Fakat o 13000 TL lik fiyat 5500 -7500 TL arası olsa e bike sistem kadroya entegre
Fabrika markası bisiklet almak daha mantıklı
Hali hazırda 3500 tl ye denk bisikletiniz olup bir e bike almakta lüks gibi

Benim tecrübelerim böyle herkese iyi forumlar

DayKnight

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Mahmut
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Katlanır
Merhabalar,

Pedal destekli bisikletleri bende cok arastirdim ama fiyatlari Turkiye de cok pahali. Entegre sistemlere bakacak olursak 2018 Yazinda Carraro e-viva lar 7000-7500 bandinda ve daha alinabilir sevilyelerdeydi simdi onlarda 10bin ve ustu fiyatlara satiliyor.

Almanya da Pedelec bisikletler cok daha yaygin ve 1000 Euro seviyelerinden fiyatlari basliyor. Su grupta bol bol paylasimlar yapiyorlar((link))
Turkiye icin Pilli Bisiklet diye bir yer var, bu isleri yapiyorlar. Onlrin sattigi modellere bakabilirsiniz.

Srcnkrtlms

Üye
Tepki
142
İsim
Srcnkrtlms
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3 ila 5 bin TL arasına sadece bisiklet motor destekli ve pilli hale getirilebiliyor. Firmaların sunduğu bir kaç model standardına uymak yerine istediğiniz ve uygun olana bu şekilde modifiye olarak kullanmak hem daha mantıklı hemde daha uygun maliyetli oluyor.

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu sele borusuna bağlanan elektrik motoru efsane ama Türkiyede standart kitler harici böyle kitlere hiç denk gelmedim

Tepki
0
İsim
Emre k.
Arkadaşlar merhaba öncelikle son fiyatlardan dolayı bende araba ile getirtmeyi düşünüyorum almanyadan canyon alsam sanki 0 degilmis gibi bisikleti bağlasam bir sorun olur mu bide bu olayları bilmiyorum yardımcı olirsanız sevinirim

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisikletin fiyatının 1500 euro'yu geçtiği durumlarda çıkan ekstra vergi ne kadardır acaba? Nasıl hesaplıyoruz son tutarı?

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

1500 euro üstü hesaba katılmamış hesaplamada pardon insan bu kadar basit bi programı yapamaz mı yahu şaştım kaldım :D

• Beğen
Tepkiler: nohackmove

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@vetohan

Değeri 1500€'yu geçen ürünü bireysel mikro ithalat kapsamında yurda sokmanız mümkün değil. İki konteyner dolusu bisiklet getiren distribütör ne yapacaksa aynısını yapmanız gerek.

Vergi oranını da %10 gümrük vergisi artı %18 ithalde alınan KVD olarak biliyorum. Ayrıca üstüne ordino, ardiye gibi masraflar eklenir. İthalat yapabilecek durumdaysanız gümrük müşavirinize sorun, o biliyordur...

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
1500 Euro üzeri alımlarda %20 kdv ekleniyor yani gümrük ile beraber %38 ödüyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: Veto8