Yurtdışından bisiklet getirmek

Scudo

MutluGezgin

Daimi Üye
Tepki
421
İsim
Ali
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,ben senenin 11 ayı bulgaristandayım.Dil konusunda bulgarca bilmiyorsan sorun yaşarsın.Para birimi leva şu an.Vize ile geleceksen schengen vizesi istiyor artık.14 güne kadar mağazaya teslimat var.Sitesinde yazdığına göre.
Decathlondaki genç çocuklar yeterli derecede ingilizce biliyor. Zaten alışveriş için çok da bir ingilizce gerekmiyor bence.

Bu arada Burgas'da da Decathlon var ve yeterince büyük. Filibedeki decathlona 8-9 sene önce gitmiştim, büyüklüğünü hatırlamıyorum. Taxfree dereköy sınır kapısında nasıl oluyor bilmiyorum ama.

eseristan

Üye
Tepki
25
İsim
Abdullah Eşer
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Dahon
Avrupadan bisiklet isteyen olursa ücreti mukabilinde getirebilirim.

Oturum hakkım olduğu için vergi iadesi alamıyorum.
İstanbul'da direkt havalimanında direkt teslimini yaparım.

Ücretlendirme:
Havaalanına taksi + havayoluna ödenen bisiklet taşıma ücreti yaklaşık 100€ masrafım oluyor.

3000€'ya kadar olan bisikletleri sabitleri sabit 300€ karşılığında, daha yüksek bedelli bisikletleri bisiklet bedelinin yüzde 6'sı + 100€ masraf ücreti şeklinde getirebilirim.

Örnek1: 2000€luk bir bisiklet size 2300€ maliyetle size direkt havalimanında teslim edebilirim.
Örnek2: 5000€luk bir bisiklet 5000€ bisiklet ücreti + yüzde 6 getirme bedeli (300€) + 100€ masraf = Toplam 5400€ maliyetle size direkt havalimanında teslim edebilirim.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.121
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Merhabalar, haziran ayında Almanya seyahatimde Canyon bisiklet almayı planlıyorum. Tax refund ile alakalı bir sorum var. Bilgisi olan ya da daha önce canyondan alışveriş yapan varsa destek olursa sevinirim.

Almayı planladığım model outlet, sitede az miktar kullanılmış ve bakımı yapılmış diye anlatıyor. 250 Euro avantajı var, görüntülerden gördüğüm pek de bir iz bulunmuyor. Yetkilisine sordum, aynı sıfır bisiklet gibi bike guard kutuda gönderecekler, faturadada refurbished ya da used gibi bir ibare yazmayacak.

İlk sorum, bildiğim kadarıyla custom ofisleri pasaport kontrolünden sonra oluyor. Bisikleti bagaja vermem gerekecek. Bu da pasaport kontrolünden önce. Bisikleti nasıl custom ofise göstereceğim. Bildiğim custom ofis fatura ile birlikte alınan ürünü de kutusuyla görmek istiyor.

İkinci sorum, outlet bisikletin tax refundunda custom ofiste sorun olur mu? Fatura ya da kutudan belli değil ama yok etiketi, kutuyu açtırırlarsa bisiklette zincirde filan yağ kalıntıları görüp sorun çıkarma durumu olur mu?
Merhaba. 3 defa yurtdışından bisiklet aldım. (almanya,hollanda,avusturya)

bende ilk canyonu outletten almıştım. Herhangi bir sorun olmaz.

custom refund ofisleri chekin merkezlerininn orada olur. hava alanında ilk işiniz tax free ofisini bulmak olacak. Bisiklette yanınızda olması lazım ki görmek isterse açıp gösterebilesiniz.

herhangi bir sonun olmaz. fatura adınıza olacak. adres TR adresiniz shipping adress ise almanyadaki adresiniz olacak. bisiklete bakacak damgayı vuracak , bu kadar.

Souutk

Üye
Tepki
2
İsim
Omer
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese selamlar.. Yurt dışına seyahat durumum var. Gitmişken bir tane bisiklet getirmeye niyetlendim. Son zamanlarda kendi bisikletini getiren ya da bisiklet ile seyahat eden birileri var mı forumda? Konuyla ilgili bilgi paylaşabilir çok sevinirim. İngilteredem alınacak bisiklet önerilerine de açığım :) sebgiler

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.531
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese selamlar.. Yurt dışına seyahat durumum var. Gitmişken bir tane bisiklet getirmeye niyetlendim. Son zamanlarda kendi bisikletini getiren ya da bisiklet ile seyahat eden birileri var mı forumda? Konuyla ilgili bilgi paylaşabilir çok sevinirim. İngilteredem alınacak bisiklet önerilerine de açığım :) sebgiler
Merhaba istediğiniz bilgi nasıl bir bilgi.
(link)
Şöyle bir konumuz mevcut.
(link)
Bir de bu var.

Souutk

Üye
Tepki
2
İsim
Omer
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok teşekkürler cevap için.. İçimde bulunduğum duygu durumunu hissettim okurken paylaşımları.. İçeriği de çok keyifle okudum.. Bu hisleri paylaşan bisiklet sevdalıları olmasında ayrı mutlu etti beni.. Benim sürecimde neticeye varırsa paylaşacağım.. Sağlıcakla..

E. TUNA

Üye
Tepki
103
İsim
Emrullah
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
templecycles.co.uk

Bu tarz bisikletler çok hoşuma gidiyor. Düzgün kadro ve bisikleti koyacak yer bulsam kendim toplardım.

E. TUNA

Üye
Tepki
103
İsim
Emrullah
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
soulrider.bike diye bir site var. türk bisikletçi kadro üretiyor bu tip. istersen bir bak
Evet çok güzel kadroları var. Evde bisiklet koyacak yer kalmadı. Sarı renkli sitede az kullanılmış ikinci elleri bile var. Bisiklet toplamayı seviyorum daha yeni bir tanesini bitirdim. Bir tanesine de çamurluk ve arka bagaj bakıyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: profmillerson

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.274
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago

Ücretlendirme:
Havaalanına taksi + havayoluna ödenen bisiklet taşıma ücreti yaklaşık 100€ masrafım oluyor.

3000€'ya kadar olan bisikletleri sabitleri sabit 300€ karşılığında, daha yüksek bedelli bisikletleri bisiklet bedelinin yüzde 6'sı + 100€ masraf ücreti şeklinde getirebilirim.

Örnek1: 2000€luk bir bisiklet size 2300€ maliyetle size direkt havalimanında teslim edebilirim.
Örnek2: 5000€luk bir bisiklet 5000€ bisiklet ücreti + yüzde 6 getirme bedeli (300€) + 100€ masraf = Toplam 5400€ maliyetle size direkt havalimanında teslim edebilirim.
Müthiş ucuz yapıyorsun bu işi. Bence biraz daha ekle üzerine.

eseristan

Üye
Tepki
25
İsim
Abdullah Eşer
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Dahon
Müthiş ucuz yapıyorsun bu işi. Bence biraz daha ekle üzerine.
Tr'de çok daha yüksek oluyor bisiklet fiyatları. Bu bisiklet getirmeye verilen emeği ve cebimden çıkacak parayı düşününce bu fiyatlar normal kalıyor.

• Beğen
Tepkiler: gurkan

Murat Cömez

Tepki
19.274
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Tr'de çok daha yüksek oluyor bisiklet fiyatları. Bu bisiklet getirmeye verilen emeği ve cebimden çıkacak parayı düşününce bu fiyatlar normal kalıyor.
Uçak kargo ücreti
THY 30€
Pegasus 50€

taksi parası da 30-40€ olsa eder ortalama 80€ hadi senin dediğini gibi 100€ olsun başka ne parası çıkıyor cebinden ve nasıl bir zorluğu varda 200€ ücret alıyorsun.

taksiden inip bisiklet kartonunu kargo bölümüne vermek 10 dakika ve Türkiye’de eline geçmesi yine 10 dakika. Başka ne var zaten halimanknda teslim ediyormuşsun. Artı Almanya hükümeti böyle vergisini vermeden kazandığın parayı biliyormu?

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.393
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Açıkçası sizin belirlediğiniz fiyata ben bisiklet getirmekle uğraşmam, hatır işi dışında. Değerlendirmek isteyenler olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: mcanerg

eseristan

Üye
Tepki
25
İsim
Abdullah Eşer
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Dahon
Uçak kargo ücreti
THY 30€
Pegasus 50€

taksi parası da 30-40€ olsa eder ortalama 80€ hadi senin dediğini gibi 100€ olsun başka ne parası çıkıyor cebinden ve nasıl bir zorluğu varda 200€ ücret alıyorsun.

taksiden inip bisiklet kartonunu kargo bölümüne vermek 10 dakika ve Türkiye’de eline geçmesi yine 10 dakika. Başka ne var zaten halimanknda teslim ediyormuşsun. Artı Almanya hükümeti böyle vergisini vermeden kazandığın parayı biliyormu?
Thy direkt 80 euro istiyor bisiklet için, son gelişimde 45 euro taksi ücreti ödedim. Yarısını yansıtsam bile zaten 100€ yapıyor. Bisiklet kartonu aşırı büyük oluyor, bazen aldığım bisikletler direkt kutulu verildiği için 120*180*35 cm gibi büyüklükte olabiliyor, iki kişi zor taşıyoruz.

Daha önce farklı ürünlerde alıcı ürün TR'ye geldikten sonra almaktan vazgeçti. Geri götürme ücretini de ben üstleniyorum.

Ayrıca cebimden 5000€ çıkıyor, ciddi emek veriyorum ve risk alıyorum. Siz tercih etmeyebilirsiniz saygı duyarım ancak böyle bi durumda 300€ fiyat biçmem çok garip değil.

Dosyalar

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.563
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Ücretlendirme:

İnsanlar size neden güvensin?

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
21.056
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Thy direkt 80 euro istiyor bisiklet için, son gelişimde 45 euro taksi ücreti ödedim. Yarısını yansıtsam bile zaten 100€ yapıyor. Bisiklet kartonu aşırı büyük oluyor, bazen aldığım bisikletler direkt kutulu verildiği için 120*180*35 cm gibi büyüklükte olabiliyor, iki kişi zor taşıyoruz.

Daha önce farklı ürünlerde alıcı ürün TR'ye geldikten sonra almaktan vazgeçti. Geri götürme ücretini de ben üstleniyorum.

Ayrıca cebimden 5000€ çıkıyor, ciddi emek veriyorum ve risk alıyorum. Siz tercih etmeyebilirsiniz saygı duyarım ancak böyle bi durumda 300€ fiyat biçmem çok garip değil.
Şu an bilmiyorum ama çok da fark ettiğini düşünmemekle beraber Tuifly (adı buydu sanırım) ile 25€ vermiştim yol bisikleti için.
Pegasus'ta getiriyordur sanırım ki taşıma fiyatı daha uygundur. Pegasus biletleri sürekli bulunabiliyor, özellikle İstanbul'a.

Murat Cömez

Tepki
19.274
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Şu an bilmiyorum ama çok da fark ettiğini düşünmemekle beraber Tuifly (adı buydu sanırım) ile 25€ vermiştim yol bisikleti için.
Pegasus'ta getiriyordur sanırım ki taşıma fiyatı daha uygundur. Pegasus biletleri sürekli bulunabiliyor, özellikle İstanbul'a.
Arkadaş bol keseden atiyor, THY 80€ diyor oysa en ucuzu THY 30€ ve Pegasus 50€ ile 60€ arası.
Cebinden çıkan parada 5000€ imiş, vay be 200€ kazan 5000€ cebinden ver, bu ne parası acaba.

Bisiklet kartonu büyük olabiliyormuş ve büyük olan da iki kişi taşıyabilirmiş, o karton da ne arabamı var acaba? Artı o tür büyük kartonu hangi taksiye koyuyor merak ettim doğrusu.

Sonra devletin bu işi yaptığından haberi varmı diye sordum cevap vermedi. Tahminimce yoktur ve Buda vergi kaçakçılığı oluyor. Bizi bir şeyden habersiz salak sandı galiba by 6. kezmi 7. kızmış üyeli

• Muhteşem
Tepkiler: Cemal Ç.