Yurtdışından bisiklet getirmek

KOMA

Daimi Üye
Tepki
213
İsim
Sinan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Klasik
@Semih Cavdar evet bende öyle tahmin ettim. 200 euro göstersek problem olmaz herhalde kutunun içine hediye diye yazmanın prk bi anlamı yok ozman

Scudo

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.077
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Semih Cavdar evet bende öyle tahmin ettim. 200 euro göstersek problem olmaz herhalde kutunun içine hediye diye yazmanın prk bi anlamı yok ozman
Ben faturadaki seçeneklerden hediye diye işaretliyorum, bir faydası varmmı yok mu bilmiyorum ama yinede işaretliyorum :)

Screenshot_2020-12-12 Tollfaktura – Customer invoice - Tollfaktura-2 pdf.png

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Sinan ben sana bunlari telefonda anlatmistim ama tekrar görüselim koli ne yazacak nasil olacak onuda anlatayim. Arti diger 120cm meselesinide sordum onuda anlatayim sana. Bana nezaman görüsebilecegimizi yaz ben ararim seni.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@Veto8 dostum 1000 euro aldım. fakat oradan kuzen kargoya verirken muhtemelen bir bedel belirtmesini isteyecekler bende onu 300 euro gösteririm diye düşündüm. hediyedir gibisinden koli içine yazı yazıcağız. tam bir kumara dönecek gibi bu olay. birde yılbaşı önü ne kadar etkili olursa bu taktik artık . iş belgeye dönerse problem olabilir.
Sizin şansınıza denk gelen gümrük memuruna kalıyor çoğunlukla iş ama çoğunlukla sorun çıkarmıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

KOMA

Daimi Üye
Tepki
213
İsim
Sinan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Klasik
@Murat Cömez abim ben koliyi hallettim. 120 cm kuralına uygun ordaki bir biaikletci dükkanında hallettirdim.içine hediye diyede yazdım. ekstra bir faydalı bilgi alma derdindeyim. çünkü en geç çarşamba gününe kadar kargoya verilicek. Şuan musaitim
@Semih Cavdar olabilir buna dikkat edicem. Hediye olarak kutusunu işaretlerim muhtemelen bedelide ozaman kargoya belirticez çıkarsada ona göre bir vergi çıkıcak.
@Veto8 yani kutu büyük ya belki daha göz önünde bulundurabilirler . Artık nasip kısmet yapılacak pek bişey yok gibi. Yapılamsı gerekeni yapıb gönderticez

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Murat Cömez abim ben koliyi hallettim. 120 cm kuralına uygun ordaki bir biaikletci dükkanında hallettirdim.içine hediye diyede yazdım. ekstra bir faydalı bilgi alma derdindeyim. çünkü en geç çarşamba gününe kadar kargoya verilicek. Şuan musaitim
@Semih Cavdar olabilir buna dikkat edicem. Hediye olarak kutusunu işaretlerim muhtemelen bedelide ozaman kargoya belirticez çıkarsada ona göre bir vergi çıkıcak.
@Veto8 yani kutu büyük ya belki daha göz önünde bulundurabilirler . Artık nasip kısmet yapılacak pek bişey yok gibi. Yapılamsı gerekeni yapıb gönderticez
Tamam simdi kuzenin paketi DHL ye götürünce tek yapacagi islem su. Alta Foto bak.
Benim doldurdugum adres bölümleri sadece misal ve alta hediye yazan yere ise aynen benim yazdigim gibi yazacak ve tabiki ayni sekilde türkce yazilacak. (Yazida hata varsa sen düzelt)
Sonrasi türkiyeye bagli bir sey. Kimse ne olacagi konusunda bilgi veremez ama ben paketler hep böyle yaziyordum ve hic bir sorun olmuyordu. Bisiklet de göndedim.
ersatz-zollinhaltserklaerung.jpg

KOMA

Daimi Üye
Tepki
213
İsim
Sinan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Klasik
@Murat Cömez 😂 nokta atışı tamam abim aynen bu şekilde yapıyorum. Süpersin teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Harika bilgiler. Geçen sene bu işleri bilsem bir Canyon alır arkadaşıma göndertirdim hediye olarak.

• Beğen
Tepkiler: KOMA

PDRant

Üye
Tepki
26
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
yurtdışından almanyadan 2 el bisiklet aldım. istanbula kargo yaptırmayı düşünüyorum. faturasız ürün olduğu için problem gibi gözüküyor. bu tip tecrübesi olan var mı?
tek seçeneğim kargo. gümrük korkusu sardı dört bir yanımı :D
120/60/60 ebatlarını ve 30 kg. aşmadığı sürece sorun olmuyor. 20 kg altında kargo da epey düşüyor oranın PTT'si ile de yollatabilirsiniz ya da başka bir yöntem oradan gelen grupaj ürün taşıyan tırlar var bunlar periyodik olarak çeşitli kimselere ait ürünleri toplayıp ülkeye getirirler, genelde içi 2. el ürün yüklü olur 50 euro bedelle onlarla da göndertebilirsiniz. Orada ki Türkler bu şahısları biliyorlar neredeyse her bölgenin ayrı nakliyecisi var o şekilde olursa vergi ödemiyorsunuz çünkü tır içinde ki ürüne beyana göre toplu vergi kesiliyor. Kargo ve PTT ile gelirse koli üzerine 200 euro kadar ücret yazarlarsa %18+ 15 lira yani 350 lira kadar vergi öder alırsınız. Eğer gümrükte sorun olursa yani ürün değeri ile ilgili şüphe oluşursa İstanbul PİM gümrüğünden sizi ararlar ve bu ürünü kaça aldınız ama değerinin altında yazılmış biz 300 üzerinden vergi alacağız kabul ediyor musunuz derler siz ısrar edin çok sorun olursa kabul edeyim madem ki dersiniz böylece gelir. Şöyle de yapabilirsiniz jant, sele, sele borusu ve ön çamurluğu ayrı geri kalan kısmı ayrı ayrı kargolatırsanız bisiklet değil kullanılmış bisiklet parçası olarakta yollanır. Tedirgin olmanıza gerek yok rahat olun ben sık sık yurtdışından alır yollatırım.

Son düzenleme:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
120/80/50 ebatlarını ve 30 kg. aşmadığı sürece sorun olmuyor. 20 kg altında kargo da epey düşüyor oranın PTT'si ile de yollatabilirsiniz ya da başka bir yöntem oradan gelen grupaj ürün taşıyan tırlar var bunlar periyodik olarak çeşitli kimselere ait ürünleri toplayıp ülkeye getirirler, genelde içi 2. el ürün yüklü olur 50 euro bedelle onlarla da göndertebilirsiniz. Orada ki Türkler bu şahısları biliyorlar neredeyse her bölgenin ayrı nakliyecisi var o şekilde olursa vergi ödemiyorsunuz çünkü tır içinde ki ürüne beyana göre toplu vergi kesiliyor. Kargo ve PTT ile gelirse koli üzerine 200 euro kadar ücret yazarlarsa %18+ 15 lira yani 350 lira kadar vergi öder alırsınız. Eğer gümrükte sorun olursa yani ürün değeri ile ilgili şüphe oluşursa İstanbul PİM gümrüğünden sizi ararlar ve bu ürünü kaça aldınız ama değerinin altında yazılmış biz 300 üzerinden vergi alacağız kabul ediyor musunuz derler siz ısrar edin çok sorun olursa kabul edeyim madem ki dersiniz böylece gelir. Şöyle de yapabilirsiniz jant, sele, sele borusu ve ön çamurluğu ayrı geri kalan kısmı ayrı ayrı kargolatırsanız bisiklet değil kullanılmış bisiklet parçası olarakta yollanır. Tedirgin olmanıza gerek yok rahat olun ben sık sık oradan alır yollatırım.
ama bu yaptıklarının devlet-i alinin vergi gelirlerine furulan büyük bir prangadır. bu namı cihana korku salan devletü içerden çökertmek değil de nedir sorarım size?
(bu mesaj kara mizah içerir)

PDRant

Üye
Tepki
26
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ama bu yaptıklarının devlet-i alinin vergi gelirlerine furulan büyük bir prangadır. bu namı cihana korku salan devletü içerden çökertmek değil de nedir sorarım size?
(bu mesaj kara mizah içerir)
Evet ama oluşan açığı akaryakıta yapılacak zamlarla kapatır Devlet-i Ali. Genelde bir yolu mutlaka bulunur lakin ben yeri gelmişken şunu da ifade etmek isterim madem petrolde dışa bu kadar bağımlıyız devletin hem ekolojik hem ekonomik gerekçelerle bisiklet kullanımını her türlü teşvik etmesi için çalışma yapması gerekir. Türkiye yılın en az altı ayı rahatlıkla bisiklet kullanılabilecek bir ülkedir. Bisiklette vergi olayını tamamen kaldırmaları, Tayvan'ı model alarak bisiklet mühendisliğini geliştirmeleri, bisiklet yolları yapmaları v.s v.s.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Evet ama oluşan açığı akaryakıta yapılacak zamlarla kapatır Devlet-i Ali. Genelde bir yolu mutlaka bulunur lakin ben yeri gelmişken şunu da ifade etmek isterim madem petrolde dışa bu kadar bağımlıyız devletin hem ekolojik hem ekonomik gerekçelerle bisiklet kullanımını her türlü teşvik etmesi için çalışma yapması gerekir. Türkiye yılın en az altı ayı rahatlıkla bisiklet kullanılabilecek bir ülkedir. Bisiklette vergi olayını tamamen kaldırmaları, Tayvan'ı model alarak bisiklet mühendisliğini geliştirmeleri, bisiklet yolları yapmaları v.s v.s.
Türkiyede yılın 6 ayı bisiklete ege ve akdenizin düzlüklerinde binilir doğru. Ama ankarada mesela bir dikmen yokuşu, bir kepekli rampası, bir keçiören gerçeği var.

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
120/80/50 ebatlarını ve 30 kg. aşmadığı sürece sorun olmuyor. 20 kg altında kargo da epey düşüyor oranın PTT'si ile de yollatabilirsiniz ya da başka bir yöntem oradan gelen grupaj ürün taşıyan tırlar var bunlar periyodik olarak çeşitli kimselere ait ürünleri toplayıp ülkeye getirirler, genelde içi 2. el ürün yüklü olur 50 euro bedelle onlarla da göndertebilirsiniz. Orada ki Türkler bu şahısları biliyorlar neredeyse her bölgenin ayrı nakliyecisi var o şekilde olursa vergi ödemiyorsunuz çünkü tır içinde ki ürüne beyana göre toplu vergi kesiliyor. Kargo ve PTT ile gelirse koli üzerine 200 euro kadar ücret yazarlarsa %18+ 15 lira yani 350 lira kadar vergi öder alırsınız. Eğer gümrükte sorun olursa yani ürün değeri ile ilgili şüphe oluşursa İstanbul PİM gümrüğünden sizi ararlar ve bu ürünü kaça aldınız ama değerinin altında yazılmış biz 300 üzerinden vergi alacağız kabul ediyor musunuz derler siz ısrar edin çok sorun olursa kabul edeyim madem ki dersiniz böylece gelir. Şöyle de yapabilirsiniz jant, sele, sele borusu ve ön çamurluğu ayrı geri kalan kısmı ayrı ayrı kargolatırsanız bisiklet değil kullanılmış bisiklet parçası olarakta yollanır. Tedirgin olmanıza gerek yok rahat olun ben sık sık yurtdışından alır yollatırım.
Almanyada hangi PTT yani dhl şirketi 120/80/50 ebatinda paket kargoluyor? Bana bir link verebikirmisiniz?

PDRant

Üye
Tepki
26
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Türkiyede yılın 6 ayı bisiklete ege ve akdenizin düzlüklerinde binilir doğru. Ama ankarada mesela bir dikmen yokuşu, bir kepekli rampası, bir keçiören gerçeği var.
Almanyada hangi PTT yani dhl şirketi 120/80/50 ebatinda paket kargoluyor? Bana bir link verebikirmisiniz?
Link veremem çünkü oradan yollayan arkadaşlarım biliyorlar. ölçüleri de onlar söylediler, ben sadece vergisini ödeyerek teslim alıyorum ama Hollanda'dan PostNL Almanya'dan Deutsche Post ile gönderim yapıyorlar. Şu aralar genelde grupaj yapan tırları tercih ediyoruz.

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
120x60x60 normal kargo için maksimum boyutlar. Hacimli gönderiler de; boyu 150 cm'yi geçmemek üzere
Boy + (2 x En) + (2 x Boy) < 300 cm
koşulunu sağlamak üzere gönderilebilir.

(link)

Son düzenleme:

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Link veremem çünkü oradan yollayan arkadaşlarım biliyorlar. ölçüleri de onlar söylediler, ben sadece vergisini ödeyerek teslim alıyorum ama Hollanda'dan PostNL Almanya'dan Deutsche Post ile gönderim yapıyorlar. Şu aralar genelde grupaj yapan tırları tercih ediyoruz.
Hollandayi bilemem ama almanya ölcümleri 120x60x60 bu ölcüleri 1 cm dahi gecerse arti 30€ extra ücret aliyorlar. Arti Deutsche Post ile degil DHL ile gönderim yaparlardir.

KOMA

Daimi Üye
Tepki
213
İsim
Sinan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Klasik
E4C937CC-5369-43B2-B6C2-19C498F5C4E0.png

Hiç şaşırmadım! Galiba gümrüğe takıldı. Ya almanya da yada türkiyede tamamen muamma. Bir fikri olan var mı bu konuda!

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Bahsedilen gümrük Türkiye Gümrüğü, normal olması gerektiği gibi gümrüğe girmiş.

KOMA

Daimi Üye
Tepki
213
İsim
Sinan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Klasik
Ptt gidip sordum ordada şuan almanya gümrüğünde diyorlar bizim sistemde gözükmüyor dedi😂 inşallah dediğin gibidir

Eshquia™

Forum Bağımlısı
Tepki
2.410
İsim
Ayhan Balbunar
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
🤣🤣🤣
Bi gülme geldi, kusura bakmayın 🤣

• Beğen
Tepkiler: PDRant