Yurtdışı alışveriş

Scudo

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
ben yurt dışından hiç alışveriş yapmadım ama yapanlar akıl karı değil diyiyorlar paranı verirsin gümrükte kalır diyiyorlar vergi falan gümrük parası falan çok uğraştırır diye ama sen bilirsin

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Belli olmuyor işte takılıp takılmayacağı ama 100usd+ kargo olduğu zaman hiç takılmıyo ben alışveriş yapıyorum hiçde bişey olmuyor...Ayrıca sitelerin kargo ücretleri değişiyor kimsi ebata göre kimisi ise alışveriş tutarlarına göre kargo ücretleri belirliyor. Ayrıca burada bulamayacağım parçaları getirtmek akıl karı olsada olmasa mecburiyet yani ayrıca bazı sitelerle mailleşip ikna edilirse kaargo kolisine fatura konmaması ve " As a gift" diye not düşürülebilmesi durumunda içindeki malın bir bedel karşılığı gözükmediğinden herhangi bir gümrük vergisi ödemeden sadece depo parasını ödeyerek (orda depoda tuttukları için alıyolar oda az bişe) malınızı sorunsuz gidip alabilirsiniz. Ama burda olay firmayı ikna etmekte oda genelde zor bi durum...

cazz

Daimi Üye
Tepki
112
100 usd+kargo demişsin kargo ücreti ne kadar verdin mesela

asıl benim istediğim 700x20-23c ucuz lastik bulabilmek bazı yurtdışı sitelerde oldukça uygun fiyata bulmak mümkün kaliteli markalar biraz pahalı

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Ya her sitenin kargo ücreti değişiyo aynı değilki hepsi...

• Beğen
Tepkiler: paravol

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Peki bu (link) diye bir site var,buradan alışveriş yapan varmı?Güvenilir bir sitemi?

• Beğen

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Ben alışveriş yapıyorum gayette memnunum 99.99 dolara kadar alışveriş listemi dolduruyorum üstüne 45 dolarda kargo geliyo 144.99 dolara gümrükle felan uğraşmadan malım zırt kapımda 1 haftada felan...

• Beğen

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Tavsiye ettiginiz sitede bircok sey cok cok uygun.. Ayrica kargo ucreti de cok makul.. Her sey bu kadar uygun olunca insanin aklina bir sey takiliyor: gumruk.. Gumrukle ilgili bir sıkıntı yasaniyor mu acaba? yani ekstra gumruge ucret odemek zorunda kaldiniz mi hic?

photodude

Üye
Tepki
70
@Tugberk Tezel

Gumruk konusunda pek yardimci olamayacagim, cunku Norvec`te oturuyorum. Fakat okudugum kadar 100 $ altindan kaldiginiz sure gumruk problem olmuyor. Bunu belki direkt olarak Gumruk Mustesarligindan ogrenebilirsiniz:

(link)

evrenolb

Aktif Üye
Tepki
71
Benim yaptığım hataları başkaları yapmasın diye yazıyorum. Başka başlık altında yazmıştım, yüzüstü kapaklanıp baygınlık geçirince yukarıda bahsi geçen siteden Met Parachute kask sipariş ettim bakın kaça patladı:
Kask 89.99GBP
DHL 25.00GBP (Göya gümrüğe takılma riski azalsın diye)
Toplam 114.99GBP yani 303YTL.
Ve tabii ki paket gümrüğe takıldı
Ordino 115YTL (Haziran'dan itibaren 130YTL)
Oradaki kişilerin sisteme yanlış girmesinden dolayı 215YTL KDV vergi vs.
Ardiye 44YTL
Toplam 676YTL
Üç defa havaalanı gümrük DHL arası gidiş geliş park ücreti ve sinir harbi vakit israfı. Neredeyse bisiklet alınacak paraya kask. Kaza yaptığında başındaki yerine bu kaskın olması için bu parayı verir miydin derseniz o ayrı konu.

Internet sitelerinden direk sipariş veriyorsanız bedeli veya boyutu dikkat çekecek gibiyse yurtdışında yaşayan bir arkadaşınıza yollatın o size yollasın. Posta genelde gümrüğe giriyor ama Postane gümrüğünden mal almak daha kolay. Kurye şirketlerinde mal takıldımı havaalanı gümrüğünde yukarıdakileri yaşamanız işten bile değil.

Bazı arkadaşlara söz vermiştim Kaskı test edince yazacağım diye; kullandıktan sonra onu da yazacağım ama şimdilik böyle aptalca para harcadığım için kendime kızgın olduğum için o biraz bekleyecek.

Hakan sen daha doğru yaptın arkadaşın paşa paşa getirsin.

Sevgiler
Bulent

basar

Daimi Üye
Tepki
189
@cazz

Ben 700c30 ve 700c25 lastikler alacağım yutdışından.
Elimdeki 700c23 bontrager select leri (henüz 100km yaptı, sıfır gibi) uygun bir fiyata satacağım o zaman.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

Ben buradan alışveriş yapıyorum. Merkezi Amerika-Oregon'da. Ürün postayla geliyor, o yüzden gümrük, vergi vs. gibi detaylarla uğraşmıyorsunuz. Yalnızca posta ücreti olarak 7 $ gibi komik bir rakam alıyorlar, o kadar. Siparişi verdikten tam bir hafta sonra da elinizde oluyor.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
bisiklet parçaları içinde geçerli mi yoksa sadece kıyafet mi

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Gerçekten inanılmaz bir şey ya

%99 Türkiye'de üretilip gönderiliyordur Amerikaya

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
Off offf çok fazla olmuş Bülentcim abarık bir rakam çıkmış ben tahmin ediyordum ama bukadarını beklemiyordum açıkcası. Ben de eylülde gelecek diye üzlüyordum pek üzülmem artık . Açıkcası olan olmuş artık . Bu kasklara değer Bülent 'icm kafamız sağlam olsun para birşekilde yerine konur sakın dert etme :)

Not :İnrenet üzerinden alışverişler de çok uyanık davranmak lazım bazı satıcılar ürün ile açıklamayı işlerine geldiği biçimde değiştiriyorlar yani ürün ve açıklaması(başka bir ürünün ) farklı oluyor

• Beğen
Tepkiler: Bülent ÖZER

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
bence Türkiyede üretilmiyordur bu forma çünki milli takıma formalar avrupadan geliyor bildiğim kadarı ile.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Bülent ÖZER

Açıkçası yurtdışından şimdiye kadar hiç bisiklet parçası getirtmedim. Hem ihtiyacım olmadı, hem de bana biraz sakat geliyor, çok güvenmiyorum. Bu yüzden parça getirtme konusunda pek fikrim yok. Şu an için yalnızca kıyafet tercih ediyorum. Zaten yurtdışı, özellikle de Amerika bu konunun uzmanı. Forumdaki bisiklet dükkânları kusura bakmasınlar ama, malum: Türkiye'de kadınlar için bisiklet forması/kıyafetleri bulmak pek mümkün değil.