Yolu kapatıp düğün fotoğrafı çekmek

BF Okuru

Üye
Tepki
2
2-3 gun önce aynı yoldan geçtim, denk gelsem umursamaz geçerdim.

Bu kişiler öyle gidip laf anlatmakla falan akıllanmaz. Tek yol ceza, hemde sağlam bir ceza. Her yere kamera koyacaksın, Londra gibi bir şehir olacak burası. O kameraları da yüzlerce görevli tek tek takip edecek. Hatta belirli yolları canlı olarak internetten yayınlayacaksın ve hatalı sürücü tespit edene cezanın % 10 u gibi bir ücret vereceksin.
Cezayı ödemeyi geciktiren olduğunda banka hesaplarını donduracak yada el koyacaksın, parası olmayanın aracına el koyacaksın, bu kadar.
5-6 aya kalmaz kurallara uymayan adam kalmaz.
Öyle eğitimle, ehliyet almayı zorlaştırmayla falan düzelmez bu işler.

Scudo

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
@Ömer Özdaş trafikte nasıl sürücegimi nelerle karsılasabilecegimi ve nasıl hareket edicegimi biliyorum şükür,ikametgah bu kadar önemliyse her topluma hitap edebilicek bi millette yaşıyorum şükür.edep yahu

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Fırat Y.
Kendileri gibi olmayan herkese ve herseye karsilar. Onlara gore sadece kendileri dogru, geri kalan her sey yanlis.
Tipik yobaz davranis sekli.

@Özgür Atılgan
Farkli bir acidan bakmis olmaniz guzel bir sey ama dusuncenizin yanlis oldugunu ifade etmek istiyorum. 1 milyar nufuslu hindistanda bile olmuyor boyle seyler. Cunku adamlar ingiliz terbiyesini nesilden nesile aktariyorlar. Biz hangi kulturu aktarabiliyor veya tasiyabiliyoruz? Turk kulturu mu, arap kulturu mu, osmanli kulturu mu? Bunlarin hepsinden izler tasidigimizi sakin soyleme cunku maganda kulturunun hakim oldugu bir ulke oldu artik burasi. Ve bu durum bir virus gibi toplumun tum katmanlarina hizla yayilmakta.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Şikayet etmekle doğru bir iş yapmışsınız. Burası Türkiye demek bir şeyin bahanesi değil. Fakat bu tip olaylarda kimseyle muhatap olmayın. Elin hıyarı haydarı çıkartıp sizin kemiklerinizi kırsa daha mı iyi. Her arabada haydar var sonuçta.

Sakin olun . Şikayetinizi edin takipçisi olun .

Ama lütfen "burası Türkiye " demeyin. Böyle densizliklet dünyanın her tarafında oluyor. Tabii ki musamaha göstermeyin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ercst0rm
Hocam sen mesajımdaki mecazı ya anlamadın ya da anlamamazliga vurdun.

Bu forumda günde onlarca mesaj atılıyor trafikte insanların saygısızlığı ve terbiyesizlikleri hakkında. bu da onlardan biri. Ben de yaşadığım benzer bir olayı aktardım. sen halinden memnunsan sanırım bu ulkede yaşamıyorsun. Ben her gün bisiklet yolunda benzer terbiyesizliklere maruz kalıyorum.

Milliyetçilik her turlu okuzluge sırf kendi milletimizden birileri yapıyor diye toz kondurmamaksa ben milliyetçi değilim.

Önce toplumsal hastalığımizi teşhis edeceğiz. Sonra da kendimizi değiştireceğiz.

Yazdıklarımdan alınan arkadaşların bu videodaki "ne var youvv romantihlik yapıyorlar" diyenden bir farkı kalmıyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Cem Unden
Üslubuna dikkat edersen iyi olur. Burasını mahalle kahvesine çevirmeye lüzum yok

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yazdığım mesajları iyi oku. aziz nesinin örneğinde olduğu gibi kendini eleştirdiğim insanların kategorisine sokma

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Ömer Özdaş hala hakaret ediyorsun . Sıçrama istersen . Ters teperim.

Aziz nesininde bu milleti hor görenlerenden olduğunu unutmadık. Bu ülkede aydın olmak demek halkına küfretmekle eş anlamlıdır zaten

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Yazdıgım msjları oku istersen olayla ilgili problem yasıyan arkadasa haklısın dedim fakat aonucları reaksiyonlarından dolayı farklı olabilirdi dedim ,sen millete öküz diyerek genellendirmen yanlış..isveçte ne yasandıgını bilmek Zorunda değilim merak ediyorsan sorarsın munecciplik yapıp dikkat çekmeye gerek yok

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Yurtdışında kaç ülkeye gittin , herşey çok mu düzgün , sorarım sana. Ben isviçre ve rusyaya gittim. Uzun sürede rusyada yaşadım .

Öküz dediklerinden her yerde var. Sırf zevk için adam döven insankat gördüm

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ercst0rm
Dostum aynı şeyi eleştiriyoruz. Ama sen bir arkadaşında mesajında belirttiği gibi magandalık kültürünün bu toplumun geneline yayılmış olmasına katılmıyorsun sanırım. Aramızdaki düşünce farkı bu.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Cem Unden
Cem kardeşim, kişisel polemiğe girmeyelim bence. Haklısın Rusya konusunda, orası burayı 2 ye katlar. Ama geçmişimizde neydik, şimdi ne olduk diye de sormak lazım. Zaten 2. attığım mesajda "genlere işlemek" tabirinin haddini aştığını bende yazdım. Yoksa biz böyle değildik.

Sana bu mesajı yazdığım şu saatte dışarıda drift yapan biri var. Bak yemin ediyorum gerçekten tam da mesajın üzerine geldi.

Şimdi demek istediğimi daha net anlatabilmişimdir umarım

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Laflarım sana değil senin kafada bi zihniyet var bu ülkede herşeyi eleştiren . Ona isyanım benim .

• Beğen
Tepkiler: ercst0rm

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Burası senin ruh halini anlıyabilicek bi ortam değil ki vatan millet sakarya durumunda sen gel öküz de üzerine nerede ikametkah ediyosun?eleştirirken veya yorum yaparken global yaklasmaya davet ediyorum, gerekirse oturur bişeyler İçeriz sohbet ederiz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ercst0rm
Yeriz içeriz elbette[emoji4]

Bu konularda benim pek tahammülüm yok. Çünkü hemen her gün benzer şeyler yaşıyorum.

Biz saygısızlığın ve magandalığın hakim olduğu bir toplumda yaşıyoruz.

Ama ben kızımın aynı ortamda büyümesini istemiyorum. Kimse de kendi çocuğunun böyle bir ortamda büyümesini istemez.

Değişim lazım, eğitim lazım. Başka da diyecek bir şeyim yok.

Herkese iyi geceler.

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
@Ömer Özdaş
Saygılar siteminizi anlıyorum, iyi geceler.

Turan

Daimi Üye
Tepki
173
@dodobir insanlar yol kapatmaktan mutlu olmuyor. belki ortamın atmosferi çok hoşlarına gitti belki stüdyo çekimi için uygun maddiyatları yok bunu bilemeyiz. orada çekim yapmayı seçmişler. doğru mu? tabi ki değil. ama böyle ufak muhabbetleri büyütmenin, kartopunu alıp çığa dönüştürmekten farkı yok. bu ülke böyle kötü şöyle kötü demişler, yok öküzlük hayvanlık vs. vs. tekrar söylüyorum, cahil dediğiniz insanların hareketlerine sağduyu ile yaklaşmadığınız sürece ne eleştirdiğiniz insanlar değişir, ne de sizin onlardan farkınız kalır.

edit: yukarıdaki arkadaşın dediği gibi eğitim şart. ama bu böyle internet ortamında millete yok böyle hayvanlar böyle öküzler demekle olmuyor. ülkede kaliteli eğitim alınabilecek koşullar yok malesef. eğitimsiz bir ailenin çocuğunu böyle bir sistemin içine atarsan en fazla bu olur.