Yolda Kulaklık İletişimi

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yollarda bazen iletişime geçmek büyük bir sıkıntı olabiliyor. Her zaman nezih yeşillikli alanlarda yavaşça keyif alarak süremediğimiz için grup içerisinde iletişim sıkıntısı oluşuyor.(özellikle karayollarında) Kulaklık mikrafon yada bi sistem oluşturup grup içi iletişimi minimum güç harcayarak maksimum verim ile elde etmek için öneri görüş ve teminlerinizi lütfen yazınız.

Scudo

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
Merhaba, ben voyager legend bluetooth kulaklik kullaniyorum tek kulak sag tarafta. Sesli komut ozelligi oldugu icin kulllanmasi kolay oluyor. 20-25 km saat hizlarda giderken tel gorusmesi yaptigimda karsiya ruzgar sesi gitmiyordu. Ayrica muzik dinlerken de gayet yeterli

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Taha K.

Bluetooth kulaklık kullanmak mantıklı teşekkürler ama birde grup olarak sürmede sıkıntı çıkabilir mesela herkes almak istemeyebilir :) daha çok telsiz tarzı bir alet düşünmüştüm ben ama buda işimi görür çok teşekkürler :D

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
(link)

Zamanında ben de almıştım. Faydalı bir ürün.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Bağırın. Sesinizi duyacaktır.
Herkes grupla sürdüğünün farkına varırsa, ona göre hareket ederse sorun olmaz. Kimse kopmaz, kimse tek kalmaz. Konuşarak anlaşırsınız siz de.

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bahadır Gürel

İnternette araştırdım hem fiyatıda iyi hemde işlevselmiş teşekkürler :)

@Gökhan Toros

Üstat şöyle bi durumda var mesela bu yaz yazlıktan motorcu bi arkadaşım gruba eşlik edecek bu tarz bi durumda bluetooth kulaklık en mantıklısı hem benim hem arkadaş için :) karayolunda ortalama 30-40 ile gidiyoruz grupla ve trafiğin gürültüsü yeter zaten bağırınca genelde duyulmuyor :) bağırmak veya sesimi duyurmak sıkıntı olmasa yardım isteyeceğimi zannetmiyorum forumdaki deneyimli arkadaşlardan :D

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Akıllı telefonlar için telsiz işlevi gören aplikasyonlar mevcut. Telefona kulaklığı takıp, bu uygulamayı açmak kafi.
Ek olarak kısa menzilli walkie-talkie tarzı telsizleri düşünebilirsiniz. Ancak belli bir menzil mesafesinde olması gerekiyor bunların, üst menzilli olanların kullanımı için adını tam hatırlamadığım, telsiz ile ilgili bir lisansın bulunması zorunluluğu mevcut.

Ancak tüm bunların yanı sıra Gökhan'ın dediklerine +1 diyorum.

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Walkie-Talkie yi araştıracağım teşekkürler :)