Yolda arabasından biri size bağırırsa...

venom09

Daimi Üye
Tepki
335
İsim
mustafa
Bisiklet
Sedona
belki asfaltta gördüğü bisikletli arkadaşlara selam veren tofaşçılarda vardır :p

akşamüstü arabayla giderken, birde baktım o da nesiii:) bir adet fat bike(carraro) dedim waayyy.. kullananı görünce şaşkınlıktan nasıl baktıysam sanki o bana höööyyyyttttt diyecek sandım.:eek: korktumm:)

Scudo

Aysenur

Üye
Tepki
32
İsim
Yenisehir
Bisiklet
İdeal
Ben hollandada yasiyorum bisiklet suruculerine saygi var diyelim kaza oldu araba haklida olsa kendi adina hakli olan bisikletci oluyir bisiklet yollarida cok 70 yasinda nineler bile bisiklet suruyorlar tabiti caizse kayseriye gelicrm temelli ordada surneyi dusunuyorum bakalim neler bekliyir beni?saygilar

@cazci burda bisikletciye yol vermemek ayip hollandada yasiyorum turkiyeye gelicrm orda nasil olucak bilmiyorum burda saygi bar tabi sinir olanda var insanlarimiz magaradan inme gibi katiliyorum size

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.314
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Aysenur Hollanda nireeee Gayseri nireeeee..Forumda trollerin prensi bir sosyolog mevcut:koptum:Gerektiğinde oryantasyon ve Kayseritasyon konusunda ona başvurabilirsiniz...Çünkü biz bıyık ve sakal grubu onca şeyle boğuşurken siz eteklilerin işi kolay olmuyor.Amsterdamda kişi başına birden fazla bisiklet düşüyor,nehirlere düşenleri saymıyorum bile..Bizde kdv,ötv,gümrük derken neredeyse lüks oldu bisiklet ve ekipmanları...
Şehir mobilyası magandalarımız da promosyon...

• Beğen
Tepkiler: Melogram

Aysenur

Üye
Tepki
32
İsim
Yenisehir
Bisiklet
İdeal
Anlamadim dalga gecmiyorum bu arada ben etekli dilim bu nasil bi uslup ciddiye almak zorunda dilsinoz gercekten kayseriye kesin donus yapicam ne trolu kardes wallahi burda bisiklet kulturuyle yetistim ordads bu devam ettirmek istiyorum neden boyle bi kaniya vardinizki baska isimmi yok

Zfr

Daimi Üye
Tepki
422
Bisiklet
Dahon
@Aysenur hanım mecbur değilseniz net söylüyorum, gelmeyin. Bunu bir vatanperver olarak söylüyorum. İnsan keşke ölseydik de bu hale geldiğimizi görmeseydik diyor hergün. Burada huzur sadece mezarlıklarda.

dobrasam

Üye
Tepki
31
İsim
doğan
Bisiklet
Sedona
Düşünen canlıların bu ülkede ne işi var o tabloda yer alan hareketler işlemez bide tam tersi daha fena sopa yersiniz

İstanbul da yaşıyorum hergün başıma neler geliyor üzerime aracını süren mi dersin yersiz yere korna çalan mı dersin gerçekten ülkemden soğudum

Emre Kuzu

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Bianchi
Bence ülkemizde kendinizi baz alarak değil hep karşı tarafı baz alarak bisiklet kullanırsanız ender sıkıntı yaşarsınız böyle olunca hep kenarda köşede olunuyor alttan alınıyor ama bisikletlilerin önemsenmediği bi yerde kendimde gördüğüm en tutan yöntem budur ben küçük turlar yapan uzun süredir kullanıcıyım.

Aysenur

Üye
Tepki
32
İsim
Yenisehir
Bisiklet
İdeal
@Zfr siz hangi memlekettesinizki mecbur diliz burda ikinci sinif muamelesi gorerek yasamakmi kendi memleketinde surunmekmi derseniz surunmegi secerim burda yasadiklarimizi bilseniz hergun asaglanma pskolojik baskilar helede konsoloslugun onunde olay oldugunda hollandali komsularim nerdeyse gobek atip oynucaktilar o kadsrmi icler acidi beyfendi ya dogma buyume buraliyim ordads kolay olmucak biliyorum ama denemeye deezki

@dobrasam hollandaya gelin sizde tam bisiklet ulkesi ist tatile gelmistim bisiklet suruculeri yariscilari gormustum bide trafige bakmistim haklisiniz magarada inme cok

Zfr

Daimi Üye
Tepki
422
Bisiklet
Dahon
@Aysenur Sürünme evresi 20 sene önceydi burada, ikinci sınıf vatandaşlığı bırakın insan değilsiniz, sadece rakamdan ibaretsiniz, vergi ödemekle mükellef bir kelleden ibaretsiniz. Orada doğup büyüdüyseniz konumuz bisiklet olduğu için bırakın bisiklete binmeyi trafikte nasılolsa yol verecek diye karşıdan karşıya yürüyerek geçmeyi denediğinizde araçların üzerinize sürüldüğünü görünce pişman olmazsınız umarım.

Size en temel kıyaslamamı söyleyeyim, yurtdışına gidip gelen hemen hemen herkesin dilinde tekerlemedir, "Modern, gelişmiş ama insanları soğuk, bizimkiler gibi sıcak kanlı cana yakın değiller." İyi de kardeş sıcak kanlı olmak senin canını ve malını koruyan bir şey değil ki? Haklarımı alabildiğim, adaletin sağlandığı, insanların ağzının kenarıyla bile olsa size saygı duymak zorunda kaldıkları her yeri tercih ederim, insan evladıyım ben. Kişisel olarak çok güzel insanlarımız var, yurtdışında siz can çekişerek ölseniz de dönüp bakmayacak olan kültür Türkiye'de yok, bir karagün dostunun, hayırseverin olma ihtimali bütün ülkelerden daha fazla. Ama böyle şans üzerine kurulu bir hayat ne kadar yaşanılabilir? Haklarımın ve hukukumun yasalar ile korunmasını, kişiye göre muamele görmeye tercih ederim.

Fakirlik de cabası, çalışıyorsun, gavurdan üç kat daha az kazanıyorsun ama aynı malı üç kat daha pahalıya alıyorsun. İstatistiklerin tamamı yalan, bütün rakamlarla oynayabiliyorlar, 3 mü çıktı, yaz oraya 8 nolacak ya diyor, 15 mi çıktı çek onu 2'ye nolacak diyor.

İyi şanslar şimdiden.

Tepki
246
İsim
Hakan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bağırdıktan sonra benden korkup kaçıyorlar araba var bi de altlarında bunlara gerek kalmıyor (!) :D
Genelde grup halinde gezeriz yine de laf edenler oluyor.

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
@Aysenur

Yakın zamanda Kayseri'ye gelip bir kaç hafta kaldınız mı? Kaldıysanız bir fikriniz vardır, kalmadıysanız lütfen bir deneyin

Diğer taraftan, kaç defa Hollanda, Almanya, İspanya, İngiltere ve Yunanistan'a gittim. Modern topluma adapte olmuş kimsenin her gün aşağılandığını, psikolojik baskı gördüğünü görmedim, duymadım.

İkinci sınıf muamele nerede var derseniz, Katar'a bir gidin, 3.değil, 2.sınıf muamele görünce mutlu olursunuz. Ha zaten Katarlı komşu anca rüyada görülebilir

Zfr

Daimi Üye
Tepki
422
Bisiklet
Dahon
@cem_filiz

Aşağılık kompleksi ile pirim yapmaya çalışılan her yerde geçerli öylesi bir sınıflandırma değil mi. Kasabadan geliyorsun şehir hayatına uyum sağlayamıyorsun, içinde bulunduğumuz durum gibi şehri kasaba kültürüne ve adetlerine uydurmaya çalışıyorsun. 15-20 senedir şehirdesin ama dilini düzeltemiyorsun, bağnaz muhafazakarlık seni ötekileştiriyor, kendi kendini ayrıştırıyorsun ve bunu mazlum edebiyatıyla özdeşleştirip pay almaya kalkınca yerleşik kültür de bir refleks ortaya koyuyor haliyle. Amerikalı buraya gelip evimin içinde ayakkabı ile gezemez, ben de onların yollarında yayaları hiçe sayıp tapa gaz gidemem. Kültürün, geleneğin ve dilin seni sen yapan unsurlar ama asayişi ilgilendiren konularda kültürünü beraberinde götüremezsin, o zaman karşı tepki gayet doğal ve hakları.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1 saat önce bisiklet üstünde yeşil ışığı beklerken son model mercedesin içinden genç bir bayan "aşkım nereye" diye seslendi. :rolleyes: . Afalladım.:) Alışkın değiliz böyle şeylere.

Aysenur

Üye
Tepki
32
İsim
Yenisehir
Bisiklet
İdeal
@cem_filiz yok uc senedir gelmedim siz turkiyeden bikmissiniz turkiyeden bikan burayi istiyor burdsn bikan turkiyeyi

Konsolosluk olaylarindan sora burasi berbatlasti kizimin ogretmeni lezbiyen babanin kizina sardigi bir yer ne anlatsam anlamicaksiniz nasilsa almanyada kundaklanmis turk evlerinde haberiniz yok herhslde konumuz bisiklet bu mevzular degil evet kayseriye tatilden taile gelirim denemeden gorenem

@Zfr sizin diliniz yanmis ne yasadiginizi bilmiyirum evet trafik konusunu biliyirum istanbulda daha beterini yasadim deyim size burda duzen var duzenin goturdukleride var bereket yok klise can sesleri artik omrumun geride kalan kismini kayseride gecirmek isyiyirum burda verginin babasi vsr kimse bilmez neler crktimizi suriyelilerden farkiniz yok kizimin ogretmeni lezbiyen bu normalmi sizce konu nerden nereye geldi konumuz bisiklet madem turkiyedrn memnun dilsiniz birakin memnun olanlar yasadin pisman olmuyacam pismannolmak icin gelmiyirum saat besde altida heryer kapali tasi topragi alltin turkiyemin sosyal hayat cok fazla komsuluk yok insanlik yok anlatsam anlamicaksiniz bu konuyu uzatmiyslim bence turk olup turkiyeden memnunnolmuyanlari gordukce motivasyonum kiriliyir hadi eyvallah

@Zfr tatile gitmek baska orda yasamak baska yurtdisina seyahat ettiniz herhalde olabilir duymuyabilirsiniz basirtunu hic unutmuyirmusun disariya cikarkeb vesair bu soruyu ancak yabancilar sorar artik yoruldum burdaki medyadan haberin yok sozu fazla uzatmic ne yazdam anlamicaksiniz nasilsa avrupa icin olenlersiniz cunku gelin buraya yer degistirelim ben turkiyede yasamaya hevesliyim sizin gibiler olduktan sora dalganizi gecin

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve Atasoy