Yol ve arazi dış lastik önerisi

uLtRaLoVeR

Üye
Tepki
0
İsim
Cemal A
Merhaba Arkadaşlar,

RockRider 560 kullanıyorum. Şuan üzerinde gelen MICHELIN Country Trail 26 x 2.00 lastikleri kullanıyorum. Günlük ulaşımda asfalt ve arnavut kaldırım yollarda, spor amaçlı da arazide kullanıyorum. Şuanki lastikler ıslakta aşırı kaydığı, beni dans ettirdiği için bir an önce değiştirmek istiyorum. Bir de günlük kullanımda geçtiğim yerlerde ufak dikenler yaygın olduğundan sık patlıyor. Dolayısıyla aşağıdaki özelliklere sahip lastik önerisine ihtiyacım var.

1) Islak asfaltta ve arazide kayıp düşürmeyecek
2) Patlamaya karşı dayanıklı
3) Asfaltta hızımı aşırı kesmeyecek, aşırı zorlamayacak

Schwalbe Nobby Nic SnakeSkin Trailstar
Schwalbe Nobby Nic SnakeSkin Pacestar
Schwalbe Racing Ralph SnakeSkin Pacestar
Schwalbe Rocket Ron SnakeSkin Pacestar
Schwalbe Rock Razor SnakeSkin Pacestar
Schwalbe Rock Razor SuperGravity Trailstar
Schwalbe Thunder Burt SnakeSkin Pacestar
Schwalbe SmartSam
Schwalbe SmartSam Plus

Continental XKing Performance
Continental XKing Sport
Continental Race King RaceSport
Continental Race King Performance
Continental Mountain King RaceSport

Bu arkadaşlara baktım. Hepsinin bazı yanları çok iyiyken bazı yanları da problem eksiklik oluyor doğal olarak. Yorumlarınıza ihtiyacım var. Farklı önerilere de açığım tabi ki. Şu modele de bak, şu teknolojiye de bak, şunu araştırdın mı hiç gibi cevaplar da verebilirsiniz.

Scudo

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
forumda yol tur lastiği önerisi schwalbe değil rubena diye bir başlık var. Okumanız faydalı olabilir, ben oradaki arkadaşa güvendim ve RUBENA aldım. Çok memnnum, tavsiye ederim..size link atayım.

(link)

yolda akıcılıgından ve fiyat-kalite anlamında cidden memnunum, lime vs alacağıma bu kadar güzel lastiklerim oldu.
patlağa karşı daha dayanıklı olsun isterseniz 5mm olan ULTİMATE olanlarından almalıymışsınız alanlar öyle diyor. Ben stop and thorn aldım. MTB için olanlar da vardır.
(link)

uLtRaLoVeR

Üye
Tepki
0
İsim
Cemal A
@alper 76
Cevabınız için teşekkürler. Sanırım konu ismi yanlış olmuş. Tur lastiği aramıyorum. Asfaltta da iyi olan arazi lastiği arıyorum.