Yol üstündeki ücretli geçişler

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
şehirler arası turlar sırasında ücretli geçiş noktalarından geçen var mı? bilgilendirebilir mi....

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Tunahan KORKUT Ücretli geçişlerin olduğu yerler (boğaz köprüleri ve otobanlar) bisiklet kullanımına kapalı. Tabi bu yasağı delen kişileri zaman zaman otobanda görüyorum ama tavsiye etmem. Hem riskli hem de maddi cezası var.

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
@Kahveci teşekkür ederim sağolasın. Google haritadan gideceğim yerin kaç kilometre olduğuna baktım ve yol üzerinde ücretli geçişlerin olduğu yazıyordu. Dediğiniz gibi ücretli geçişlerin olduğu bu yollar otobanlardır. Otobana girmek gibide bir düşüncem yok. Şehirler arası yollardan gitmeyi planlıyorum.

pantpas

Üye
Tepki
24
İsim
Uğur Bayındır
Bisiklet
Carraro
@Tunahan KORKUT
Nedenki şehirlerarası yollar otabanlardan dahamı az tehlikeli.Otabanlar yasak ama en azından emniyet şeritleri var.Zaman zaman kullandığımız oluyor. Şu ana kadar allaha şükür bir tehlikesini görmedim.

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
@pantpas neden mi şehirler arası yol çünkü şehirler arsı yolda bile giderken yanımızdan geçen hızlı bir araç bizi etkilerken otobanda bu araçlar daha hızlı gideceği için bizi daha fazla etkileyeceğini düşünüyorum