Yol bisikletini devrilmeden tutmak

Tepki
6
İsim
Doğukan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ayaklık takmak yerine yatır daha iyi. ayaklık tam olmazsa çizdiği bile oluyor.

Scudo

sprinTürk

Üye
Tepki
18
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@makaram videoyu izledim fakat benim bisikletim drop barlı bu videodaki ise flat bar. flat bar biraz daha uzun olduğu için yere koyulabilir anladığım kadarıyla dayamaktan başka çare yok

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sprinTürk Dropbar da gerekli açıyı verir diye tahmin ediyorum. Ben videoda gösterdiği gibi duvara dayıyorum. Gidon ve sele dışında duvara birşey değmiyor. Aynısı yere yatırıcında olur kanımca.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çoğu yerde banket, kaldırım, tabela, kaya parçası/taş, vs. bulunur. Yol bisikleti kullanıyorum ve ben genelde pedaldan destekleyip bisikleti hafif eğimli bırakıyorum ki rüzgardan diğer tarafa devrilmesin. Ya da düz duvar vb. yerlerde bisikleti duvara çapraz bir şekilde arka tekerden sabitliyorum, yer ıslak değilse gayet sağlam duruyor. Yol bisikletlerinde ayaklık mevzusu çok saçma geliyor bana, doğalarına aykırı. Hafiflik üzerine tasarlanan bir alete ekstradan 1-1,5 kg. ağırlık eklemek mantık dışı. Sahilde sürenler takabilir ama bisikletin hakkını verenler zaten demek istediğimi anladılar bile :)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.599
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Çoğu yerde banket, kaldırım, tabela, kaya parçası/taş, vs. bulunur. Yol bisikleti kullanıyorum ve ben genelde pedaldan destekleyip bisikleti hafif eğimli bırakıyorum ki rüzgardan diğer tarafa devrilmesin. Ya da düz duvar vb. yerlerde bisikleti duvara çapraz bir şekilde arka tekerden sabitliyorum, yer ıslak değilse gayet sağlam duruyor. Yol bisikletlerinde ayaklık mevzusu çok saçma geliyor bana, doğalarına aykırı. Hafiflik üzerine tasarlanan bir alete ekstradan 1-1,5 kg. ağırlık eklemek mantık dışı. Sahilde sürenler takabilir ama bisikletin hakkını verenler zaten demek istediğimi anladılar bile :)
Neden saçma olsun ki? Gayet gerekli bir ihtiyaç. Yarış dışında her zaman takılabilir. Tam tersine yol bisikletine park ayağı takılmaz takınsı saçma.
Merhabalar güncel olarak çözüm önerisi olan var mı şu ana kadar gidona yaslıyordum fakat sağlıklı olmuyor veya her yerde gidona yaslayamıyoruz acaba (yol bisikleti kullanıyorum bu arada ) bisikletin görüntüsünü bozarak ayaklık mı takıyım yoksa baska çözüm öneriniz var mı stand düşünmüyorum çünkü her gittiğim yere standı taşıyamam ve uzun ömürlü gelmiyor tak çıkar
Ayaklık takmak en iyisi.
Bir de şöyle bi çözüm var (link)
Arka tekerin miline takılıyor. sürerken çıkarıp matara kafesinin yanına takıyorsun. Gayet kullanışlı aynı zamanda hafif te.