Yol bisikletini devrilmeden tutmak

Dethagorf

Forum Bağımlısı
Tepki
353
Yol bisikletlerinde mağlumunuz park ayağı bulunmuyor acaba bir yere dayanmadan dik durmasını sağlamak için ne gibi bir çözüm üretilebilir?

Fotoğraftaki stand ne olarak geçiyor kullanışlı mdıır? Evde bulduğunuz uygun ucuz yollu çözümler var mıdır?

Scudo

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Ben evde şu tarz bir ayak kullanıyorum: (link)

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Benimki yol bisikleti değil ama yakın akrabası sayılır :)
Ben evde aşağıdaki şekilde tutuyorum. Tavsiye ederim...

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Ukrayna'da görüp çok beğendiğim bir stand tipi de şudur.

Doğrudan aynakola monte edilip kullanılacağı zaman katlayıp açılarak park pozisyonuna uygun hale gelen bir ürün. Katlı durumdayken oldukça rijit olduğu için açılıp tehlike yaratma ihtimali de düşük. Ancak görselliğe etkisi konusunda yapacak birşey yok.

Bir de Topeak ürünü şöyle bir çözüm var.

Bu kola monte edilmediği için görüntü kirliliğine sebep olmuyor ama bunu da alyan seti gibi cepte/ çantada taşımak gerek.

Bahri Kaplan

Daimi Üye
Tepki
996
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
@Sadettin Z. hocam, Ukrayna'da görmüş olduğunuz standın ismi nedir acaba ? Çok kullanışlı görünüyor. Google ve AliExpress aramalarında göremedim. Topeak marka olan AliExpress'de mevcut. Fiyatı uygun olursa ben diğerinden almak istiyorum. Teşekkür ederim. İyi günler.

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
@Emre Yönlüer
Jiroskop dik durmasını sağlamaz. Fakat jiroskopik ataleti kullanarak objenin dik durmasını sagkayan sistemler yok değil ama onlarda çok ağır.

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Burdan devam...
Yol bisikleti ya da genel olarak bisilletinizi evde nasil muhafaza ediyorsunuz, arka tekerler için olan standa falan mi koyuyorsunuz yoksa duvara yaslayıp o şekilde mi durduruyorsunuz. Bisikletinizin evdeki fotoğrafi ile de anlatabilirsiniz :)

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Profil fotoğrafınızda olduğu gibi ben de duvara yaslıyorum, ama şu ufak standlardan edinmek lazım.Zincir yağlarken ya da vites-fren ayarı yaparken ters çeviriyorum.

• Beğen
Tepkiler: amasseia

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ceyhun Özkan @mmakif HTB1a8IVacrrK1Rjy1zeq6xalFXaX.jpg bende bu fotoğraftakinden aldım ama çok kullanılabilir olmadığını gördüm. Almadan önce sürekli bu stantta durur diyordum ama takması çıkartması külfetli, mandal da takılmasında engel teşkil ediyor, yalnızca tamir-bakım durumlarında kullanmaya karar verdim.
Sizin kullandığınız sehpa da aklıma geldi ama bisiklete zarar verebileceğini, çizeceğini düşündüm. Çengellerini sarsaydım da olurmuş aslında.
Şimdilik yine duvara yaslamaya devam o zaman :harika:

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
@mmakif
Biraz uğraşsam evde yaparım bunu eski çekyatlardan çıkan ince profiller var kaynak makinesi de var. Linkteki pahalı biraz o kadar etmez bence

• Beğen
Tepkiler: mmakif

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.909
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amasseia
Ben bu sistemden kullanıyorum, takma çıkarma oldukça kolay aslında. Sizin modelde bir uyumsuzluk olabilir mi?