Yol bisikleti ve çanta

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
IMG_9607.JPG IMG_9608.JPG

Çantam geldi. İçine yağmurluk,cüzdan, iç lastik, levye seti, alyan seti, ufak ebatlı pompa, anahtarlar ve ön tarafa telefon sığar.

• Beğen
Tepkiler: Ozicu
Scudo

ciplakayak

Üye
Tepki
53
İsim
rıdvan gölcük
Bisiklet
Carraro
Merhabalar, bikepacking son zamanlarda ilgilendiğim bir konu oldu. Lapierre yol bisikletim ile tura çıkmaya düşünüyorum. Sele altı, gidon ve kadro içi için Konnix çantalar var Türkiye de fakat nasıl bir kaliteye sahiptir hiçbir bilgim yok! Kullanan varsa yorumlarını almak isterim. Linki şu: (link)

Bir de aliexpress Roswheel in çanta setini gördüm ama nasıl bilmiyorum. Su geçirir mi? Orijinal mi? Bir sürü soru işareti var. Bu fiyatlara başka tavsiye edebileceğiniz ürünler olursa onlara da bakarım.

(link)

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
Salcano XRS 040 model bir yol bisikletim var. Kamp setimi, (Çadır, şişme yastık, uyku tulumu) Bisiklet yedek parçalarını ve tamir kitini, kişisel eşyalarım ve bakım ürünlerini alıp maksimum 1 haftalık şehirler arası turlara çıkmayı düşünüyorum. Bu eşyaları sığdırabileceğim sele, kadro, gidon çantaları arıyorum. Heybe şeklinde arka bagaj istemiyorum, çok kötü gözüküyorlar ve bütün ağırlığı arkaya yüklüyor, ayrıca aerodinamiği de bozuyor. İki Teker Bir Adam kanalında gördüğüm Bikepacking seti çok hoşuma gitti lakin 3 çantanın fiyatı neredeyse bisikletim kadar. Daha ucuz ve benzer çanta önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca tur hakkında tavsiyeler de işime yarar.

• Beğen
Tepkiler: Barborossa

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@Abradolf Lincler
Bikepacking tarzı turculuk minimalizim üzerine kurulu ayrıca minimum zamanda maximum mesafe bahsettiğiniz şişme mat çadır vb bikepacking çantalarına çok zor sığabilir ayrıca ultralight dediğimiz ürünler bikepacking felsefesine uygun kısaca minimalist bir düşünce ile maximum yol ama bu minimalist düşüncedeki ürünlerde bir,iki bisiklet parası :)

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

sinanarmy

Daimi Üye
Tepki
123
su sorunu bende çözemedim telefon cuzdan anahtar koymak ıstıyorum ama telden kabl ile muzik de dinlemek istiyorum gidon ustu cantalar var ama biraz garipler sele altı canta alsak işiğa yer kalmıyor.bendeki işik cantaya takılcak türden degil.ve kulaklık kablosu zaten yetişmiyor. çaresizim çaresizz

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@sinanarmy
Forma cebi?

sinanarmy

Daimi Üye
Tepki
123
Egik pozisyonda cok guven vermiyor duscekmis gibi hissediyorum nedense

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sinanarmy

Daimi Üye
Tepki
123
Tesekkur ederim bu urunu sepete attim ama bi turlu siparisi tamamlamadim ama sanirim.bu olcak

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@sinanarmy
Pompa - İç lastik - yama - alyan - telefon - bir cırtlı poşette;kimlik / kredi kartı ve nakit taşıyorum forma cebinde. Dağ bayır daha düşen eşyam olmadı :harika:

• Beğen
Tepkiler: sinanarmy

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
DSC_0040.JPG en iyisi tur bisikleti almak isdeğiğiniz kadar yükleyin hem konforlu gidersiniz

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@sinanarmy kartvizit cüzdanı alırsan, hem ehliyet ,hem banka kartı , hem de katlanmış vaziyette kağıt para taşıyabilirsin. Forma cebine hem çelik kapının ki de olmak üzere anahtarlar, mini cüzdan , rüzgarlık ve 5.5 cep telefonu hatta gofret tarzı bile koyabiliyorum. Bazı formaların cepleri fermuarli oluyor. Istersen terzide yada kendin fermuar ,velcro bant hatta düğme bile dikebilirsin. Normal tshirt için ise decatlonda kosucular için satılan bel kemeri kullananları da gördüm.

Yazmayi unuttum. En son yola ciktigimda 5000 mah powerbank bile almistim.

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

sinanarmy

Daimi Üye
Tepki
123
Fermuar mantikli geldi degerlendircegim tesekkurler

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
indir.jpg
indir (1).jpg

Hiç kimsenin aklınada şöyle bir şeyin olabilitesi ve mümkünalitesi gelmemiş, çok ilginç.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@sinanarmy şort ve kemer varsa arkada kalacak şekilde kullanılabilir.(avcılar icin)

(link)

Yada daha ufak olanı (koşucular icin)

(link)

@mehmetsunu geçen kıştan beri hep aklımda . Buna piknik tüpü ve büyük çadır yüklenip yaylaya göçer gibi gitmeyi çok düşündüm. Tam bir glamper teçhizatı.

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
Kadro çantası olarak bu ürünü kullanıyorum:

(link)

İçine cüzdanım, telefonum, anahtarlarım ve 2 granola bar sığdırıyorum.

Sele altı çantası olarak da şu ürünü kullanıyorum:

(link)

İçine 2 iç lastik, 3 bisiklet levyesi sığıyor. Çok az da boşluk kalıyor.

İki ürünü de tavsiye ederim.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Konu şu cümle ile başlamış;
cep telefonumu,anahtarlarımı ve para - kart gibi ufak eşyalarımı nasıl taşıyacağımı tam olarak çözebilmiş değilim.

4. sayfada römork ve tur bisikleti önerisi var :koptum::koptum::koptum:

Kadro çantası / sele altı çanta istemeyen, forma cebine güvenmeyenler için diğer alternatif 2. Matara kafesini bu iş için kullanmak. Bir mataraya su, birine alet edevat koyabilirsiniz rahatlıkla.

Bu resimde siyah matara içinde yedek iç lastik / yama seti / alyan takımı / power link / kredi kartı / para & kimlik / kolonyalı mendil vs mevcut;

IMG_20180401_130411.jpg

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Yol bisikletimde şöyle bir bagaj var ama buna uygun heybe bulamıyorum. Bir tane var ama o da MTB bagajına uygun. Üst kısımdan bağlıyorum cırt cırtlı bantla ama gövde kısmı sallanıyor janta çarpıyor arka kısımdaki boşluktan dolayı. Elimde bulunan normal sırt çantalarını karga tulumba kıvırıp kancalı lastikle çevreliyorum. Şimdi cırt cırtlı bant aldım normal çantalarıma dikip uygun bir hale getirmeye çalışacağım. Bu bagaja uygun çanta varmıdır. İşe gidiş gelişlerde kullanacağım.