Yol bisikleti ve çanta

Oğulcan Yürek

Aktif Üye
Tepki
81
@yunus emre pekcici

Merhaba yunus yol bisikletlerinde genelde performansa dayalı antrenmanlar yaptığımız için sırt çantası pek önermiyoruz.Çünkü terledikçe o ter kıyafetinle çantan arasında sıkışıp kalıcak ve o çantayı çıkarttığında terin soğuycak böylelikle hasta olmak için bir sebebin olabilir :eek:

Scudo

FG42

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Salcano
Sırt çantası uzun turlarda 50-60 km.yi geçince size büyük eziyet yapmaya başlıyor. Sırt çantası yerine sele altı ve gidon çantası kullanmak daha avantajlı. Tabi bu benim kendi tecrübelerime göre şahsi görüşüm.

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba. Yeni konu açmak yerine bilgileri bu başlıkta toplamak iyi olur diye düşündüm.

Yol bisikletiyle uzun bir tura çıkacağız. Uzun derken çok değil aslında İzmir-Fethiye arası. Çadır, kamp olayına girmiyoruz. Ben biraz araştırdım sizlerinde fikrini almak istedim. Şöyle günlük kıyafetlerimizi taşıyabileceğimiz ve yol bisikletine takabileceğimiz bir çanta var mıdır ? Port bagaj olayına girmek istemiyorum. Belki gidon çantası falan iş görür ama takılabilir mi emin değilim.

(link)

Böyle bir ürün buldum sanırım 2 tişört 2 baksır 1 deniz şortu sıkıştırabilirim ne dersiniz? deneyeniniz var mı?

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berkay S. Kadro borusuna bağlanan çantayı kendim de yapabilirim gibi duruyor. Aslında birkaç tane video izledim ve bu gidon çantalarını yol bisikletine takan epey bisikletli varmış. Bu fotoğraftan sonra da imkansız gelmedi. İlginize teşekkürler.

Ayrıca gidon çantasını 105 altı vites grubu kullananlar takamaz diye düşünüyorum. Takabilen varsa bilgilendirirse sevinirim çünkü arkadaşımda Sora set var. Bende 105 olduğundan sıkıntı yaşamam herhalde.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Atahan Eker
neden, vites değişimlerinde temas eder diye mi ?

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vites kollarının çantaya temas etmesi mümkün değil gibi. Benim düşündüğüm vites kabloları gidona sarılmadığı için belki bir engelleme vs yapar yönündeydi. Sizce yapar mı ?

Ekran Resmi 2016-06-23 04.16.26.png @Tasogare

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
bence yapmaz, eğer gidonu çevirdiğiniz halde çanta sabit dursaydı yapardı ama cantada gidonla dönecek ve kabloloru nazikçe çantanın üzerine doğru itebilirsiniz.
tahmini konuşoyorum bu arada, gözümde canlandırarak.

çanta yapmayı düşünüyosan bende istiyorum, apidura ya baktımda, o paraya araba alırım :p

hala sorun yaratmayacağını düşünüyorum, gerekirse sol tarafı çantanın altından geçirebilir ya da uygun bi noktasına sabitleyebilirsiniz

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tasogare Denemeden emin olmak zor ama bana da olur gibi gelmeye başladı. Çantayı yapmayı düşündüm ama bir deneme yapıp ne kadar eşya alacağını ölçmem lazım. Ondan sonra kolaylıkla yapılabilecek birşeymiş gibi duruyor.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
bende düşündüm açıkçası, ama sıkı durması için içe patron koymak gerekecek galiba, kumaş çanta ya da çadırcılardan temin edilebilir, ama nası dikicez :(

bir de sele altı öle tek seferde olmaz gibi, kopyalayacağımız bi tane olmadığı için muhtemelen biraz sallantılı olur, belki sonra çözülebilir

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tasogare Sele altına bulaşmayı düşünmedim. Kamp olayına girmediğim için tişörtümü havlumu vs içine alacak bir çanta işimi görür. Dikim işine gelecek olursak yaptıracak biri yada birilerini bulabilirim. İzmir'e dönünce biraz kafa yoracağım.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
dikim işini çözersek hallolabilir, buradan paylaşırız sonra yapmak isteyenler için.

lampsakos

Aktif Üye
Tepki
125
İsim
muhammed akpinar
Bisiklet
Sedona
Screenshot_2016-06-21-04-03-45.png Screenshot_2016-06-21-04-03-45.png Screenshot_2016-06-21-04-03-45.png

forumda bir uye paylasmisti.bende hem bu bisikleti hemde boyle bir canta dusundugum icin ekran goruntusu almistim. yol bisikletine ne kadar uyumlu olur bilemiyorum. acikcasi canta biraz pahali onun yerine sadece aparatini alip kendi sirt cantami lastikli kancalar ile sabitlemeyi dusunuyorum

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
çanta aparatını alırsan çantasıd çok farketmez bence, 100 civarında olmalıydı bunların ucuzları

lampsakos

Aktif Üye
Tepki
125
İsim
muhammed akpinar
Bisiklet
Sedona
valla ben daha bisikletimi alamadim. hatta yol mu sehirmi onun bile kararina veremedim. yuk tasicam icin lastik kadro yapisi vs bu modeli alicam buyuk ihtimal.ve bagaj benim icin cok onemli. neden en zorundan basladim?nerede hata yapiyorum?(yapicam) :kötü:

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
yanlış anlamışım, düzelttim. aparatsız tamamen kendin yapıcan sandım bi an.

@lampsakos

bisiklet toplamaya bagajdan başlamak :)
arka borusu delikli olan bi model bak, heybe tak istersen

lampsakos

Aktif Üye
Tepki
125
İsim
muhammed akpinar
Bisiklet
Sedona
Screenshot_2016-06-21-05-19-57.pngScreenshot_2016-06-21-05-19-57.png

soyle birsey mi? heybe icinde uygun bagaj benim icin cok onemli hocam.amac tam spor degil orman deniz mangal kahve :)

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
mangal :) süpermiş, gösterdiğiniz foto daki bagaj işinizi görür gibi

• Beğen
Tepkiler: lampsakos

lampsakos

Aktif Üye
Tepki
125
İsim
muhammed akpinar
Bisiklet
Sedona
@Tasogare
mangla: konserve kutusundan yap at seklinde.insallah yakin bi tarihte pratik kamp ve tur paylasimlarinda bulunucam :harika:

• Beğen
Tepkiler: Tasogare

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
@Atahan Eker
tesadüf sorduğunuz decatlonda ki gidon çamtasını 105 setli bir bisiklette dün taktım . Bir sorun yok. iç hacmi yazdığınız malzemeleri çok sıkıştırırsanız belki alabilecek kadar.