Yol bisikleti tavsiyeleri

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
@Gökay Akçay

Ben bana söyleneni söylüyorum dalga geçilecek bir durum değil kusura bakmayın da ben ciddi bir şey soruyorum

Tolga67

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Tolga67
@şebnem

Efendim dalga geçmek değil de bir mantık süzgeçi de olması gerekiyor :) Boyunuz kaç bilmiyorum ancak uzun dediğinize göre en az sanırım 54 kadro bir bisiklet almanız gerekecek ama tabiki kesin boy ölçülerinizin hesabına göre almanız daha doğru olacaktır. Uzun boy için büyük kadro kısa boy için ufak kadro almak gerek.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@şebnem

Bisikletlerin bedenleri oluyor, bazen S-M-L... diye bazen de 50-52... gibi. Boyunuza ve bacak boyunuza göre size uygun olan size'ı seçiyorsunuz.
O fiyatlarda sıfır yol bisikleti benim bildiğim kadarıyla yok. İkinci el bakmanız gerekebilir

B

BF Okuru

Misafir
@vetohan

Anladım çok teşekkür ederim

@Tolga67

Benim de anlatmak istediğim o Zaten

@Tolga67

1.65 boy
Kilo da 48 falan
Spor yaptığım için de ideal kilo ve boyum var
Onlara göre de yol bisikletleri var diye de duydum da ondan fikir almak istedim ama bazı insanlar başka taraflarından aldıkları için..

Tolga67

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Tolga67
@şebnem

Efendim kızmayın ama çokta uzun değilmiş boyunuz :) size sanırım 50-52 civarı yani S-M arası bir kadro uygun olacaktır. Ama bulunduğunuz yerde bisiklet satan bir yere giderek denerseniz çok daha iyi olur varsayım üzerine kesin %100 bir şey söylemek zor. Bazı markalara göre kadro ölçüleride değişiklik gösterebilir.

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Firat morkoc
Yav artık al herhangi birini. İnan bu kadar düşünmene gerek yok. :D Gidiyorsun, bakıyorsun alıyorsun. Kaç aydır soruyorsun. (Agresiflik olarak algılama lütfen.)

• Beğen
Tepkiler: Firat morkoc
Tepki
6
İsim
Fırat
Bisiklet
Kron
@:DDD
Karar vermek zor oluyor yaa ?

Aslında istediğim bisiklet modeli Bianchi slr modeli bu sene üretilmiyor ve bu yüzden fep fikrim değişiyor ?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Al gitsin be kardeş zaten bir süre sonra az gelecek daha iyisini isteyeceksin.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
110
İsim
Muhammed
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@şebnem O fiyat aralığında size tavsiye edebileceğim bisikletler var tabii ancak o bisikletler uzun süreli kullanımlar için uygun olmayacaktır maalesef. Orta-Uzun vadede kullanılabilecek giriş seviyesi şehir bisikletleri bile 1800'ün üzerinden başlayan fiyatlarla etiketlendirilmiş. İthal firmalara yönelmeyecekseniz muhtemelen Carraro, Bianchi, Salcano, Sedona, Mosso, Kron gibi markaların birinden alacaksınız bisikletinizi. "Uzun boy" dan kastınız nedir bilmiyorum ancak boyu 1.75 - 1.80 arası ve iç bacak boyuda ortalama 80-82 cm olan birisine Şehir bisikleti için 55-58 cm arası kadro uygun görülüyor internetten baktığım kadarıyla, tabi en sağlıklısı satın alırken deneme turları yapmak. Bisikleti kendi paranız ile alacaksanız fiyat bandını 2000-2200 civarına çıkarabilirseniz giriş seviyesi için güzel bir bisiklet önerebilirim size.

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Merhabalar. Ben yakın zamanda yeni bir bisiklet almayı planlıyorum ve 2. el bir Mosso buldum. Bunun dışında almayı düşündüğüm 2-3 bisiklet daha var fakat bana en yakın gelen Mosso oldu. Sizinde görüşlerinizi almak isterim. Şimdiden teşekkürler.
-LİNKER-
1- (link)
2- (link)
3- (link)
4- (link)

4rd4

Üye
Tepki
32
İsim
Arda
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba.Trek ds 8.4 kullanicisi olarak yol bisikletini hep merak etmistim.Baslangic seviyesi bir yol bisikleti arastirmalarim sonucunda bottecchia duello modelini satin aldim.GrupSet olarak campagnolo veloce var.

Dosyalar

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@:DDD
:D 2009 dan beri ara ara gelip "sunu yada bunu almak istiyorum ne tavsiye edersiniz?" Diye soran bir tarikat var. Çözemedim onlari. Ne alirsan al yine al

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Al sür işte bea. Başlangıç değil mi bu? :)

Da Eminönü kazığı yeme de ne yersen ye!

B

BF Okuru

Misafir
@4rd4
Nereden aldınız? Başlangıç için epey güzel bir bisiklet olarak görünüyor. Hatta campagnolo setli bir başlangıç bisikleti hiç görmemiştim.

Güle güle kullanın iyi günlerde...

4rd4

Üye
Tepki
32
İsim
Arda
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru
Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için.
Ankara Erdoğanlar bisikletten aldım.Üzerindeki set sanırım campynin başlangış seti ama shimanoda sora tiagra arasına denk geliyor diye duydum. tabi yanlışlık olabilir.Burdaki üstadlar daha iyi bilir.
5 gündür günlük ortalama 30-40 km kullandım şimdilik bir sıkıntı görünmüyor :)

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdi ben yabancı ülkeden bisikleti akrabama göndersem o da Türkiye'ye kargolarsa vergi gelir mi?