Yol bisikleti tavsiyeleri

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.793
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BAHADIR34
(link)
Size verdigim linkte Claris ve Sora hakkında ileti de yazmıştım.

Cavalier kadrosu yurtdışından geliyor. Ümit bisiklet kadroya diğer bileşenleri montajlama ve garanti işlerini üstleniyor.

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
@BAHADIR34
(link)
Size verdigim linkte Claris ve Sora hakkında ileti de yazmıştım.

Cavalier kadrosu yurtdışından geliyor. Ümit bisiklet kadroya diğer bileşenleri montajlama ve garanti işlerini üstleniyor.
Bi kaç yerde daha duydum dediğinizi tamamdır çok sağolun. Cr042 ağırlığını bulabilirsem düşüncem bulamassam direk Mosso alacağım.

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.630
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bi kaç yerde daha duydum dediğinizi tamamdır çok sağolun. Cr042 ağırlığını bulabilirsem düşüncem bulamassam direk Mosso alacağım.
2019 model CR022 (Claris) pedalsız ağırlığı 10,6 kg. Kendi ölçümüm bu. 2019 CR042'nin ağırlığı da 10 kg'nin küçük bir miktar üstünde olmalı.

2020 modelleri bilmiyorum.

fisnesuyu

Üye
Tepki
34
İsim
Yok
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@BAHADIR34 2020 kadrolar büyük ihtimalle daha ağır olmuştur. Bu arada bisikletlerin ağırlığı her şey değil. 2020 kadrolar benim hoşuma gitmedi. Bir konuda Serkan Mıstınoğlu'nun bir incelemesi vardı. Bilen arkadaşlar linkini atarlar herhalde.

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.630
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BAHADIR34 2020 kadrolar büyük ihtimalle daha ağır olmuştur. Bu arada bisikletlerin ağırlığı her şey değil. 2020 kadrolar benim hoşuma gitmedi. Bir konuda Serkan Mıstınoğlu'nun bir incelemesi vardı. Bilen arkadaşlar linkini atarlar herhalde.

Galiba silindi onlar forum saldırıya uğradığında ama Carraro'nun 2020 kadrolarının başarısız tasarımlarına dair haklı tespitleri vardı kendisinin.

B

BF Okuru

Misafir
Ağırlık herşey değildir ama şuanki bisikletleri birbirinden ayıran tek şey ağırlıkları onun haricinde hepsi aynı parça kullanıyor. 2020 zaten almayacağım çok saçma kadro tipi var bide alın borusu ipince kalmış çok orantısız.
Galiba silindi onlar forum saldırıya uğradığında ama Carraro'nun 2020 kadrolarının başarısız tasarımlarına dair haklı tespitleri vardı kendisinin.
Çoğu Cr022 lerde önü beyaz olup arkası turuncu olanlarda turuncu kısmında solma mevcut hatta bu sitede de birisi konu açmıştı. Acaba mavi vernikli cr022 bu hata varmıdır ayrıca cr044 de de böle bir sorun çıkmışmıydı turkuaz siyah renginde ?
52cm - turuncu kadro (verniksiz olan)
Neyle ölçmüştünüz yani nasıl ölçütünüz ? Acaba bisiklet fuarında ölçe cihazı varmıdır ? :D

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.630
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ağırlık herşey değildir ama şuanki bisikletleri birbirinden ayıran tek şey ağırlıkları onun haricinde hepsi aynı parça kullanıyor. 2020 zaten almayacağım çok saçma kadro tipi var bide alın borusu ipince kalmış çok orantısız.

Çoğu Cr022 lerde önü beyaz olup arkası turuncu olanlarda turuncu kısmında solma mevcut hatta bu sitede de birisi konu açmıştı. Acaba mavi vernikli cr022 bu hata varmıdır ayrıca cr044 de de böle bir sorun çıkmışmıydı turkuaz siyah renginde ?

Neyle ölçmüştünüz yani nasıl ölçütünüz ? Acaba bisiklet fuarında ölçe cihazı varmıdır ? :D
İş yerimin iki dükkan yanında kargo şubesi var. Orada tarttık. En fazla 100 gr yanılmıştır sanıyorum.

Bende solma sorunu yok ama güneşte bırakmıyorum. Bir de, mat boya çok kir tutuyor. Temizliği zahmetli. Çizilmelere karşı da hassas.

B

BF Okuru

Misafir
İş yerimin iki dükkan yanında kargo şubesi var. Orada tarttık. En fazla 100 gr yanılmıştır sanıyorum.

Bende solma sorunu yok ama güneşte bırakmıyorum. Bir de, mat boya çok kir tutuyor. Temizliği zahmetli. Çizilmelere karşı da hassas.
Evet bilirim mat boyayı bendede vardı bi aralar. Acaba mat boyalı kadroya vernik atıp parlak boya ile farkı olurmu veya zamanla yeniden matlaşır mı ?

alper2508

Daimi Üye
Tepki
675
İsim
Alper
Bisiklet
Mosso
bugün dechatlon'a gittim triban 520 2499 liraya düşmüş
sahibindende 2017 model 2.ellerine 2600 isteyenler var

melihbhr

Üye
Tepki
3
İsim
Melih
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
merhaba yeni üye oldum çok merak ettiğim bir konu hakkında danışmak için. 2000 tl bütçem var her gün 20-30 km yol yapacağım okul ev arası. hafta sonlarıda kardiyo için 1 2 saat sert süreceğim. 3 adet bisiklet var aklımda.
1- corelli kr 100 yarı claris sıfır
2 - sedona 610 full claris ikinci el
3 - btwin 520 sora ikinci için el

MertV

Forum Bağımlısı
Tepki
1.505
İsim
Mert
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba yeni üye oldum çok merak ettiğim bir konu hakkında danışmak için. 2000 tl bütçem var her gün 20-30 km yol yapacağım okul ev arası. hafta sonlarıda kardiyo için 1 2 saat sert süreceğim. 3 adet bisiklet var aklımda.

Sedona eskidi eleyin bence, 520ler 3x9 sora, bagaj deliği ve karbon maşayla geliyor. Temiz kullanımış btwin daha mantıklı geliyor bana...

• Beğen
Tepkiler: melihbhr

melihbhr

Üye
Tepki
3
İsim
Melih
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sedona eskidi eleyin bence, 520ler 3x9 sora, bagaj deliği ve karbon maşayla geliyor. Temiz kullanımış btwin daha mantıklı geliyor bana...
peki sıfır corelli kr 100 hakkında ne düşünüyorsunuz

B

BF Okuru

Misafir
Ben geçen hafta Sedona 610 aldım. Aynı hatta daha fazla seçenek arasında kalmıştım. Favorim Cavalier claris idi kadro estetiği ve profil jant yüzünden fakat olmadı ama onun yerine Sedona aldım onda da profil jant var. Yani üç seçenekten en cılız duranı kr1000, ikincisi 520... Bu biraz zevk meselesi... tabi Sora bir tık avantajlı olduğu söyleniyor ama Claris ile arasında Tourney gibi bir kullanım ve kalite farklı olmadığı kesin.

Sedona çok yakışıklı 😊

melihbhr

Üye
Tepki
3
İsim
Melih
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ikinc
Ben geçen hafta Sedona 610 aldım. Aynı hatta daha fazla seçenek arasında kalmıştım. Favorim Cavalier claris idi kadro estetiği ve profil jant yüzünden fakat olmadı ama onun yerine Sedona aldım onda da profil jant var. Yani üç seçenekten en cılız duranı kr1000, ikincisi 520... Bu biraz zevk meselesi... tabi Sora bir tık avantajlı olduğu söyleniyor ama Claris ile arasında Tourney gibi bir kullanım ve kalite farklı olmadığı kesin.

Sedona çok yakışıklı 😊
ikinci el m aldınız sedona yı :) memnun musunuz eski model olsa bile
Yeni claris mi eski claris mi? Arada epey fark var.
biri 2017 modelin clarisi diğeri 2019 model

MertV

Forum Bağımlısı
Tepki
1.505
İsim
Mert
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
peki sıfır corelli kr 100 hakkında ne düşünüyorsunuz

Corellilerin boyasını sevmiyorum ben, corellinin ürettiği dacron marka aynakol gidon boğazı ve gidon var..

• Beğen
Tepkiler: melihbhr