Yol bisikleti jant seti tavsiyesi

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
@trainspotting35 Çeşitli jantlar kullandım. O zaman aralarında en ucuz ve performanslısı Rollen elite'ti. Seçim konusunda çaresiz kalan insanlara yardim etmek istedim. Önyargılı olmayalım madem 5 bin tl vererek ortalama tüm jantları deneyelim. Parası çok alan tavsiyemi dikkate almayabilir. İyi günler.

• Beğen
Tepkiler: lightningstrike
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Mavic
DT swiss
Zipp
Token
Campagnolo

Gibi markaları kullananlar ile uzun sürüşlerim oldu.Bu gibi köklü firmalar tabiki kaliteli setlerde giriş seviye setlerde üretiyor.

Yardımcı olmaya calısıyorum ancak ben almışken kötüsünü alayım diyenler olabilir,saygı duymak zorundayım tabi ki.

via Tapatalk.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@h.kozan Bakın aynı fiyat aralığında başkası Zonda alın demiş. Aynı fiyat aralığında jantlarla bir kıyaslama yazısı tarzında yazarsanız hem bilgi edinmiş oluruz, hemde neden Cole Rollen Elite sorusuna net cevap almış oluruz.

@Another Day in Paradise Benim demek istediğimi kimse anlamadı ya da ben kendimi ifade edemedim galiba. Ben desem ki Lapierre bisiklet alın geçin, başkası bana Focus alanlar sana güler dese 3. kişiler nedenlerini haliyle merak eder diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Motorola

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

(link)

600km dir kullanıyorum. Gerek havayı keserkenki sesi, gerek görseli, gerek hafifiliği... inanılmaz keyifliler tavsiye ederim.

Rüzgarda ve yanınızdan araç geçtiğinde başta ben buradayım deseler de kilometre yaptıkça tadına varıyor insan. Çifti 1.500gr :rolleyes:

İsteğinize göre hem tubeless olarak da kullanabiliyorsunuz. Sibopları vs yanında geliyor jantın.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İki üç hafta önce eski bisikletimi 750 TL ye sattım üstüne üç beş bi şeyler koyip jant seti alıyım dedim benim gibi yeni başlayan arkadaşlar 3 5 bin jant setine vermek istemezler sanırım, ama şunu söyleyim ben bisikletim keyfini daha yeni yeni almaya başladım ilerde bi gün bütçe konusunda kendimi ayarlayıp karbon kadro di2 setli bisikletlere sıçraya bilirim o zaman güzel jantlar da alırız şuan tiagralı bisikletime ikinci el 750 TL ye fulcrum racing quattro taktım valla bu da mutlu ediyor beni ne yalan söyleyim birden en iyisini kullanıp tükenmişlik sendromuna girmeye ne gerek var (ihtiyaçların sınırsız kaynakların kısıtlı olduğu dünya da neyin sonunu görebilicez o da ayrı konu) her şeyi sindire sindire yaşamak lazım :)

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
@trainspotting35 Fiyatı halen hesaplı olduğu için Cole Elite jantları öneririm. 2017 ve sonrası üretimi olanlar 17.5 mm iç genişliğe sahip, 1570 gramlık ağırlığı ve firmanın yine kendi ait göbekleri ile oldukça kalitelidir. Antreman jantı olarak kullanabilir. Federasyon yarışlarında Zonda, Fulcrum gibi orta seviye jantlar arasında sıklıkla tercih edilen, bakımı kolay bir janttır.

Ayrıca bahsi geçen jantlarla 2 - 3 bin tl olan fark, Türkiye gibi fakir bir ülkede durumunuz çok iyi olmadıkça denemeye değmez. Herhangi bir yabancı forumda siz hiç fiyatı 5 bin dolar olan jantların konuşulduğunu ya da önerildiği bir sey gördünüz mü? Göremezsiniz, çünkü onlar da bizim gibi çük gibi beyin yok. Bir janta o kadar para vermezler, vereni de sevmezler, tabi Türklerse alsınlar problem yok. Yeterki üretmesinler.

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@h.kozan

Teki mi cifti mi 1570gr

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@uslsy Çifti 1570 gram bende de ayni jantlardan mevcut.

@h.kozan Zonda jantlar 5000 tl değil bildiğim kadarıyla. Yurtdisi satış fiyatı 2000 dolaylarinda. Kimin beyninin ... organ gibi olduğu çok su götüren bir tartışma işim gereği Amerikalılarla biraz muhattap oluyorum ... beyin ararsaniz onlarda çok daha fazla.

• Beğen
Tepkiler: Motorola

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
@uslsy Evet teki 1570 gram. 3 kilo jantlarla yarışıyorlar çifti. ;))

@trainspotting35 Ok onlara boyle bir konunun varlığı ve konuştuğumuz rakamları aynen iletin. Cevaplarını buraya yazarsınız. Zondalar 300 euro civarı. 2000 dolar filan euro hele hiç değil. Almazlar o fiyata alüminyum jantı asla.

Adamlar tourney ile dünya turunu çıkıyor. Ordan hesap edin. ;)

• Beğen
Tepkiler: sccetin

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35
Gayet güzel.. Misss..

@h.kozan
Aferin. Boyun uzadı.

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@h.kozan

Ben gördüm buyrun: (link) Daha çok örneği var.

Konuşulan jantların fiyatları: (link)

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
@Oğuzhan Y. Jantların tamamı karbon, alüminyum olanını göremedim de?? Alüminyuma var mı 6 bin dolar veren?? Biraya verdiği 5 euro için kavga çıkaran Ab topluluğundan var mı acaba 6 bin dolara alimünyum jant alan?

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@h.kozan

2 metre oldun.

Tepki
90
İsim
Göktürk
Bisiklet
Canyon
Çemberi alüminyum kendisinin karbon olan bir jant var mıydı? Sanki campagnolo da var diye hatırlıyorum. Bilen varsa yeşillendirsin lütfen.
Hepten karbon sıkıntı oluyor siz de biliyorsunuz ki frenler baskı yaptıkça çember deforme oluyor. Tabi disk frenler de böyle bir sorun söz konusu değil.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.015
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Göktürk Ünal
Sanırım böyle birşeyler bakıyorsun. Resimler örnek bunları al demiyorum kesene uygun ise tabiiki başka. :)

bontrager.jpg SLR1 aero.jpg

• Beğen
Tepkiler: Göktürk Ünal

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.105
Bisiklet
Diğer
@Göktürk Ünal

Campagnolo'nun ultra bullet modelleri vardı. Haricinde Mavic Cosmic'in de 2014 e kadar modellerinde de çoğu bahsettiğiniz gibiydi. Fren yüzeyi aluminyum ve karbon olmak üzere 2 jant kullanıyorum. Maalesef özellikle ıslak havalarda karbonlar pek güven vermiyorlar. Yani ped falan da değiştirdim swisstoplara geçtim ama yine de bir aluminyum olmuyor.

Burada olay çıkmaza girmiş durumda. Aluminyum yüzeyli jantlardaki 50-100 gr. lık farkı dert edip karbona geçirdiler. Karbon jantların da gerek fazla ısınmasından, gerekse nemli havalardaki dezavantajlarından ötürü tekrar ağırlık ekleyecek olan disk frene geçildi. Yani diskli jant setinin toplamı eski aluminyum fren yüzeylilerden daha da ağır hale geldi. Ne anladım bu işten.
Garip!...

Bulursanız aluminyum kenarlı profilli bir jant setini öneririm. En hafif örneklerden birisi Cosmic SR modeli. 1595gr. ile tam karbon setlere yakın bir ağırlığı var:) Sanırım Shimano da tubular olmayan modellerde hala aluminyum fren yüzeyi kullanıyor. Ultra bulletler biraz daha ağırdı yanlış hatırlamıyorsan. 1800 gr. lara yakındı.

Tepki
90
İsim
Göktürk
Bisiklet
Canyon
@Özhan Akgöğ Bilgilendirdiğiniz için sağolun.:hhhhhh: Ben de cole rollen elite var. Memnunum şahsen. Yanına bir yarış jantı düşünüyorum. Bakalım:)