Yol bisikleti jant seti tavsiyesi

tahir_3

Üye
Tepki
1
İsim
Tahir Ç.
Bisiklet
b'Twin
ikinci el shimano rs31 almayi dusunuyorum,bu jant seti hakkinda bilginiz var mi?bu jantlar aero jantmiydi akiskanligi hakkinda bilgisi deneyimi olan var mi?mevcut jantim 32 telli salcono hb jant bariz fark hissedermiyim,yol bisikletine yeni gectim,bilgim pek olmadigi icin foruma danismak istedim.Şimdiden Teşekkürler.RESIMDEKILER ALMAK ISTEDIGIM JANT SETI,ARKADAS TEMIZ KULLANMIS.
IMG-20180613-WA0010.jpg

Scudo

öner gazi

Üye
Tepki
51
İsim
öner gazi somuncu
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar,
Halihazırda Carraro cr032 kullanıyorum. Üzerinde fabrika çıkış jantlar var, pek akıcı değilmiş gibi hissediyorum. Jant setini değiştirmeye karar verdim. Bütçeme uygun r501 ve rs11 arasında kaldım. Bu jantlar hakkında tecrübe paylaşımı rica ediyorum. Aralarında fiyat olarak 300 tl gibi bir fark var. Rs 11 için değer mi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaslar Shimano RS700 C30 ile Mavic ksyrium Elite UST arasındayım ? hangisini almam avantajlı olur.

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaş hangi seti nereden alacağız. Kafayı yiyeceğim siteler arasında dolaşmaktan. 2000 civarına önerilere açığım (biliyorum klasik soru).

rodya

Daimi Üye
Tepki
908
İsim
Berkay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fırat İler sağlamlık ve akıcılık için (link). istanbul yollarına birebir. off road bile yaptım, akordu 1 mm kaçmadı.

rahman18

Üye
Tepki
3
İsim
RAHMAN KESKİN
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar benim bisikletim merida reacto 400 yaklaşık 3000-3500 tl yi janta vericeğim aslında profil jant alıcağım lakin aklımda compaglano zonda var onun haricinde önerebileceğiniz uygun ve güzel yüksek profil jant varmıdır aslında profil jant alıcam ama fiyatları ucuk biraz

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
Campagnolo Zonda C17 Ve Campagnolo Scirocco arasında kaldım. Zonda 200 gr daha hafif ancak scirocco ise 35mm profile sahip. Bisikleti daha çok ankarada kullanacağım. Tavsiyeniz ne yönde olur ?

(Yukarıda yapılan yorumları okudum ancak bir sonuca varamadım :) )

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
Ben hafif olandan daha yanayım profil jantlar rüzgarlı havada ciddi anlamda dert ancak ağırlık takıntım yok görsellik önemli ise profil alabilşrsiniz

• Beğen
Tepkiler: turac000

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@mertgulkokan
Bana da öyle geliyor. Ankara’da bol bol yokuş mevcut. Herkes zonda’dan aşırı derecede memnun.

Bu arada hub olarak shimano’yu mu yoksa campagnolo’nun kendi freehub’ını mı seçmeliyim ?

Özcancan

Argon 18
Tepki
819
İsim
Özcan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@turac000 shimano mu yoksa campagnolo mu vites sistemi kullanıyorsunuz?
Shimano ve sram aynı hub kullanıyor. Campagnolo farklı...

Gringo1903

Aktif Üye
Tepki
202
Bisiklet
Scott
@turac000 Bisikletinizin vites sistemi hangisi ise onu seçmelisiniz. Bir de arada yaklaşık 100 dolardan fazla fiyat farkı var scirocco kullananlar da baya memnunlar forumda.

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tsahna size de hayırlı olsun. Siz de tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun oluruz :)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Campagnolo zonda ve pirelli p zero velo 4s aldim. Buraya yorum yazayim, arastiranlara faydali olur diye dusunuyorum. Oncelikle hub sesi arayanlar dusunmesinler cunku traktor gibi bir ses yok. Bu benim icin olumlu bir ozellik oldu. Jant akici ama baska markalarla karsilatirma sansim olmadigi icin hissettiklerimi yaziyorum. Mesela ilginc bir bilgi, zonda da jantin icinde tel baslari gizli, bu nedenle jant bandi takmaniza da gerek yok. Fakat gecen gun bisikleti temizlerken bir yerden su sesi geldigini farkettim. Arastirinca farkettim ki sibop yuvasinin icinden janta su kacmis, sallayinca bosaldi ama ilginc tabi. P zero lara gelecek olursak, yumusak hamur baskaymis. Yokuslarda ayaga kalkinca pati cekmiyorum. Yagmurda daha guvenli suruyorum. Sert frende kaydigi oldu ama o kadar da olacak diye dusunuyorum. Bir iki haftalik izlenimler boyle. Selamlar.IMG_3898.JPG

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
Cole Rollen Elite jant alın geçin. Hem hafif hem performansa sahip. Zonda nonda para saçmayın gerçi rollen de 2 bin tl üstü olmuş.

• Beğen
Tepkiler: karaomermustafa

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Zonda sahipleri kıs kıs gülmeye başladı bile

[emoji3]

via Tapatalk.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.463
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İki jantı kullanmadan insanların ön yargılı olmasına karşıyım. @h.kozan bey Cole Rollen alın geçin demiş. @Another Day in Paradise bey Zonda sahipleri gülüyor demiş.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aslın bir kaç jant seti kullanıp yorum yapmak lazım kime neye göre daha iyi ?