Yol bisikleti jant seti tavsiyesi

• Konuyu başlatan BF Okuru
  • Başlangıç Tarihi
B

BF Okuru

Misafir
Prime'ın karbon jantları tavsiye olunur mu? :okyrm: 28 ya da 38 profil. Wiggle üzerinden satılıyor. RR ve PR olarak iki ayrı derisi mevcut.
Arasında jant teli ve göbek farkı var sanırım.

Scudo

yasarilker

Aktif Üye
Tepki
131
Bisiklet
Scott
@ioalici
setlerle ilgili okuma yaparken ilgimi çekti , 2015 yılında ZONDA 340 Euro = 3,05 TL X 340 = 1037 Tl imiş.
Bugün Wiglle da 340$ X 4,2 = 1428 Tl
Elin gavuru 2015 yılında 340Euro verdiği Janta bugün 315 Euro veriyor.
Bizde %40 zamlı fiyat

• Beğen
Tepkiler: alper 76

orkuteren

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Scott
Merhabalar keyifli forumlar herkese. Scott 105 setli bir bnisiklete sahibim.

Bu jant seti karmaşası Dt swiss r23 free hub sesine aşık olmam sebebi ile değişiklik yaparak başladım. Dt swiss r23 aldım ama ses harici bisikletimin orj jantlarından çok öyle aman aman bir fark göremedim bende satışa çıkardım. Sonrasında bir arkadaşım Mavic Ksriyum SL premiumlarla takas önerdi bende kabul ettim vs vs. Free hub sesi dt swisse göre daha zayıf ama jantların akıcılığı vs çok iyi . Şimdi de kafamda bu bütçede Token c22 serisine takıldım. Free hub sesi ve akıcılığı gayet güzel gibi yorumlar okudum. Sizce değişikliğe değer mi ?

Yada siz Dt swiss r23 (1600 gr) , Mavic Ksriyum (1490) ve Token C22 (1300) arasında nasıl bir performans ve verimlilik açısından sıralama yapardınız ?

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Muad dib
B

BF Okuru

Misafir
Bende de syncros janseti var yükseltmek istiyorum alimünyum önerisi olan var mı ? Fsa Trimax fark edermi akıcılkta

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
201
Bisiklet
Orbea
@orkuteren tamamen aklımda olan sorular:) Yeni aldığım bisikletimde vision team 30 var. Bi önceki bisikletime 2. El trimax 35 almıştım ama acilen elimden çıkarmam gerektiğinden keyfini alamamıştım. Trimax ile team arasında dünya fark var bunu biliyorum. sizin yönelttiğiniz soruların cevabı bana farklı bi jant arayışında olmam sebebiyle aydınlık katacak. :)

CeCeKa

Minik
Tepki
496
İsim
Cihan Can Kureş
Bisiklet
Scott
Trimax 35 ile ilgili forum da bu konu altın da bir kaç mesajımı görebilirsiniz Standart shimano rs10 dan sonra trimax e geçmiştim.rs10 jantı 10bin kullandım bir kere dahi beni yarı yolda bırakmadı .Akord dahi yaptırmadım.
Trimax 35 ten hem görsellik hem akıcılık olarak oldukça memnunum ki 2.seti alıp yedek te durmasını bile düşünüyordum.
940 km kullandım ve bir gün Tırmanış esnasın da (Ankara -dikmen) arka jant telim kırıldı İş çıkışı sabah Eve yakın olduğum için sorun haline getirmedim ve sırtladım bisikleti eve gittim
Ertesi gün Erdoğanlar bisiklete götürdüm 20 tl karşılığında tel değiştirildi.
bir kaç gün sonra Sabah kendimi iş öncesi Ankara Polatlı Antremanına hazırladım Toplam 160 K Tel değişiminden sonra ilk turum olacaktı...
Sabah evden çıktım 35. Km de Yokuş aşağı giderken arka jant telim yine kırıldı . Çok şükür bana birşey olmadı Antreman zehir oldu gün bitti otobüs otostop vs eve döndüm.Saat (06:40)
İlk fırsatta yine jantı aldım ve Erdoğanlar bisiklete gittim Sağolsun Sahibi lütfü abi ve diğer arkadaşlar bir kaç gün içerisinde değişimini sağlayacaklarını söylediler araya 1 mayıs vs girdi ve 4 gün sonra sıfır arka jantı almaya gittim
Şu an evde dolabın üstün de duruyor Takmadım dahi hevesim kalmadı şu an rs10 ile işe gidip geliyorum
Eğer aynı şekilde olur sa direk para iadesi yada başka ürün isteyeceğim..

Dikkatli kullanıcıyım çukura girmem atlamam zıplamam hor kullanmam .Sonuç olarak elektronik ürün de alsak belirli bir seri de hata olabilir bunun da bana denk geldiğini düşünüyoruz.Erdoğanlar bisiklet tutumundan dolayı Tekrar teşekkür ederim
Gelecek yorumlara göre kilo ve boy belirteyim kilolu değilim
196 cm
85 kg

Alacak arkadaşları yada kullanan arkadaşları bilgilendirmek amaçlı yazdım . Jant açıklamasında da belirtildiği gibi belirli bir kullanım dan sonra fren yüzeyleri siliniyor.

Hepinize kazasız sürüşler dilerim

20180309_151545 (1).jpg 20180309_151551.jpg 20180318_115555-01.jpeg

B

BF Okuru

Misafir
@yasarilker

9 Mayıs 2014 tarihinde, wiggle.co.uk üzerinden Zonda'yı vergi dahil 800 TL'sına almıştım. Bir müddet kullanıp 750 TL'sına sattım. Şimdilerde fiyat neredeyse iki katına yaklaşmış durumda. :)

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
@Erdal Yılmazerdalyílmaz tarihin sadece mayıs kısmını algılamısın sabah sabah bir sevindim hemen girip yedekliyim diye..

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

B

BF Okuru

Misafir
@Melih Çolak Hocam sizin vision'larda sıkıntı var mı ?

@Fırat Ç. tesekkurler. zonda da seçeneklerim arasında aslında trimax 32 , zonda , token c22w arasındayım ..
2000/2500 arası bakıyorum.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.044
Bisiklet
Scott
@tsahna
başıma gelmedi hocam hiç ama arkadaş almıştı onun tel başları gevşekti mesela sıfır kutudan öyle çıktı şansıma bende sıkıntı yok :)

lifestyle

Üye
Tepki
9
İsim
Lifestyle
Bisiklet
Carraro
Yakın bir zamanda yol bisikleti kadrosu alıp sıfırdan toplamayı düşünüyorum. Alacağım kadro yüksek fiyatlı değil. Tiagra set dizmeyi planlıyorum. Bunun yanında en fazla 1000 lira olmak şartıyla önerebileceğiniz jant setleri nelerdir?

• Beğen
Tepkiler: stuncbilek

dodulan

Üye
Tepki
92
İsim
Dorukhan Doruk
Bisiklet
Carraro
Yorum, bütçe ve arkadaş önerisi dolayısıyla FSA Vision TriMax 35 lerimi bugün taktım. Tam deneyimleyemedim henüz sadece bisikletçiden gelirken omzumda eski jantlarımı taşırken sürebildim. Ağırlık, görünüş ve ses olarak beni tatmin etti. Ayrıca frenlemesi şu an İçin oldukça iyi. Bunda teflon fren tellerinin de etkisi olabilir. Şimdilik deneyimlerim bunlar.

Bu da eski jantları

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kaan Türkan

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Mosso
Merhaba mosso tca735 imin üstünde gelen 105 göbekli jantları kullanıyorum ve jantlarımı değiştirmek istiyorum 2 model jant arasında kaldım ve türkiyede olan daha kolayıma geliyo gümrükle falan uğraşmam diye ama yinede sizlerinde görüşlerini almak isterim tavsiye edebiliceğiniz başka jant takımları varsa fikirlerinizede açığım.
(link)
(link)

dodulan

Üye
Tepki
92
İsim
Dorukhan Doruk
Bisiklet
Carraro
Bugün düşük tempolu 19 Mayıs kortejindeydim. Korteje geç kaldığım İçin basıp yakalamak zorunda kaldım. O sıradaki performansından oldukça memnunum. Akıcılığı gayet iyi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi