Yol bisikleti jant seti tavsiyesi

Scudo

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tuars07
@Tuars07 teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Tuars07

orkuteren

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Scott
Bisikletim Scott spedster 15 . Şuan mevcut olarak Dt swiss R23 kullanıyorum. Ama hub sesi harici pek memnun kalmadım gibi belkide bana öyle geliyor bilmiyorum. Şaun mevcut olarak Mavic ksriyum exaligt premium jant seti ile takas durumu var bu konuda tecrübe edinen var mı ? tecrübelerinizi pa ylaşırsanız çok sevinirim :D

orkuteren

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Scott
dt swiss r23 kullanıyorum ama mavic ksriyum exalight premium konusunda karasız kaldım öneriniz nedir ?

Tepki
52
İsim
Serkan
Bisiklet
Cube
Merhabalar herkese , acil yardıma ihtiyacım var.Campagnolo scirocco 35 mm 2017 model jant setim için rulman alacağım fakat numaralarını bulamıyorum, açıp sökemiyorum da jantı.Yabancı kaynaklarda 6903-2rs diyor güvenemedim açıkçası, bir de ön ve arka numaraları aynı mıdır , arkaları değiştirmem lazım.
Scirocco kullanan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum, teşekkürler...

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Serkancycling

rulmanları değiştirmek kolay bir işlem değil, nasıl yapıldığını şu videoda görebilirsiniz:

Campagnolo rulman almak isterseniz videoda da belirtildiği gibi almanız gereken parçanın kodu FH-BUU004.

Campy veya Fulcrum'un kendi rulmanlarından kullanmayacaksanız almanız gereken rulman sizin de dediğiniz gibi 6903-2rs. Fakat bu model numarası rulmanın sadece ebadın belirtir; alacağınız rulman suya ve paslanmaya karşı dayanıklı değilse kısa sürede tekrar sorun yaşayabilirsiniz.

Sorunun freehub rulmanlarında olduğunu tahmin ediyorum, biraz daha pahalı ama zahmetsiz bir çözüm olarak freehub'ı da değiştirebilirsiniz:
(link)
Aktifpedal'ın elinde de bu parçadan muhtemelen vardır.

• Beğen
Tepkiler: Cuneyt Candan

alisirin

Aktif Üye
Tepki
213
İsim
ali
Bisiklet
Scott
@Melih Çolak hocam yeni aldım ben de bu jantı, jantın sağlamlığı hakkında bilgin var mı? Sert çukur falan tecrübe ettin mi hiç? Birde hub sesine çare var mı ki, göbeği söktürsem sesi ortadan kaldırabilirler mi acaba?

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@alisirin
sağlamlık konusunda şüphen olmasın istediğin yoldan git taş gibi jantlar :) hub sesi konusunda sanırsam öyle birşey mümkün değil diye biliyorum

Erhan81

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Cannondale
@Melih Çolak hocam bende jantları gözüme kestirdim diger arkadaş sağa sola çok esniyor demiş ? Birde fren yüzeyi siliniyormu bu tarz yorumlayanlar var net bir bilgiye ulaşamadım yabancı forumlarda ? Mavic aksium dan bu sete geçicem degermi degmez mi die ikilemdeyim aksiumdan sonra bana görsellik haricinde katkı sağlaması önemli yoksa campy scrocco bakacagım ? :)

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@Erhan81
fren yüzeyi detayı karar sizin :) bence geçmeye fazlasıyla değer akıcılığı muazzam yağ gibi kayıyor
esneklik konusunda fazla olmasada esniyor ama diğer jantlara göre ne kadar esniyor orasını bilmiyorum :)
20180403_182708.jpg

fsa vision trimax t35 jant seti fren yüzey detay resimleri merak edenler için aşınma konusunda faydalı olsun :)
akıcılığını yazmaya gerek duymuyorum muazzam
20180405_195749.jpg 20180405_195736.jpg 20180331_143146.jpg

CeCeKa

Minik
Tepki
496
İsim
Cihan Can Kureş
Bisiklet
Scott
@Melih Çolak şimdi gördüm mesajınızı hub sesi yeterli ben beğeniyorum kafa tırmalamayan bir sesi var Duyan dönüp bakıyor.
Görsellik konusuna gelince fren yüzeyleri siliniyor yağmur toprak vs vs hepsi etken ama sorun değil
Esneme konusuna gelirsek katılıyorum ama olumsuz bir yanını görmedim janta eliniz ile bastırdığınız zaman esneme oluyor carbon profillerde olduğu gibi .
Akıcılık konusunda da haklısınız gayet iyi açıkcası o fiyat aralığında alınabilecek bir ürün
galiba bütçem olursa tekrar alacağım ürünler arasında trimax 35 ve conti 4 sezon lastikler mevcut :)

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Melih Çolak teşekkürler hocam resimler için. Açıkcası firen yüzeyleri boyası kalksa dahi güzel görünüyor. Jantın esnemesi bir avantajmıdır yoksa dez avantajmıdır bilmiyorum ama akıcılık memnun ediyorsa güzel..

Erhan81

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Cannondale
şu fsa trimax 35 jantla ilgili daha fazla bilgisi olan eden yok mu ? hocam @Serkan Mıstınoğlu siz bu işlerde biraz kompedan sınız fikriniz var mı serkan hocam aksiumdan sonra trimax35 :)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Erhan81 çok daha ucuza mavic ksyrium elite var,
Veya ayni paraya krallar gibi 1389 gram dura ace var. Yani o paraya daha hafif ve daha kaliteli jantlar alinabilir.
Veya uzerine cok az daha para eklenip zipp 30 bile alinabilir o_O

dodulan

Üye
Tepki
92
İsim
Dorukhan Doruk
Bisiklet
Carraro
@Serkan Mıstınoğlu

Acaba bu söyledikleriniz ikinci el için mi geçerli? Çünkü mavicler resmen fsa ların iki katı

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@dodulan

Bu jant modelinin iki versiyonu mevcut. Biri karbon diğeri alüminyum.
Bence yine aynı karışıklık yaşanıyor :)

dodulan

Üye
Tepki
92
İsim
Dorukhan Doruk
Bisiklet
Carraro
@volkan ismail

Sanırım dediğiniz gibi. Alüminyum olan 1500₺ civarı çünkü :)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@Serkan Mıstınoğlu
vision 1400
elite 1800
dura ace daha fazla sizin yanlışınız var :)
ayrıca visionları yabana atmayın
profilli jant her zaman daha farklı gösteriyor bisikleti :)

@Adrenalin26
bugün çektim hocam videoyu izlerseniz :)