Yol bisikleti için kask önerileri

Celik505

Üye
Tepki
10
İsim
Celik
Bisiklet
b'Twin
max 450 liraya ne kask onerirsiniz

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yavuz S. merhaba konuda bahsettiğin kaskı halen kullanıyor musun ? ya da bir süre kullandığını varsayarak sağlamlık, görüntü ve havalandırma açısından izlenimlerin ne oldu ? Mevcut kaskımı hediye ettim, yeni bir kask bakıyorum. Specialized kasklar hakkında bir fikrin var mı ?

Kask önerilerini bekliyorum arkadaşlar :) mümkünse yurtiçi olsun.

Ekleme: Specialized propero ya da echelon modellerine sıcak bakıyorum

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur YCL
Halen Kullanıyorum. Daha bugün çektiğim kelledeki görüntüsü aşağıda. Eski kaskıma göre çok iyi. Havalandırma, ter akışı ve ter yönlendirme çok başarılı. Ve gerçekten çok rahat. Tavsiye ederim.. Bundan başka mosso kask kullandığım için başka kask tecrübem yok ama bununla onun arasında dağlar kadar fark var. P_20160309_100144_1_BF_p.jpg

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Yavuz S.

Bende Prowell kasktan Giro Atmos'a geçtim gerçekten rahatlık,kafaya oturma konusunda Giro aşmış..

• Beğen
Tepkiler: Yavuz S.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tolga Çelebi @Yavuz S. Teşekkür ederim görüşler için. Giro kaskların görüntü itibariyle biraz mantar gibi durduğuna dair birkaç yorum okumuştum. Ancak Yavuz senin kask on numara duruyor :) Mutlaka ilk planda güvenlik ve havalandırma var ancak şahsen bisiklet sürerken dahi şık olma taraftarıyım. O yüzden kafama tam oturan bir ürün istiyorum.

Sarp X

Aktif Üye
Tepki
137
İstanbul/Kadıköy - Balıkesir/Akçay-Zeytinli
İsim
Sarper Uluoluk
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şehir-Tur bisikleti almak üzereyim. Maksimum 150 TL'ye nasıl bir kask önerirsiniz? Kafam küçük olduğu için model olarak çok kaba, geniş, şişkin olmayan daha derli toplu bir modele ihtiyacım var.

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
@Yavuz S. Wiggle da aratma yapınca 3 tane foray çıktı ve fiyatları da farklı. Giro'nun MIPS tasarımlarını biliyorum ( darbede max enerji emilimi ve kafaya sarsıntıyı min. iletme) fakat diğerlerini bilemedim. Hangisi sizinkisi mesela?

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bahadır S. Bendeki model bu buradan aldım.
(link)

Tam olarak hangi modeli internette de yazmıyor. Açıkçası bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır S.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Şunu bir inceleyin bakalım, beden uyuyor ise iyi bir tercih olur gibi görünüyor. N11 de ayrıca 17 Marta kadar geçerli %10 indirim kodu veriliyor.

(link)

(link)

Hamid Asım

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Lapierre
selev blitz 220gr, italyan malı, havalandırması iyi, çok memnunum üstelik 100TL civarı fiyatına göre süper bir ürün. Bulması zor bulursanız tereddütsüz alın.

https://dgtzuqphqg23d.cloudfront.net/jZuiV6DsaO5CzZLI4j2LOQU6N5hWgG9NXp9qmMDk1pw-2048x1536.jpg

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Merhaba.

Ben de yol bisikleti için kask arıyorum. Bütçe 200-250 TL diye düşünüyorum.

Kask için şunları söyleyebilirim; zaten oldukça iyi bir markaya ait bir kaskım var. Kendisinden de sağlamlık konusunda şüphem yok. Ama nasıl seçtim, nasıl aldım hiç bilmiyorum. Bildiğiniz çirkinlik abidesi. Evden çıkarken ciddi şekilde motivasyon düşürüyor. İstemeye istemeye takıyorum.

Şöyle seve seve, isteye isteye takabileceğim bir kask arıyorum. Yanaklardan/şakaklardan mümkün olduğu kadar dışarı az taşsın, taşacaksa da lütfen kibar olsun istiyorum.

Şu yanlardaki çıkıntıdan bahsediyorum;

Ekran Resmi 2016-04-06 02.55.21.png

Teşekkürler.

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
Ayni konuda bende arastirmadayim. Suan dusuncem mavic cosmic ultimate den yana. Birazda indirim varmis. Kredi yatsın duruma göre bi cosmic alicaz heralde. Darisi jantina :D

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
@Alperen Haner bahsettiğiniz kask renk kullanımı olarak güzel. Ancak bu da değil. Ya aksi gibi televizyonda ya da youtube'da bisiklet ile ilgili herhangi bir şey izlerken bazı kasklar görüyorum; çok güzeller. Çok kibarlar. Tamam da nerede bunlar? :mad:

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
@C. Tiryaki hoca senin iste zor: D kask markasını incele bazi modelleri hos olmus. O cikikligi kamufle edebilmisler. Ama gözüme batar diyosan cateye filan lazim sana

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
@Alperen Haner

Yazmayı unuttum; ben de bugün'e kadar Giro Foray düşünüyordum. @Onur YCL arkadaşımız bu sayfaya fotoğrafını eklemiş. Profil fotoğrafındaki de bu kask mı tam anlayamadım. Eğer öyleyse beklediğim gibi çıkmayacak demektir. Onur arkadaşımızın kaskının yan profil derinliği zaten bendeki kaskın derinliği kadar.
(Onur hocam bi aydınlatırsanız sevinirim. Kask o kask mı? :) )

Ayrıca şöyle iki tane video var. Biri gayet prof bir çekim. Diğeri de bir Japon kardeşimizin inceleme videosu. Bu iki videoda bahsettiğim derinliğin gayet ince olduğu gözüküyor... Bilemedim...

Biri şu güzellik (kasktan bahsediyorum):
Biri de şu temiz yüzlü Japon arkadaşımız:

İkinci videoyu direk 1:02'ye getirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Muad dib

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
@C. Tiryaki ben bunu kullanıyorum. fiyat olarak da abartı değil. belki düşünülebilir..

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@C. Tiryaki Görüntüler tamamen çekim açısıyla alakalı zira benim kask bu beğendiğiniz 2 videodaki kask ile aynı. Farklı açılardan çektiğim fotoğrafları atayım değerlendirin. Bu fiyat bandında alınabilecek en iyi kasklardan biri. Görenler çok beğeniyor. Eğer ısınamazsanız specialized propero 2 öneririm aktif pedalda 330 lira peşin fiyatla alabilirsiniz. Japon kadar temiz yüzlü değilim ama :) Buyrun
62931 dosyayı görüntüle 62932 dosyayı görüntüle 62933 dosyayı görüntüle 62935 dosyayı görüntüle 62936 dosyayı görüntüle 62937 dosyayı görüntüle 62938 dosyayı görüntüle ;

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
@Onur YCL Teşekkürler, zahmet verdik size de. Eskiden bir yerlerde kask ile ilgili, "kaba durmaması için küçük model tercih etmeyin, güvenlik önemlidir" e benzeyen bir yazı okumuştum. Belki de gösterdiğim videoda o şekilde durmasının sebebi odur.

Beyaz bir kask gördüm geçenlerde. Oval havalandırmalara sahipti. Çok estetik duruyordu ama bulamıyorum. Hangi konuda olduğunu hatırlamıyorum; geçenlerde bir arkadaşımız diğer bir arkadaşa kaskının modelini sormuştu. Cevabı da yazsam mı falan diye düşünmüştüm, boşvermişim salak gibi.