Yol bisikleti için kask önerileri

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Şimdi Limar'a baktım da, yok ya Foray daha kibar duruyor. Özellikle beyaz olan. Sipariş ben de vermedim. İstanbul'da bedenlerini bi deneyebilsem vericem de bulamadım hala.

@orneken

Scudo

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
Evet kasktan çok lamborghini ye benziyor. @Onur YCL Onur Bey kafa ölçünüz kaç acaba. Herhangi bir sıkma yaşadınız mı ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@orneken Kafa ölçüm 57 cm. Giro'da medium bedenin üst sınırı sanırım 58 cm'di. Şu an sıkıntısız kullanıyorum, ölçülere güvenip tam bedeninizi sipariş edin. Bu aralar forumda ve malum sitelerde büyük geldiği için satılan kasklar mevcut, bu kervana siz de katılmayın.

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
@Onur YCL Benim de 58 miş. Medium için 55-59 aralığını vermişler. Uygundur sanırım. Teşekkür ederim.

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
Selamlar Arkadaşlar,

Bunlardan her hangi birini kullanan var mı acaba :) ? Yorumları almak isterim.

Specialized Propero II

Echelon II

Specialized Align

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@Aykuttasdelen align kullanıyorum. Çok çok memnunum.
Bir kere düştüm, kafamı çarptım, ne kafamda ne kaskta hiçbir hasar yok:)

Yalnız bilginiz olsun, bu kasklar kafada biraz büyük duruyor. Çünkü taktıktan sonra kafanıza değen kısmı ile kaskın koruyucu kısıkları arasında boşluk bırakılmış (güvenli için diye tahminediyorum) Şurada incelemesi de var

(link)

• Beğen
Tepkiler: Aykuttasdelen

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
@Kazuya

Hocam teşekkürler,Okudum incelemeyi, karar verdim gibi. Gidip incelemek kaldı aktifpedal da var hepsi sanırım,

Kaskın pek nasıl durduğu veya göründüğüne önem vermiyorum :) sonuçta benim kafamı patlamaktan karpuz gibi yarılmaktan koruyacak tek şey :)

Tabiki temennimiz bu hallere düşmemek ve kaza geçirmemek.

Allah yardımcımız olsun, normal şartlar altında zaten Allaha emanet yaşıyoruz... dünkü 52.si düzenlenen yarışta olanlarıda canlı canlı herkes gördü... yani Allah korusun diyorum kask felan bizim tedbirimiz olacak sadece :)

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@Aykuttasdelen Şimdiden hayırlı olsun,
Aynen öyle, bu işin şakası yok. Yarışla ilgili konuşmak bile istemiyorum, Allah beterinden korudu diyelim.

Valla düştüğümde herkes başıma toplanmıştı, bir amca: kaskı olmasa gittiydi çocuk falan diyordu.

• Beğen
Tepkiler: Aykuttasdelen

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
@Kazuya aman hocam büyük geçmiş olsun, Ekipmanların öneminin bisiklet seçimi kadar önemli olduğunun kanıtı bence :)

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
bi soru da benden, siz olsanız hangisini secerdiniz ve neden ?

kask mojito mu ?

kask vertigo mu ?

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
@sinobjk modellerin fiyatlarını bilmiyorum ama seçecek olsam vertigoyu seçerdim. Diğeri sanki daha yüksekte duruyor, vertigo ise kafayı sarıyor gibi gördüm. Bir de tasarımını beğendim. Kaskı yola koysan gidecekmiş gibi. Kalite olarak zaten ikisi de üst sınıfta.

• Beğen
Tepkiler: sinobjk

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
@orneken yaa bende vertigo yu düşünüyorum ne zamandır almaya yeltenmek üzereyim mojitoyu gördüm aklım bulandı dedim bi foruma sorayım.

• Beğen
Tepkiler: orneken

Kazım kuru55

Aktif Üye
Tepki
55
İsim
Kazım
Bisiklet
Carraro
(link)
Bu kaskı almayı düşünüyorum lakin dayanıklılığı ve marka konusunda bilgim yok.Bu markayı daha önce kullanan yada ürün hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
bende çok araştırdım Specialized Align aldım. gerçi ben çok temiz 2.el buldum ve aldım. daha öncesinde btwin kasklarına bakmıştım. 3 modelini inceledim. ama hah tamam işte budur dediğim olmadı. daha doğrusu kafama oturduklarında ya büyük oldu yada tam oturmadı yani ayar vs. işe ilgili değil. bir yerlerde birşeyler emanet durdu. daha sonra bu kaskı kafama taktığımda inanılmaz rahat hissettim.

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@Kazım kuru55 Hocam paranız varsa ona göre daha iyi bir kask alın , bu pek güven vermiyor.
@serkant yakıt Ben de bakmıştım kaskın tipi hoşuma gitmemişti :)

Kazım kuru55

Aktif Üye
Tepki
55
İsim
Kazım
Bisiklet
Carraro
@kaskreis tamam onu eledim
PROWELL F38R

bu kask yada 100 tl yi geçmeyecek kask öneriniz varmı.

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@Kazım kuru55 Merhaba,

Kasklar İtalyan üretimi.Beden ölçüleri 54-60 cm. Havale veya tek çekim fiyatları 89-93 lira arasında.99 lira'ya tamamlarsanız kargo bedava.Özceylan bisiklet fiyat konusunda genel olarak uygundur.99 lira üzerine tamamlayıp kargo ödemeyin.Kask ararken karar verdiğim modellerden biriydi kısmet olmadı, tavsiye ederim.

(link)

(link)

(link)

Ayrıca alışverişi 100 liraya tamamlarsanız şu bisiklet standınıda 17.90'a alıyorsunuz ki çok iyi fiyat bunuda alın.İndirimli fiyatı 39 lira gözüküyor ama sepette 17.90'a düşecektir.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Kazım kuru55

abidin89

Aktif Üye
Tepki
73
İsim
Abidin
Bisiklet
Salcano
Bende kask var yanindada ayna hediyeli kullnisli ihtiyaci olan mesaj atabilir

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
Merhabalar yaklaşık 200TL civarına 63cm (o_O) olan kafama uygun kask önerebilecek var mı? Şu an Limar Superlight 777 kullanıyorum ama kaskın ayarlama mekanizması bozulduğu için değiştireceğim. Bu beden için 260gramın mümkünse altı veya çok yakın değerlerde olması tercihimdir.