Yol bisikleti için çamurluk önerisi

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Ben de SKS kullananlardanım, SKS Raceblade Pro:

212095 dosyayı görüntüle

25mm lastik ancak sığıyor, biraz daha geniş lastik ile kullanacaksanız Raceblade Pro XL modeline yönelmeniz gerekli. Ayrıca, ön çamurluk bağlantı parçasının olduğu yerde alt boruya neredeyse sürtüyor.
Bu modelde ön ve arka tekerde tekerlerin ön kısmı için parça yok mu? Yoksa siz mi takmadınız ?

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Bu modelde ön ve arka tekerde tekerlerin ön kısmı için parça yok mu? Yoksa siz mi takmadınız ?
Yok, ön de arka da tek parça.

Arka çamurluk, benim için yeterli koruma sağlıyor (ancak arkamda süren başkası varsa o hayli ıslanabiliyor). Fakat ön çamurluk yerler ıslak değil de sulu olduğunda (yani yoldaki su, süpürge veya benzeri bir aletle bir yerden bir yere çekebileceğiniz kadar çoksa) yetersiz kalıyor; hem ayaklarım çok ıslanıyor, hem de tekerin üstünden sıçrayan su üzerime gelebiliyor.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Isveç markası. Sahibide genç birisi. Hikâyesi ise, işten eve giderken arkası ıslanıp çamur oluyor diye bir plâstik şişe yada benzeri birşeyi keserek çamurluk yapıyor. Gören herkes banada yapsana derken adam fabrikasını kuruyor :)

Çamurluk olarak bunu öneririm. Vida derdi falan yok istediğin zaman kolayca tak çıkar. Sks racerblade xl fender

212087 dosyayı görüntüle
Bence en sağlamı bu, en iyi koruma bunlarda oluyor. Sonbahar ve kışta takarsın, ilk bahar ve yazda sökülü kalır. :harika:

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B. Bundan sonra ki süreçte kullanacak olduğum bisiklete maalesef Sks raceblade long mudguard uymuyor. Fren'lerin takılı olduğu kısım çatallardan destek alıyor orta kısım boş. 25 mm lastik ile kullanıyorum. Sizce SKS Raceblade Pro modeli sorunsuz kullanabilir miyim? Yoksa direk xl modele mi yönelmeliyim?
DSC_0017.JPG

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Hami Bulut
Öncelikle yeni bisikletiniz hayırlı olsun.

Bisikletinizde teker ile kadro arasında ne kadar boşluk olduğunu bilmediğim için sorunuza cevap vermem pek mümkün değil. Raceblade Pro alırsanız, 25mm'den geniş lasik ile kullanamazsınız, pro XL alırsanız da kadroya sürtme riski biraz artar.

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B. Teşekkür ederim. Anladım,cevap için teşekkürler. Akşam fotoğrafını çekip paylaşırım sizinle. :)

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Hazır mevsimi gelmişken bir hort yapayım şu konuya dedim;
Bahsedeceğim ürün Türkiye'de piyasa yakın zamanda girmiş Asssaver Fendor Bendor arka çamurluk ve Speed Mullet ön çamurluk. (Bonus ürün; Mudder Mini)
Ürünlerin kendi web sayfası (link)
Bu da Türkiye'de satışını yapan Probike (link)

211985 dosyayı görüntüle

Öncelikle daha önce kullandığım SKS Raceblad Long modelinden sonra bu çamurluklarla 400 gr'ın üzerinde bir hafifleme olduğunu söylemem lazım.
(Arka Çamurluk - 50 gr Ön Çamurluk- 30 gr Ön Ufak Çamurluk - 21 gr)

- 3 Parça da sadece cırt kullanarak takıldığı için kadroda bir çamurluk deliğine, ek aparatlara ihtiyaç yok.
- Hızlıca söküp takılabiliyor (Işık takmak kadar kolay)
- Gerektiğinde söküp katlayabilirsiniz. (Ben arka çamurluğu ufak bir çanta ile taşıdım aldığımda)
- Yolda gereksiz sesler çıkartmıyor, çukura girdiniz diye ayarı kaçmıyor ve en önemlisi tekere sürtme gibi bir durum yok.

211986 dosyayı görüntüle

Standart sele altına takılan asssaver gibi işlevsiz değil Fendor Bendor. Sele altına takılan ufak modeller tekerleğe çok uzak olduğu için çok kısıtlı iş görüyorlar. Ama bu modelde mesafe sorunu çözülmüş.
(Fren tipiniz farketmiyor kullanım açısından ama kadro tipiniz engel olabilir. Bu sebeple gidip denemenizi tavsiye ederim)

211987 dosyayı görüntüle

Ön çamurluk tabiki standart bir çamurluk kadar koruma sağlamıyor ama özellikle tam ortadan gelen esas su için koruması gayet yerinde. Sadece yapısı gereği dönüşlerde işlevsiz kalıyor.
Speed Mullet'in bağlantı yerinde kablo geçişleri için 2 kanal açmayı da unutmamışlar bu arada.

Özetle günlük kullanım için ideal, hafif ve pratik bir çamurluk çözümü oluşturmuş Ass Saver.
probike sitesinden mi almıştınız bunları? baktım göremedim orada

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Sitede mevcut hala:
(link)

(link)
sık kullanılanlara ekleyeyim bir gün çok para kazanırsam alırım :D beklemiyordum bu fiyatı :) şu sıralar alamam bi kaç ay sonra bakayım en iyisi . teşekkür ederim.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.314
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sezon başlamışken f/p bir ürün önereyim:
(link)

• Beğen
Tepkiler: vusalazeroglu

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
sık kullanılanlara ekleyeyim bir gün çok para kazanırsam alırım :D beklemiyordum bu fiyatı :) şu sıralar alamam bi kaç ay sonra bakayım en iyisi . teşekkür ederim.
Malzeme kalın ama makasla kesilebilir bir plastik aslında. Kendiniz uygun bir malzeme ile kesip katlayıp yapabilirsiniz. Montajı sadece cırtlarla yapıldığı için bütçe olarak çok daha düşük olacaktır 👍

51PD7VcZQgL._AC_SL1500_.jpg

fendorbendor_and_muddermini_on_bike-6_1600x.jpg
il_570xN.1615757645_148f.jpg

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.071
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Disc fren kullananlar, çamurluk bağlantı noktası olmayanlar ve biraz ağırlığı göze alanlar için SKS Raceblade Pro yu tavsiye ederim. Ayda bir defa 3-4 ürün olarak wiggle stokarına giriyor. Stok alarmı kurup alabilirsiniz. 25mm-32mm için de ayrı br modeli var.

(link)

• Beğen
Tepkiler: qtay ve BerkEvren

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.314
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bıyıkov söz konusu çamurluğu 3 yıldır kullanıyorum, çok memnunum...
Stoklarda sınırlı sayıda bulunup çabucak bitmesi de kaliteli bir ürün olduğunun göstergesi....
Bu yıl daha fazla sayıda ürünün stoğa girmesini umalım..

• Beğen
Tepkiler: Bıyıkov

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Malzeme kalın ama makasla kesilebilir bir plastik aslında. Kendiniz uygun bir malzeme ile kesip katlayıp yapabilirsiniz. Montajı sadece cırtlarla yapıldığı için bütçe olarak çok daha düşük olacaktır 👍

242173 dosyayı görüntüle

242174 dosyayı görüntüle
242175 dosyayı görüntüle

Edıt:yanlış anlamışım
Ön çamurlugu masaya takma ımkanı yok mu

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Ön çamurlugu masaya takma ımkanı yok mu
Bu ayağa gelen suyu engelliyor. Maşaya takılırsa pek bir işlevi kalmaz. @srdrmrs da ben de bütün kışı bu çamurluklarla geçirdik. Herhangi bir yağmuru kaçırdığımızı hatırlamıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: srdrmrs

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Bu ayağa gelen suyu engelliyor. Maşaya takılırsa pek bir işlevi kalmaz. @srdrmrs da ben de bütün kışı bu çamurluklarla geçirdik. Herhangi bir yağmuru kaçırdığımızı hatırlamıyorum :)
bence öndeki de arkadaki kadar önemli. arkadaki sırtı kurtarıyor öndeki de ayakları.

• Hahaha
Tepkiler: Hami Bulut

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@srdrmrs @BerkEvren Gidonu sağa sola çevirince de kurtarıyor mu? Viraj dönerken misal.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
tabi ki kurtarıyor.

• Beğen
Tepkiler: makaram

Türko