Yol bisikleti için çamurluk önerisi

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
Benim araştırmalarıma göre Crud Road Racer MK2 modelini bulabildim,fiyat performans,lastiğe oturma olarak ve koruma olarak gayet olumlu yorumlar okudum.Ancak sizin bildiğiniz dikkat edilmesi gereken unsurlar var mı?Örneğin Bontrager çamurluk setimden şuanda memnun değilim birleşim detayı ve bundan doğan herhangi bir tümsekli yerden geçerken atma,çıkma yapabiliyor önlastik koruması pedala zaten çarpıyor...Bu arada Crud'da da bu sorun var sanırım

Crud

(link)

Ya da görece daha az

• Beğen
Tepkiler: Kazuya
Scudo

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
Fiyat nedir hocam. Bende düşünüyorum almayı.

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
(link)

46 dolara geliyor ama adil bir fiyat gibi geldi bana hele de aldığım bu çamurluk seti 200 tl olunca

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
Bende bu çamurluktan aldım bu yaz ancak henüz montajını yapmadım. Yabancı yorumlarda ve forum sitelerinde bahsedilen bir husus ön tekerlek ile ön fren mekanizması arasında en az 5 mm boşluk olması gerektiği. Bu mesafe kadro, fren markası, kullanılan lastik ebadına göre değişiklik gösteriyor. Mesela 23 mm lastik ile 5-6 mm boşluk var ise kışın 28 mm lastik takmak istediğinizde sürtme sorunu yaşayabilirsiniz.

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
Tam da aradığım konu açanın eline sağlık:)
ben de, şuna bakıyordum;

(link)

• Beğen
Tepkiler: Sedat Arda

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Dünyada crud Road racer mk2 ve Sks race blades 2 long. Modelleri en çok tutulan iki model.

Bence kendi bisiklet modelini neyse o modele sahip olanların ve bu iki çamurluğu kullananların yorumlarını okuyup karar verin.

Çünkü arkadaşların bahsettiği gibi modelden modele çok fark var ve 23-25-28 lastiğe göre durum çok değişkenlik gösteriyor.

Synapse, ride, secteur, defy, triban 500-520 gibi modeller çamurluk için çok daha uygun...

• Beğen
Tepkiler: Sedat Arda

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
@Kazuya bu Zefal e de bakmıştım ancak bisikletim Trek hani bir gideyim Trek mağazasına bakayım orada belki kadro yu da bildikleri için daha uygun birşey söyleyebilirler dedim bu arada bisiklet;

(link)

Neyse daha urban kullanıma izin veren gidon sele mesafesi lastik tercihi olan bir bisiklet hakeza ruble dişli sayısı da öyle ben bir heveslendim alayım kışın rahat kullanayım dedim,şimdiden de görmüş olurum ne gibi durumlar doğuruyor öncelikle ürünün birleşim detayını çok beğenmedim geçme üzerine sıkma taşıyıcılar var esneme hareketlerinde ya da biraz yüke maruz kaldığı anda atıyor(ancak alırken bisiklete uyması için Trek te kesilmişti manuel olarak teller ne gibi bir el hassasiyeti oalbilir tam emin değilim ama kötü durmuyordu,normalde uzundu çünkü),öndeki zaten kendi başına bir dert gidonu ani yavaşlama ve dengede durmaanlarında küçük dar açıların dışına çıkardığınız anda sürtme takılma yapıyor ki kötü.Bu durumları bakalım bugün gidip göstericem böyle böyle diyecem,gayet ilgililer zaten ılımlı bir orta yol bulunacağına inanıyorum ancak görmeden bilmeden denemeden alınmaması gerektiği aşikar birşey bence

@UtkuK Çamurluğu kullanmaya başladığınız noktada yorumlarınızı bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Ben çamurluk için delikleri olan trek 1 serisi aldım sks bluemels yaktım çok rahatim. Bisiklet alırken çamurluk için deliği var mı diye bakarsanız ileride rahat edersiniz.

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
Türkiyeden alabileceğim bir çamurluk var mı tavsiye edebileceğiniz?

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.272
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Bu modeli kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşabilir mi acaba?

Berkayugur

Aktif Üye
Tepki
35
İsim
Berkay Uğur
Bisiklet
Giant
Yapmayın arkadaşlar ne çamurluğu, yol bisikletinin ruhuna ters :) Yukarıda da yazılmış Ass Saver var tavsiye ederim.

(link)

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.272
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pek korumadı o bölgeyi,ass saver..Kullanıp deneyimlemeden arayışa çıkmam...Kolay monte edilip çıkarılan bir çift çamurluk 3-4 ay içimizi de rahat ettirir,dışımızı da..

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
polisport michigan

• Beğen
Tepkiler: Groims

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Camurluk yol bisikletinde kullnilir neden kullanilmasin.
Ancak ben bisiklet kullanirken sadece arka tekerlegin kalca kismina attigi sulardan rahatsiz oluyorum. Bu sorun da seleye monte edilebilecek ve su gelmesini onleyecek bir aparat ile engellenebilir. Zir degil.
Bu nedenle o kadar paralar verip gereksiz harcama yapmak yerinde olmaz. Bisiklet zaten bir outdoor aktivitesi. Camur da olacak, toz toprak da. Yol bisikletinle ise gitmiyorsak eger, cok da sey etmenek lazim.
Hem karsiyim hem degilim, arada bir yerdeyim iste.

Özgün

Aktif Üye
Tepki
126
İsim
Özgün
Bisiklet
Salcano
Hazır yapılmışı var

(link)

ben bunu ıstırırım <3

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.272
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
Bu model fena değil galiba,takıp çıkarması da alengirli değil...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Sedat Arda
Benim yol bisikletim de Trek. Ben aşağıdaki çamurluğu kullanıyorum. İlk montajı biraz uğraştırıyor ama sonra kolaylıkla tak-çıkar yapabiliyorsun. 700x25'e kadar kullanılabiliyor. Ben işe giderken bazen yol bisikletini kullandığım için uzun bir model almıştım. İyi koruma sağlıyor.
(link)