Yol Bisikleti İçin Aydınlatma Seçimi?

A.Taha TERCAN

Aktif Üye
Tepki
102
Merhabalar, yeni aldığım Triban-3 yol bisikletim için gece sürüşlerinde önümü gösterecek bir fener arayışına girdim. Tabi arkaya bir de çakar ya da stop lambası tarzı bir şey de lazım. Aşağıdaki ürünü kullanan bilen var mıdır? E-bay den getirtirken gümrük vb. sorun yaşar mıyız? Benzer konuları okudum sitede ama bir de ben sorayım dedim. Şimdiden teşekkür ederim.

(link)

Scudo

Sabri YILDIRIM

Daimi Üye
Tepki
279
İsim
Sabri YILDIRIM
Bisiklet
Sedona
Bence ışık için çevrenizde olanlardan görerek almanız daha iyi olabilir. Ben kendi kullandığım için iyi derim ama sizin ihtiyacınız çok daha fazla aydınlatma ise yanıltmış olabilirim. Bundan dolayı bence en iyi fikir bisikletçiye akşam saatinde gidip ışıkları denemek :) Benim aldığım led ışıklı ve önden baktığımda gerçekten çok kuvvetli ışık veriyor ve su geçirmez özellikte bir ürün. Ama markanın sitesine baktım şimdi 5 led ışıklı bir model daha var, dolayısı ile daha çok ışık verecektir.

Bendeki: (link)

Tepki
4
İsim
KAYHAN PULURBEY
Bisiklet
Mosso
Sabri Bey beni yanlış anlamasın ama 3 ledli bisiklet farı olmaz geceleyin önünü bile göstermez o far ancak çoçuk bisikletleri için oyuncak far niyetine kullanılır. Sabri Beyinde eğer gece bisiklet sürüyorsa -Benim tahminim sürmüyor- farını değiştirmesini öneririm. Sizin almayı düşündüğünüz far gerçekten çok iyi

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.056
Başlangıç
2009—10
@kayhanpulurbey

Sabri Beyin gosterdigi fari uzun sure kullandim. Hala da kullaniyorum.
Yeterli seviyede aydinlatma sagliyor.

Savaş Uzun

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Focus
Bende bu var gayet memnunum (link) Delta Bisiklet kızıltoprak şubesinden almıştım...

Sabri YILDIRIM

Daimi Üye
Tepki
279
İsim
Sabri YILDIRIM
Bisiklet
Sedona
@kayhanpulurbey

Estafurullah neden yanlış anlayayım. Ben bisikleti aldığım günü güneş battıktan sonra Kızıltoprak'tan Güzelyalı'ya sürmüştüm ve o akşam önerileni almıştık. Önümü aydınlatıyordu ama muhakkak daha iyi aydınlatanları mevcuttur.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.375
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@kayhanpulurbey
Ne tuaf esim sigmanin triled lambasini kullaniyor ve araba fari gibi aydinlatiyor. Cocuk bisikleti icin falan da degil lamba. Sizin 3 led'li bisiklte lambasi olmaz dediginiz lambadan.
Demekki olmaz diye birsey yokmus, sadece böyle bir seyi tanimadan omaz diye yanlis bilgi vermek varmis.
http://i.imgur.com/e0AaNbZ.jpg