Yol Bilgisayarı Öneri

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Count 14+'da aklımı çelmedi değil ANT+ olduğundan ve kadans olduğundan ötürü. Sizce nasıldır kullanan varmı.

@tanchu Öneri için teşekkürler.

Scudo

Mtn.

Üye
Tepki
116
İsim
Metin
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar, 1000 tl ye yakın bütçem var bisiklet bilgisiyarı almayı düşünüyorum. Alacağım cihazda en önemli kriterim stravaya senkronizasyon un da sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirebilir olması, ayrıyetten anlık hız kadans ve kalp atış verilerimi görebiliyor olmak. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Mustafa Bilir

Olanlar oldu; ölenler öldü.
Tepki
470
İsim
Mustafa
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamlar, 1000 tl ye yakın bütçem var bisiklet bilgisiyarı almayı düşünüyorum. Alacağım cihazda en önemli kriterim stravaya senkronizasyon un da sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirebilir olması, ayrıyetten anlık hız kadans ve kalp atış verilerimi görebiliyor olmak. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
İgs618 ve bundle alacaksınız igs50e bulabilirsiniz

Yldrm07

Forum Demirbaşı
Tepki
500
İsim
Yıldırım
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
merhaba maalesef bütçeniz bu isteklere göre çok yüksek değil.Garmin ler çok pahalı. 2. El de bile çok yüksek fiyatlar isteniyor ve ne kadar güvenilir belli değil. Bütçeniz ölçüsünde yolunuz igpsport markasına çıkıyor. Ben de bir süre araştırdıktan sonra almaya karar verdim ama covid nedeni ile ürün hala gelemedi. 18 mayısta vermiştim siparişi Şimdi uçuşlar açıldığı için yeni siparişler daha hızlı geliyor. Aynı firmadan 15 haziranda verdiğim gözlük dün Antalya ya geldi.
İgpsport un iki modeline bakabilirsiniz. İgps50e ve igps 618. Fark olarak 618 de navigasyon özelliği var. Ancak istediğiniz sensörler ile bütçenizi aşıyor. Belki sadece cihaz ve bir sensör ile bütçe içinde kalabilirsiniz. 50e de ise tüm sensörleri alabilirsiniz ama harita yok.
benim ürün gelmediği için deneyimlerimi yazamıyorum ama ürün başlığından okuduğum kadarıyla strava uyumlu her ikiside.50e nin en büyük avantajı 40 saate yakın şarj süresi varmış. Başka ürünlerde bunun yarısı bile değil. Bu ürünlere bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: historiyst

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) Bende bundan almayı düşünüyorum da bakacağız artik

Yldrm07

Forum Demirbaşı
Tepki
500
İsim
Yıldırım
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Benim bütçeme fazla gelmişti bu model

Mtn.

Üye
Tepki
116
İsim
Metin
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Decathlon daki van rysel 900 ürününü aldım nabız bandımı da bağladım cihaz dört dörtlük çalışıyor strava ile senkronizasyonu nu da hızlı bir şekilde yapabiliyor tam fiyat performans ürünü hem 2 yıl garantisi var yeni cihaz almayı düşünenler varsa kafasında soru işareti olmadan alabilirler

Yldrm07

Forum Demirbaşı
Tepki
500
İsim
Yıldırım
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mtn. Hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: Mtn.

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben yol bilgisayarı niyetine triatlon saatimi (suunto spartan sport) kullanıyorum. Benim işimi fazlası ile görüyor. Nabız, hız, mesafenin yanında sensör varsa kadans ve watt da alabilirsiniz. Ha sensor yoksa da bunları sizin sürüş verilerinizden kendi hesaplıyor ama tabii doğru olduğunu hiç sanmıyorum.

Bunlara ek olarak irtifa, süre ve başka bilgiler de var. Ayrıca breadcrumbs ya da poi kullanarak harita takibi yapabiliyor.

Tabii bilekte saatle sürüş esnasında bu verilere ulaşmak zor ve tehlikeli oluyordu. Ben de gidona saat takma aparatı aldım. Resimdeki gibi oldu. Çok işimi görüyor. Zaten koşu ve yüzmede de kullandıhım saat.. Böylece hem bütün verileri kendi uygulamasında toplayıp karşılaştırıyorum hem de ekstra masraf olmuyor.

20200627_091116.jpg

Yldrm07

Forum Demirbaşı
Tepki
500
İsim
Yıldırım
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ceasar Bravo süper olmuş bence. Bende saat olmadığından yol bilgisayarı aldım. Dediğiniz sebeplerden saati düşünmemiştim. Ama siz çözümümü bulmuşsunuz. En güzeli eldeki imkanları sonuna kadar kullanmak 😊

Bu arada saatte değerliymiş. Güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Ceasar Bravo

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Ceasar Bravo süper olmuş bence. Bende saat olmadığından yol bilgisayarı aldım. Dediğiniz sebeplerden saati düşünmemiştim. Ama siz çözümümü bulmuşsunuz. En güzeli eldeki imkanları sonuna kadar kullanmak 😊

Bu arada saatte değerliymiş. Güle güle kullanın.
Teşekkür ederim. Eğer başka spor dallari ile de uğraşıyorsanız en efektif çözüm bu oluyor.

Malesef fiyatları saçma sapan oldu her şeyin. Ben bir kaç sene önce yurtdışından daha uygun fiyata almıştım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Telefon sürekli yanımda olduğu için Mi Band 4 kullanıyorum, sürüş sırasında bileğimi çevirip bakıyorum lazım oldukça. Sürekli görme gibi bir ihtiyacım olmadığı için bu şekilde benim için yeterli oluyor. Çok lazımsa telefon kadro çantasında zaten oradan açabilirim. Bu şekilde şarj ve veri sıkıntım olmuyor. Profesyonel değilim, bana yetiyor :)

Tepki
3
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Salcano
Ben yol bilgisayarı niyetine triatlon saatimi (suunto spartan sport) kullanıyorum. Benim işimi fazlası ile görüyor. Nabız, hız, mesafenin yanında sensör varsa kadans ve watt da alabilirsiniz. Ha sensor yoksa da bunları sizin sürüş verilerinizden kendi hesaplıyor ama tabii doğru olduğunu hiç sanmıyorum.

Bunlara ek olarak irtifa, süre ve başka bilgiler de var. Ayrıca breadcrumbs ya da poi kullanarak harita takibi yapabiliyor.

Tabii bilekte saatle sürüş esnasında bu verilere ulaşmak zor ve tehlikeli oluyordu. Ben de gidona saat takma aparatı aldım. Resimdeki gibi oldu. Çok işimi görüyor. Zaten koşu ve yüzmede de kullandıhım saat.. Böylece hem bütün verileri kendi uygulamasında toplayıp karşılaştırıyorum hem de ekstra masraf olmuyor.

231939 dosyayı görüntüle
Saati bağlama aparatı hakkında bilgi rice etsem? Nereden kaça aldınız? Samsung galaxy watch ile kullanmayı düşünebilirim.

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Türkiye'de benzer bir tane Suunto'nun buldum. 140 tl idi.

Aliexpress'den aldım. 17 ila 22 tl arasında:) Aşaģıya bir link bırakıyorum.

(link)

Tepki
3
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Salcano
Türkiye'de benzer bir tane Suunto'nun buldum. 140 tl idi.

Aliexpress'den aldım. 17 ila 22 tl arasında:)

(Forum kuralları bir acayip. Alıntıladığım mesajda bulunan link için bile {link paylaşamazsınız} diyor😁

Hızlı yanıt için teşekkürler. Anladığım kadarıyla silikon bir malzeme. Kullanım esnasında gidonda dönmüyor değil mi? Cırt kelepçe yerine vidalı bir sistem olsa tak çıkar daha pratik olabilirmiş.[/QUOTE]

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Hızlı yanıt için teşekkürler. Anladığım kadarıyla silikon bir malzeme. Kullanım esnasında gidonda dönmüyor değil mi? Cırt kelepçe yerine vidalı bir sistem olsa tak çıkar daha pratik olabilirmiş.
[/QUOTE]

Yok kesinlikle dönmüyor. Aynen dediğiniz gibi silikon malzeme. Kelepçe sistemi bir sıkıntı yaratmadı bugüne kadar. Vida ile silikon nasıl olur bilemedim.

20200627_120555.jpg20200627_120605.jpg

tiezzer

Üye
Tepki
1
İsim
Ahmet
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uygun fiyatlı önerebileceğiniz bir bisiklet yol bilgisayarı var mı? GPS olmasına gerek yok sadece km, hız sayacı olsa yeter.

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.032
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uygun fiyatlı önerebileceğiniz bir bisiklet yol bilgisayarı var mı? GPS olmasına gerek yok sadece km, hız sayacı olsa yeter.
Sadece hız ve mesafe ölçümü istiyorsanız, decathlondaki "100 - Kablolu" veya "120 - kablosuz" kilometre saatleri işinizi görebilir. Ama daha sonra kadans nabız vs. sensörü de eklemek isterseniz, bu aletlere ekleyemiyorsunuz.

(link)
(link)
Decathlon daki van rysel 900 ürününü aldım nabız bandımı da bağladım cihaz dört dörtlük çalışıyor strava ile senkronizasyonu nu da hızlı bir şekilde yapabiliyor tam fiyat performans ürünü hem 2 yıl garantisi var yeni cihaz almayı düşünenler varsa kafasında soru işareti olmadan alabilirler
Selamlar,

Bu ürün için "Bisiklet GPS cihazı" demişler. Ama fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla kendi ekranı üzerinde bir harita veya GPS özelliği yok. Sürüş sonunda verileri telefon veya tablete atarak harita üzerinden gittiğiniz güzergahı mı görebiliyorsunuz?

Yani sürüş sırasında hız, mesafe, kadans ve nabız görünebiliyor. Ama yapılan güzergah sadece sürüş sonrası veriler aktarılınca görülüyor. Doğru mu anlamışım? Teyit edebilir miyiz?

• Beğen
Tepkiler: tiezzer

Yldrm07

Forum Demirbaşı
Tepki
500
İsim
Yıldırım
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Noldor Aynen. Doğru anlamışsınız. Sizin söylediğiniz cihazlar bir üst sebiye oluyor. Decathlon da yok o tarz cihaz.