YETİ marka bilen yokmu arkadaşlar özellikle bu tarzın en iyilerinden

şener incesu

Aktif Üye
Tepki
30
bence tamamen kendi sitili olan bir bisiklet YETİ ve forumda hiç adı sanı geçmiyo bana bu bi eksiklik gibi geliyo..(link)

• Beğen
Tepkiler: Cross-country
Scudo

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
fiyatları dıgerlerıne gore cok pahalı kaldıgından gecmıyodur pek adı...

• Beğen
Tepkiler: şener incesu

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Türkiyede distribütörü olmadığından vede Yeti kullanan olmadığından dolayı olabilirmi acaba?

• Beğen

csumerkent

Daimi Üye
Tepki
44
Sen burayı amerikamı sandın ona bakarsan Kona bile yok ayrıca merak etme yeti bilenler var ondan başka ne markalar var Türkiye'de uzun bi süre göremiceimiz (Ben en çok Corsair merak ediom herifler arkaya blow off shocku koymuşlar ya)

• Beğen

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
ben transition kullanıyorum kaç kişi biliyo :)

• Beğen

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Forum Bağımlısı
Tepki
180
Bisiklet
Scott
Markayı elbette bilen biliyor forumda ismi geçmiyor diye bilinmiyor sanmayın Şener incesu bir çok marka burada yok ama bir çok kişi biliyor, sadece Tr'de olmadığından popülaritesi yok o kadar diyeyim.

• Beğen

dhmaniac

Üye
Tepki
21
emin ol Türkiyede birçoğu var..ama distrubitörü yok denildiği gibi..yoksa Trek,cannondale,specialized,haro,corratec,redbull,gary fisher,norco,marin,yeti,rocky mountain,kona,giant aklına ne geliyorsa var ;)

• Beğen

şener incesu

Aktif Üye
Tepki
30
ulaşamamız görmemizede engel değil ya

http://img685.imageshack.us/img685/3083/575anniv.jpg

Serkan Yalnız

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Serkan Yalnız
Bisiklet
Cube
Eski Renault F1 takımının renkleri gibi, çok hoşuma gitti:) Tasarımda da değişik ayrıntılar var gerçekten.

• Beğen

İsaAlp

Forum Bağımlısı
Tepki
242
Bisiklet
Bulldog
Fotğraftaki model Yeti 575, all mountain modeli. Zaten modelin ismi olan 575, kadronun 5,75" lik esneme mesafesinden geliyor. Ayrıca resimdeki model, Yeti'nin 25. yıl şerefine bu yıl özel olarak üretildiği için, kadro maşası biribirine uyacak şekilde özel olarak boyanmış.

Yeti'nin Türkiye'de bilinmemesinin sebebi fiyatının öyle çok yüksek seviyelerde olması değil, sadece satış politikası ile ilgili. Bu markanın Türkiye'de distribütörünün olmamasının dışında, internetten online olarak yurtdışına satışına da izin verilmediği için, resmi olarak satılmadığı ülkeler dışında pek göremezsiniz.

• Beğen

şener incesu

Aktif Üye
Tepki
30
bende hiç bilen yok sanıyordum meğer benim gibi takipçileri bile varmış çok memnun oldum bu yüzden bu camianın 4 tane markanın arasına sıkışması güzel değil bence sonuçta böyle markaların bilinirliği kullanıcı tercihlerini değiştirir ve o 4 markada mecburen bu tercihleride göz önünde bulundurarak yeni şeyler üretir ve geliştirir bundanda kullanıcılar faydalanmış olur. memlekette faydalanmış olur beli bi gün bisimde tamamen her bir parçasının türkiyede üretildiği bisikletlerimiz olur.

saygılar

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
Madem yasakladınız! Neden küfürlü msjını silmediniz? Forumda küçük yaşlı üyeler de var...

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
bu nıye sılınmıyo gercekten yada nıye yazmıs bu arkadas

neyse konuya yazıyorum
dunyaya yayılan sabıt markalar wardır gerısı konseptır
-bugattı weyron en hızlı araba bılınır malesef ondan cok daha hızlı araclarda uretılmıstır reklamı az olunca helekı parası daha ucuz olunca tercıh edılmezler rrs ve arıel atom 300-500 gıbı makıneler cok ıyı zamanlara ımza atmıstırlar.
-yada beyaz esyada dunyanın elıtlerı sıemens kullanır bız 4 markaya hatta cekırdegıne ındıgımızde arcelık vestele takılmıs.
-gıyımde yelpaze daha genıs cunku alım guclerını cokda zorlamayan fıyatlarla satıldıgından(rekabet ortamı)yınde saplantı olmuskı mavı-converse-LTB-LIVICE
-saymak ıstedıgım cok tuketım alanı war ama bu kadarı yeterlı dıye dusunuyorum aynı polıtıkayı bısıklete uygulucak olursak markalar sampyonasında adı olupda tr de olmayan marka yok gıbı buda onemlı bı msj

dayanamadım onuda yazımm markalar a-b marka urunlerle kombıne ettıklerı kadrolarını bellı bır arastırma sonucunda olusturdukları kesın ornegın aynı segmentın reno megan ıle toyota corollayı karsılastır bırı ustun cıkıcak aynı para ama bırı musterısı memnun kalsın dıye uretıyor dıgerı satımde parasını alım dıye bıde parcadan kazanım dıo tabı sonuc ıkıncı elı hangısı yuksekse o markanın kullanıcısı hala memnun demektır.
-bu demekkı suankı markaların tartısmasız en ıyı kombınelı urunlerle kadrolarını pıyasaya surmus ve memnun kalınmıstırkı hala topraklarımızda bıze hızmet werıyorlar benım2009 4300um 7000km kusurde memnunum.

şener incesu

Aktif Üye
Tepki
30
gelişmekte olan bi sektör aynı gelişmekte olan bi ülke gibidir. nasıl gelişmekte olan bi ülkede enflasyon a ihtiyaç duyulursa, gelişmekte olan bi sektörde de ityal ürünler olmalıdır. ithal ürünlerin çeşitliliği yerli ürünlerin çeşitlerine, ithal ürünlerin kalitesi yerli ürünlerin kalitesini doğrudan etkiler. hatırlarsınız yıllar önce paranızla bir araç almaya kalktığınızda parayı ödemenize rağmen 6 ay kadar sıralar verilirdi. sağ aynası bile olmazdı o araçların. ama şimdi bir bakın tamam yine montaj sanayii ama en azından daha fazla işçi ye iş imkanı doğuyor. işçiliğimizi yabancı ülkelere satar haldeyiz. bisiklet ki çok teknik olduğu kadar üretim açısındanda bi otomobil üretimiyle kıyaslanamaz bu yüzden bence her bir parçasının burda üretilebildiği gibi diğer ülkelerede iş gücümüzü satabilme şansımız olacaktır. birde türkiyenin bisiklet kullanım oranının düşük diğer ülkelerde bu oranın çok daha yüksek olduğunuda düşünürsek. ülke olarak neler kazanabileceğimizi siz hesap edin artık.

• Beğen
Tepkiler: kuduzk9

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
aralarında 100 lıra fıyat farkı olan ıkı marka bırı ybs bırı kron kargo bısıkletı bunlar anneme almıstık yerlı olsun dedım ybs aldım pısmanım daglar kadar farj var kron alımınyun kadro donanım saymayacagım bıle

• Beğen

şener incesu

Aktif Üye
Tepki
30
evet teşekkür ederim bu tip mesajlar bence forumda asla yer almamalı

saygılar