Yerel yönetimlerin futbola para akıtıp bisiklet sporuna nanik yapmaları

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@cihan14

Verdiğim rakamlar sadece İngiltere'de izlenme sayısıdır.

Scudo

cihan14

Üye
Tepki
12
İsim
Cihan
@taner07
Doğrudur hocam bana da o yüzden düşükmüş gibi geldi

Bu bir süreç umarım bisiklet ve benzeri sporlara verilen önem artar bizlerin de devamlı bu tür hizmetleri talep etmemiz gerekiyor.

tapatalk yaz kızım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çevre ve şehircilik bakanlığının 81 ile bisiklet yolu hamlesi minvalinde bir haberi ilişmişti geçenlerde gözüme. İstanbul'daki bisiklet yolları toplam uzunluğu da 1100 km'ye çıkarılacak diyordu. Tabii her zamanki gibi bu projenin takvimi muğlak. İstanbul'da 1100 km neyi ifade ediyor, mesela Sultanbeyliden başlayıp boğaz geçerek üçüncü havalimanına (tamamen rastgele konuşuyorum) gidiş mümkün olacak mı veya biz görebilecek miyiz insan merak ediyor. Yani yavaştan konuya devlet eliyle bir eğilim var ama futbol yüzünden, yol önceliği yüzünden adam kesen bir milleti nasıl evireceksin esas mesele bu. Daha dün adamın biri çorbacıda "sen benim hesabı nasıl ödersin" diye arkadaşını delik deşik ederek öldürdü.

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Futbol insanin bastirmis oldugu toplum icinde disa vuramadigi duygulari(ofke,sinir,anarsi,kufur,holiganizm) dile getirmesine en cok olanak saglayan spor oldugu icin bugun dunya da bir numarali spor dalidir.Messi ronaldo olmasa da futbol en cok izlenen spor olucaktir.Futbol icin real barca macina gerek yok. Adana spor adana demir spor maci da izleyicisine ayni hatta yerelde daha fazla hazzi verir..

Yıldıray55

Aktif Üye
Tepki
174
İsim
Yıldıray YILDIZ
Bisiklet
Diğer
@ÖmerMurat

Ağzına sağlık kardeşim, ne güzel yazmışsın... Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az vs vs.

• Beğen
Tepkiler: taner07
Tepki
57
E yani cok makul degil mi. En cok geli ve ilgi getirene en cok paranin aktarilmasi?

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Emre Keklik hala anlatamıyoruz herhalde; Çemişgezek Belediyespor'un ne geliri var bana bir anlatır mısınız?

Tepki
57
@taner07 Bi dolu var aslinda ama spordan ne geliri var diye soruyorsunuz galiba.

O belediye insanlari futbol takimlarini diger spor takimlarindan daha fazla takip edecektir. Daha detayli bir anlatima ihtiyac yok bence. Hangi ligdelerse o lige katildiklari icin para aldiklari gibi sehirdeki buyuk firmalardan da sponsorluk aliyorlardir.

Cemisgezek'i bilmem etmem tabi, ama benim sehrimin 2-b'deki takimlari icin bu boyle.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Emre Keklik 2bdeki takımların GELİRİ, giderinden fazla diyorsunuz yani, emin misiniz? Ben hiç öyle düşünmüyorum. Süper ligdeki bile bir çok takım zarar ederken düşük seviyedeki takımların GELİR fazlası çıkarması hiç akla yatmıyor...

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu
Tepki
57
@taner07 Nufusun daha coguna hitap eden bir spora destek saglayarak elde edebilecegi gelir, nufusun daha azinin ilgisini ceken bir spora sponsor olarak elde edebilecegi gelirden daha fazladir diyorum.

Veya zarar daha azdir diyebilirsiniz.