Yerel yönetimlerin futbola para akıtıp bisiklet sporuna nanik yapmaları

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

 1. mehmetsunu

  mehmetsunu İKONOKLAST

  Kayıt:
  28 Eylül 2011
  Mesajlar:
  4.366
  Beğeniler:
  9.338
  Şehir:
  kayseri
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Gıcık oluyorum, kıl oluyorum, öfkeleniyorum, sinir oluyorum, ifrit oluyorum. Daha bu hafta kamuoyuna yansıyan bir yamyamlık yaşandı. Amigo kılıklı bir tip sırf başka bir takımın formasını giydi diye 3 yaşındaki sabinin üzerine yürüdü. Sonra mülki amirler filan araya girip durumu düzeltmeye çalıştılar. Geçen hafta seyirci istatistikleri geldi. Bilmem kaç süper lig karşılaşmasına toplamda 50-60 bin kişi gitmiş. Yani maç başına tribünleri dolduran taraftar sayısı sadece 7 bin kişi. Birde sırf avrupa kupasına katıldı diye milli takım oyuncularına 500 bin eyro prim ödemesi vakası varki tarihe geçer. Avrupa ülkelerinde bu prim 1500- 2000 eyro civarındaymış. Ben yerel yönetimlerin hala küçük kasaba politikacı kafasından kurtulup futbol dışında başka bir spor tanımamalarını anlayamıyorum. Çocuğun üzerine yürüyen balta bir şekilde korunuyor, fanatik hatta manyak taraftar grupları kollanıyor. Şurada bisiklet yolları yap, bisiklet klübüne 3 bisiklet hibe et deyince yerelcilerde şafak atıyor yüzleri sirke satmaya başlıyor. Hepsi yalan. Hatta söyledikleri 3. sınıf adi bir yalan. sadece gaz almaya matuf hareketler bunlar. Kimse kimseyi kandırmasın. Yok bisiklet ciciymiş de falan. Mikrofonlar çekildiğinde yine kendi aralarında soğuk savaş dönemlerinde kalmış angut angut futbol muhabbeti ve mafyatik gülüşmeler. Oturmalarda küfürbaz, ahlaksız futbolcu transfer muhabbetleri. hatta size bir şey daha söyleyeceğim. Buda benim iddiamdır. Şu bisiklet örgütlerinin başına getirilen adamlar bile sırf bisiklet kültürünü absorde etmek, o heyecanı bastırmak için görevlendirilen tipler. Bisiklet adına yapılan elle tutulan ciddi bir adım yok. Bugün türkiyede kaç bisiklet takımı var. Bisiklet takımlarının bir ligi varmı. Bir fitbolcuya 500 bin eyro veriliyorda bir takıma 4 tane kıçıkırık bisiklet verilemiyormu. Her şey yalan herşey tezgah.
   
 2. Batu54

  Batu54 Aktif Üye

  Yaş:
  20
  Kayıt:
  14 Eylül 2015
  Mesajlar:
  112
  Beğeniler:
  57
  Şehir:
  İSTANBUL/Maltepe
  Adı:
  Batuhan
  Seviye:
  Bu tip şeyler malesef sadece paraya bakıyor.Eğer bisiklet ile alakalı bir gelir elde etseler veya bir gelir elde edebilecekleri bi durum yaratsalar bisiklet sporunada iyi para dökerler ama ülkemizde bisikletliler için yol yapalım rahat sürsünler,engelliler için yol yapalım sorun yaşamasınlar ,motor kullananları korumak adına daha güzel projeler yapalım tarzında insanların iyiliğini ve daha güzel bi hayat yaşaması sağlayalım dertleri yok.Yöneticilerin ve üst seviyede olan insanların tek derdi daha fazla para nasıl kazanırım.Naçizane benim fikrim budur.Futbola gelirsekte şimdi burda milyon liralar döndüğü için 25-30 adama 500 bin vermişler koyarmı onlara zaten her hafta her takımdan ceza adı altınta saçma saçma binlerce lira alıyolar.Ayriyetten çoğu iş adamı , marka sahipleri bu yüzdende malesef bisiklet,tenis, ve bu tip sporlara yönelmiyolar.Çünkü bu sporlardan para kazanamazlar.Keşke dert dertleri para kazanmak değilde toplumun mutlu olması olsa .
   
  Yıldıray55 ve Yalchinosis bunu beğendi.
 3. barhan

  barhan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2007
  Mesajlar:
  383
  Beğeniler:
  665
  Şehir:
  port gentil
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  futbol=oyun=rant.
  bireysel sporlar=gelişmiş, sağlıklı toplum.
   
 4. Kuzey Ege

  Kuzey Ege Onursal Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  2.488
  Beğeniler:
  6.537
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Kesinlikle tezgah. Milleti uyutamayacakları bir sektöre sistem, asla geçit vermez. Ki sosyal devlet değiliz, üstüne üstlük hastalıklı bir toplumuz, maalesef dedikleriniz sonuna kadar doğru.
  Endüstriyel futbol diye bir terim var belki duymuşsunuzdur. Yazdıklarınız tam da bunu anlatıyor işte. Endüstriyel Gelişimini tamamlamış bir sosyal devlet için endüstriyel futbol doğru bir kavramdır. İngiltere, Hollanda, Fransa, Almanya gibi.
  Ancak bizim gibi gelişmemiş, mafyavari sistemle yönetilen, Hükümetlerin devamlılığını halkın cehaleti sayesinde sağladıkları toplumlarda futbol virüs gibidir, bir hastalık gibi yayılır. Neticesinde uyutulan cahil kesimler ortaya çıkar.
  Bu cahil kesimler sayesinde hükümet, herhangi bir uyanış, devrim, sorgulama, eleştirme riski altında kalmadan, rahat rahat kapitalist ve emperyalist sistemin buyruklarını uygular ve kendi lüks yaşamını sağlıklı bir şekilde devam ettirir.
  Evet, ülkede işler Kötüye gidiyor. Geleceği planlamak yerine hala geçmişin pislikleriyle ve iktidar sahiplerinin kirli oyunlarıyla iç içeyiz. Bu halkın cehaleti devam ettiği sürece de ezilecek, ötekileştirilecek, garibanlıktan kurtulamayacak. Ve bu cehalet de futbol ile sağlanıyor sevgili dostum.
  Sözüm şu anki merkezi yönetime değil sadece. Anadolu Toprakları yüzlerce Yıldır benzer afyonlar ile uyutuluyor. Bu sisteme karşı çıkan her toplum, görüş, kişi, kurum da katledilip ortadan Kaldırılıyor.
  Insanların uyanmasının vakti geldi de geçiyor bile. Ancak bu uyanış nasıl ve ne zaman olur, onu bilemiyorum işte.
   
  Y. Birol, o.kucuk, Mehmet H. ve 4 kişi daha bunu beğendi.
 5. Atilla G.

  Atilla G. Delaney

  Kayıt:
  13 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  1.968
  Beğeniler:
  4.808
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Futbol kitleleri bir arada tutan, sivil toplum örgütlerinin oluşmasını sağlayıp bunu paraya çeviren bir seyir sporudur. Yani futbol yöneticileri insanların zaaflarını iyi kullanırlar ve bunu günümüzde ahlaksızca insanların ölümüne varacak şekilde kötüye doğru yönlendirirler. Sebebi kurum açısından şöhret olup daha çok para kazanmak. O yüzden ülkemizde ilk kurulan Beşiktaş Jimnastik Kulübü bir futbol kulübü değildir. Çünkü Sultan II. Abdülhamid'e gelen jurnallerden sonra kendilerini denetlemeye gittiklerinde, Serencebey yokuşunda bir evde bir gurup gencin futbolla alakasız beden sporu yaptığını görüp serbest bırakmıştır. Sultan II. Abdülhamid her türlü spor faaliyetine izin vermesine rağmen futbolun potansiyelinden ötürü buna izin vermemiştir. Hatta İngilizleri içeriden rahatsız etmek için Portsmouth kulübünü kurduğunu söyleyenler çok olmuştur. Abdülhamid'in hatıralarından yola çıkarak böyle bir işe giriştiğini anlayabilirsiniz fakat henüz kanıtlanamamıştır. Nitekim bu kulübün armasında bugün bile ay-yıldız mevcuttur.

  Evet arkadaşlar futbolun böyle kitleleri komaya sokup uyuttuğunu kabul ediyoruz. Ancak son yirmi yılda ortada dönen paralar muazzam. İşte bu paralar yüzünden bisiklet ve benzeri sporlar futbolun önüne geçemeyecek. Ayrıca bu paralar için endüstriyel futbol takımı olmanıza gerek yok. Dahil olunan turnuvalardan kazanılan paralar bile bir çok isimsiz iş adamını futbol kulüplerinin başına geçmeye teşvik ediyorsa varın gerisini siz düşünün.

  Portsmouth logo

  [​IMG]
   
  Kuzey Ege ve Yalchinosis bunu beğendi.
 6. Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.127
  Beğeniler:
  43.651
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  mehmet dostum
  arena vardı bi zamanlar ,roma halkı doluşurdu oraya,birbirini boğazlayan gladyötörleri seyredelerdi,
  gladyötürün biri galip gelince romanın efendisine bakar ,imparatora,imparator halka bakar,baş parmaklar aşağı ise o da halka uyar ,böylelikle koyun sürüsü zevke gelir idi,yerleşik düzene isyan eden trakyalı spartaküse gelene kadar ne kadar insan boğazlandı o arenalarda, bilinmez,
  tarih ibretle dolu,bugünün arenasının hafifletilmiş şekli ise futbol arenası,hiç bir zaman o arenaya gitmedim,ama şu soruyu kendime sordum,neden insanlar doluşur o futbol arenaya? bunun sosyolojik açıklaması elbet vardır,
  adam iş hayatından bıkmış patronuna küfür edemeyeceği için hakeme küfrederek rahatlar ,işşizdir, kendini rahatlatır hakemin kafaya pet şişe atarak,ya da hır çıkaracak,
  bağdat caddede sempati duyduğu takımın formasını ailece giyenlerin masumiyeti olabilir, ama stad çevresinde içki içerek küp gibi sarhoş olup kavga çıkarmaya hazır olanların sporla alakası ne olaki
  spor yapıyormusunuz sorusuna hafta sonu maça gidiyorum diyenlerin olduğu bir ülkede, işimiz zor,
  bu aids virüsü gibi,tüm insanlığı sarmış durumda,avrupada stadlar doluyor ,oradada sorunları olan insanlar yokmu,var tabi,onlarda takımlarını destekleyerek moral takviyesi yapıyorlar,bıkmışlarlar stresli iş yaşantısından kendini rahatlatacak yer olarak futbol arenalarını görüyorlar,bu böyle devam eder,
   
 7. taner07

  taner07 Onursal Üye

  Yaş:
  23
  Kayıt:
  17 Nisan 2015
  Mesajlar:
  2.466
  Beğeniler:
  5.232
  Şehir:
  Antalya
  Adı:
  Taner Yılmaz
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Yalnız @mehmetsunu bey süperlig takımlarından bahsetmiyor, yanlış algılandı galiba; kendisi saçma sapan çemişgezek belediyespor tarzı amatör kümede oynayan ve milyonlar akıtılan saçma sapan takımlardan bahsediyor bu takımların hiçbir getirisi yok arkadaşlar, hele maddi hiç bir gelir sağlamıyor... Belediyelerin futbol yerine amatör spora destek vermesinden bahsediyor ki malesef söylediklerinde de haklı. Valla ne mutlu bana ki Antalya'da 2-3 tane bisiklet takımı var ve ellerinden geldiği kadar aktif olmaya çalışıyorlar; yeter mi? Elbette yetmez ama zamanla daha da ilerleyeceğini düşünüyorum :):)
   
 8. Atilla G.

  Atilla G. Delaney

  Kayıt:
  13 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  1.968
  Beğeniler:
  4.808
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  @taner07 Mehmet'in söylediği aynen belirttiğiniz gibi ama bir laf var, balık baştan kokar diye. Ön ayak nereye, arka ayak oraya, bütün şekillenme böyle. Düne kadar İBB diye bir futbol takımı vardı adını Başakşehir'e devşirdiler. Neden İstanbul büyük şehir belediyesinin bir bisiklet takımı olmasın değil mi ? Ama bakın geçen sene futbol takımları Uefa kupasının kapısından döndüler yanlış hatırlamıyorsam. O yüzden diyorum varın gerisini siz düşünün.
   
  Mehmet H. bunu beğendi.
 9. #9
  mehmetsunu

  mehmetsunu İKONOKLAST

  Kayıt:
  28 Eylül 2011
  Mesajlar:
  4.366
  Beğeniler:
  9.338
  Şehir:
  kayseri
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Aynen dostum aynen öyle. Hiçbir üretimi olmayan sıradan küçük bir ilçede bile üç beş mahalli amatör takım var. Forması, yemeği, aşçısı, masörü, malzemecisi, aylığı, takım otobüsü, mazotu derken nerden baksan herbirinin yıllık bütçesi en az 40-50000 teledir.
   
  navigraph55 bunu beğendi.
 10. Gacemer

  Gacemer Yeni Üye

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  10 Mart 2015
  Mesajlar:
  46
  Beğeniler:
  61
  Şehir:
  Antalya
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Konu bu değil ama Porthsmouth'un amblem hikayesi biraz daha farklı. Başka yerden de duymuştum ama Portsmouth Logo - Logo Hikayeleri / Marka Tarihleri linkinden de tam hikayeye ulaşabilirsiniz. Konuya gelince, bisiklet sayısı ve kullanımı bayağı iyi olan ve şehir topoğrafyası bisiklet kullanımına elverişli Antalya olarak bir önceki dönem Büyükşehir Belediyesi şehir içinde bisiklet yolları yaptığında bir çok vatandaşın araba park yeri ve dükkan girişlerine engel olduğu için tepki aldığını gördük. Zaten her yıl yapılan Cumhurbaşkanlığı Tur'u nedeniyle kapanan yollara kızan da keza aynı insanlar. Ülke geneline göre gayet iyi sayıda bisikletin olduğu şehirde bile vatandaşın bakış açısı böyle olduktan sonra tek ve yegane amacı seçmen mutluluğu olan Belediyelerin bisiklete yatırım yapmaması çok normal. Yumurta-tavuk hesabı, belediye yatırımı için vatandaş ilgisi, vatandaş ilgisi için ise belediye yatırımı gerekli. Büyükşehir çalışanıyım. Sokakta profesyonel görünümlü bir bisikletlinin üzerinde Antalya Büyükşehir Belediye ismi ve logosu görünce dedim her halde sponsor olduğumuz bir takım var. Daha yeni de bisiklet almışım, forma bakınıyorum. Dedim ya yabancıya ne gerek var Spor Şube Müdürüne sorayım takımın formasının satıldığı, yaptırıldığı bir yer varsa gidip alayım. Sorduğumda ise bırakın sponsorluğu bisikletin spor olduğundan dahi bir haber biri çıktı karşıma. Düşünün yani, buradan Cumhurbaşkanlığı Tur'unun 2-3 etabı, Alanya, ve Konyaaltı'nda triathlon yarışları falan düzenleniyor ve Belediye de RunAtolia gibi toplu katılımlı faaliyetlere bile sponsor oluyor ama -en azından benim gördüğüm, yada bana söylendiği kadarıyla- bisikleti neredeyse tanımıyor. Allah'tan bisiklet ve koşu yolları, yürüyüş yapan yayalar biz bisikletlilere başka yol mu yok kardeşim diye kızsa da, diğer şehirlere oranla epey fazla ama bisiklet sporu şehir ya da ülke çapında daha fazla ilgi görmediği müddetçe yerel yönetimlerin desteği bence hayal.
   
  mehmetsunu, taner07 ve Atilla G. bunu beğendi.
 11. zekizeki

  zekizeki Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2015
  Mesajlar:
  101
  Beğeniler:
  95
  Şehir:
  tokat
  Adı:
  zeki
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Iki adımlık yere arabasıyla giden toplumun suçu yokmu insanımız bisiklete binmeyi bir statü düşüklüğü bir fakirlik belirtisi saniyorken bisiklet kültürü biraz ağır gelişir kanaatindeyim.
   
 12. Barış TURAN

  Barış TURAN Onursal Üye

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  28 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  3.027
  Beğeniler:
  2.522
  Şehir:
  Bursa
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Altına imzamı atarım.
   
 13. ByRamichLee

  ByRamichLee Aktif Üye

  Yaş:
  34
  Kayıt:
  15 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  127
  Beğeniler:
  268
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  Yasin
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Yaa hadi bisiklet sporuna yatırımı geçtim hiç değilse organizasyon olsun yarışlar olsun birşey yapsalar o da yok.Koskoca istanbul da yarış olmuyor bir cumhurbaşkanlığı yarışı oluyor senede 1 kere o da zaten profosyenellere yönelik başka yok..Yani katılacağımdan da değil de. Zaten ben acemiyim daha ama bisiklet yarışı izlemek hoşuma gidiyor yani.Zevkli oluyor..Tecrübesiz olanlara tecrübe olur yarışlara katılıp en azından.Belki özel yeteneği olanlar ortaya çıkar bu vesileyle ne biliyim.Olursa da anca özel günlerde bayramlarda filan yapılıyor o kadar.
   
 14. navigraph55

  navigraph55 Safety first,then BİKE

  Yaş:
  58
  Kayıt:
  24 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  94
  Beğeniler:
  180
  Şehir:
  SAMSUN
  Adı:
  navigraph55
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Zaten bu ülkede siyaset-futbol ve din deyip geriye çekilin göreceksiniz ki sohbet önce dalaşmayaa sonra tartışma ve kavgaya sonra da karakola varacaktır hatta bu arada da vatandaşın ekmeğini karısını bile alıp gidebilirsiniz hiiiç ruhu bile duymazz ,zaten bu konularda anlaşıp,mutabık olamayacağını bu toplum her defasında ispaatlı delilli ortaya koymuştur...İŞte bu yüzden değilmidir ki ülkede ki parti sayısı bile komedi ötesi soytarılık düzeyindedir..

  Zaten fanatizm düşünce yoksunluğu değilmidir,.....eh okuryazarlığın dibe vuduğu cehaletin tavan yapıp prim verildiği bir ülkede futbolu çok görmeyin ..
   
  Y. Birol ve Mehmet H. bunu beğendi.
 15. Sener O.

  Sener O. Kıdemli Üye

  Yaş:
  36
  Kayıt:
  28 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  292
  Beğeniler:
  190
  Şehir:
  Bursa
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Konunun çoğu futbol nefreti üzerine gitmiş , konuya ve içeriğinin çoğuna katılamayacağım.Özellikle futbola bu kadar var da bisiklete neden yok kısmına hiç katılamayacağım çünki bir yerel yönetimde veya onun destekçilerinde veya oranın halkında bisikletle ilgilenen bir kişi varsa futbolla ilgilenen yüz kişi var doğal olarak futbola daha fazla ilgi alak olacaktır.Eğer yeterli sayı ve birlik sağlanırsa görüş gözetmeksizin yerel yönetimler her çeşit spora destek verirler sonuçta onlar için reklam ve oy kapısı bu işler.
   
 16. mehmet roy

  mehmet roy Kıdemli Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2014
  Mesajlar:
  395
  Beğeniler:
  315
  Şehir:
  bursa
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Ben bisiklersever bi insanim
  Ancak bisiklete sadece spor eglence olarak seviyorum

  Cocuk gibi agliyorsunuz
  Var mi boyle bisey ya
  Herkes bisiketi sevmek zorundami
  Ben de cogu zama yaris maris izlemem
  Cunku sıkıcı aga
  Anliyor musun sıkıcı

  Ben de beyzbol gelissin diyorum
  Napicaz
  Oturup agliyim mi ulkede beyzbol yok diye

  Bisikletten para kazanmak istiyorsan git goc et avrupaya
  Burda sevilmiyor iste anla
  Burda futbol basketbol seviliyor dunyanin cogu ulkesinde oldugu gibi

  Ingiltere ispanya almanya
  Evet bisiklete yatirim vardir
  Ama futbol ile arasinda daglar ucurumlar vardir

  Cunku bisiket yarisi izlemek sıkıcı
  Kocaman yaziyorum
  SIKICI
  Surmesi sporu zevkli ama izlemesi her yuz kisiden 95 i icin sıkıcı

  Sampiyonlar ligi siradan bir maci bile tour de france dan daha zevkli daha izlenesidir


  Oturup aglayacaginiza birseyler yapin

  Varsa bir duvar dayan yoksa bir duvar yarat hesabi


  Hollanda da bile psv ajax maci bisiket misiklet birakmaz ortada..

  Neden keyfinize bakmiyorsunuz beyler
  Surun tadini cikarin
  Para kazancam diyorsaniz bu ulkede ekmek yok bu ise
  Hentbolda da yok
  Olmak zorunda degil

  Bu bir arz talep meselesi

  Tarihin en kotu gs si ve fb si mac yapsa benim ve cogunluk icin daha heyecanli bisiklrt yarisi izlemekten


  Velhasil kelam
  Geberip gidicez dunyadan
  Tadini cikarin
  Mutlu olun
  .d.
   
  trabzonlu ozan, cihan14 ve Mesut DOĞRU bunu beğendi.
 17. Mesut DOĞRU

  Mesut DOĞRU Forum Demirbaşı

  Yaş:
  45
  Kayıt:
  23 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  488
  Beğeniler:
  1.020
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  Mesut DOĞRU
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  Sn Barhan konuyu çok kısa ancak net olarak açıklamış.
  Esen kalın.
   
 18. mehmet roy

  mehmet roy Kıdemli Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2014
  Mesajlar:
  395
  Beğeniler:
  315
  Şehir:
  bursa
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Ben herkes mi dedim yoksa anlayisin mi kit
  Cogunluk dedim
  Hadi ispat et almanya ingiltere fransa ve utalya da futbol ne bisiklet ne


  Aglama olayini da elestiririm
  Aciz adam aglar sizlanir
  Digerleri ugrasir biseyler yapar
   
  mutlu07 ve Mesut DOĞRU bunu beğendi.
 19. taner07

  taner07 Onursal Üye

  Yaş:
  23
  Kayıt:
  17 Nisan 2015
  Mesajlar:
  2.466
  Beğeniler:
  5.232
  Şehir:
  Antalya
  Adı:
  Taner Yılmaz
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  @mehmet roy bey, şurada verdiğiniz bilgilerin ve istatistiklerin kaynaklarını gösterirseniz tamam diyeceğim ama gidip saçma sapan yok %98 yok %95, yok çoğu kişi için şöyle bu ülkede böyle falan yazınca hiçbir ciddiyeti kalmıyor işin.
   
  Yıldıray55 bunu beğendi.
 20. ozgur908

  ozgur908 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  745
  Beğeniler:
  1.175
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  @Kudret Kurtcebe
  yorum biraz sert olmuş. hiçbir doktor hastaya ölüm döşeğinde olduğunu zart diye hem de nedenlerini açıklayarak söylemez. durum çok acı, hele hele bizim gibi bir ülkede.
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

2-1484682847519-10n1z5cna8fg7-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...
STRAVA SABAH.jpg
Merhaba, Şu an aktif olarak kullandığım garmin 520 model bir bisiklet bilgisayarım var. Otomatik olarak stravaya kayıt atıyor. Hız yükseklik vs 3 aşağı 5 yukarı aynı. Lakin yakılan kaloride baya...
IMG_20150520_232010.jpg
Merhaba dostlar hemen her bisiklet süren selenin sert ve rahatsızlığından şikayet etmiştir ve çoğu kişi de belki utangaçlıktan belki rahat hissetmediğinden ya da maddi olarak pahalı olmasından...