Yeni Makinem 2016 Cube Fritzz HPA 180 Race

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@Mustafa Zeybek

Kötü'den kasıtı az bilinen marka olarak algılıyorum hocam.
130mm çalışan bir maşanın sürekli dip gördüğü bir parkur zaten o bisiklete uygun değildir, makine yetersiz kalıyor demektir.
160mm çalışan bir X-fusion, RST, Marzo o durumda 130 mm çalışan maşadan daha başarılıdır.

Bunu kabaca şu şekilde izah edeyim. Teşpihde hata olmaz derler.

Senin SUV aracın var, Nissan Juke, Toyota CHR, BMW X1, Audi Q3 gibi.
Bu araç sarp arazi koşullarına girdiğinde her ne kadar cip gibi görünse ve altı yerden otomobillere göre yüksek olsa da ister istemez taşlara altını vuracak ve derin çukurlara girip çıkamayacaktır. Oysa bu araçlardan daha ucuz Lada Niva, Suzuki Vitara, Land Rover Defender, Jeep Wrangler, Mitsubishi pajero gibi gerçek cipler her yere girer çıkarlar. çünkü altı ona göre yüksek, süspansiyonları ona göre ayarlı.

Umarım anlatabilmişimdir :)

XCT'nin bir bakıma ihtiyacı olabilir diye düşünüyorum. alttaki video yardımcı olabilir sanırım hocam.

Scudo

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@Halilibrahim teşekkürler . Bosuna dememisler "bir cignem hamurun da olsa bilene kardir " . Parkurun zemin yapisi da kameradan anlasilmiyormus. Demek bu yuzden bu tarz videolarda kamerayi zemine koyup slow motion cekim yapiyorlar. O zaman size bir iş daha çıktı. Parkurun zorluğunu yansıtabilmek adına bu tarz cekimler bekliyoruz. Takipteyiz.

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@Halilibrahim bir miktar göz aldanmasını baştan kabul etmiştim. Ama bu kadar fark beklemiyordum. Öyle yattığımız yerden konuşmak kolay ama adamlar önceden fizibilite yapıyorlar.

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@Çağdaş78

Youtube kanalımdan Downhill bisikletimle iniş yaparken çektiğim videolar var. 200mm çalışma mesafeli Rockshox Boxxer R2C2 medium spring maşa tam dip görüyordu. Bu çok ciddi mesafedir. O gömülmeye rağmen videoya bakınca sanki kırda bayırda çiçek topluyormuşuz kadar sakin görünüyor :) :D o nedenle ben alışkınım bu tür yorumlara hocam :D

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@Boran Selçuk

Evet tam olarak ruh eşim aynı zamanda :)

• Beğen
Tepkiler: Boran Selçuk
Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Halilibrahim

Sizi takdir ettim hocam.
Benim hanıma ben geç yaşta bisiklet öğretemedim.
Şimdide mahalle de akşam çıkıp denemeye bile utanıyor.:D

• Beğen

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@anti panik

:) Benim hanım aynı zamanda ilkokul arkadaşım birbirimizin kısa donla gezdiği dönemleri biliriz :D :D

@Çağdaş78 hocam Full süspansiyon bisiklet segmenleri ile ilgili bir konu da açtım buyrun. :)

(link)

-----------------
Güncelleme 09.07.2017
-----------------

Cane Creek Double Barrel Inline Şokumu Hafta Sonu Boyunca Eymir Arazisinde Test Ettim.

Ekipmanlarım 6 KG, 84 KG da benim ağırlığım toplamda 90 KG için 205 PSI hava bastım.

22/8 Click LSC ve LSR

1.5 Tur Saat Yönünde HSC / HSR verdim.

Haftaya ise 22/10-12 ve 2 Tur şeklinde mevcut ayarları değiştirip tekrar deneyeceğim.

Aslında tüm bu ayarları hem şok hem maşalara biz senelerdir hissiyatla yapıyoruz.
Ancak gelişen teknoloji buna da çare buldu ve Quarq firması ShockWiz isimli bir alet yaparak bizlere bu ayarları milimi milimine yapma şansı verdi.
Belki ilerleyen günlerde havalı maşa ve şok kullanmaya devam edersem kendisinden bir adet alıp gene buradan sizlere görüşlerimi aktarıyor olurum.

Buyrun ShockWiz
(link)
Shockwiz ile ilgili aklınıza takılanlara cevap olabilecek bir Youtube Playlisti

(link)
CaneCreek Double Barrel Inline Test Sürüşüm ve Şokun Tepkileri

Bu da arka kameramdan eymir arazilerinden HSC ve HSR için hızlı bir kesit :)

Farafiri

Üye
Tepki
18
İsim
Farafiri
Bisiklet
Cube
Selamlar hocam benim biraz aklim karıştı yaklasık olarak 2 ay vardır enduro ve freeride bisikleri bakıyorum ve aralarından cube fritzz 180 2017 i begendim yarın almak için siparişini geçicem fakat siz bir kullanıcı olarak bisiklet hakkında bana biraz bilgi verebilirmisiniz

Ve birde arka suspansion u coil yapılabilir mi .

• Beğen
Tepki
246
İsim
Hakan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hayırlı olsun cube'ün fiyatı nedir acaba ve kaç günde geldi?

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@Farafiri maalesef elimde dünyanın en iyi coil şoku olan Push Eleven Six var fiyatı 1200 USD + Vergi ama fritzzlerde için alan bırakılmadığından mecburen ben de Cane Creek DB Coil Inline alıp taktım :)

@Farafiri
@Farafiri
Bu arada bireysel olarak 1500 Euro üzerinde faturası olan bir ürünü gümrükten kesinlikle geçiremezsiniz bilgilerinize :(

Farafiri

Üye
Tepki
18
İsim
Farafiri
Bisiklet
Cube
Tesekkur ederim.Hocam sadece cane creek mi uyar yoksa baska modellerde uyarmi

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@Farafiri

Coil olan hiç bir şok olmaz hocam. Air'leri de denemek lazım. Benim elimde satılık 12 kadar bisiklet var o nedenle aynı ölçülerde şoku olan cihazlardan söküp deneyip sonra alıyorum :) Yoksa deneme yanılma ile olacak iş değil.

CaneCreek DB Inline bile 2-2.5 mm ile kurtarıyor kadroyu. Coil hiç oturmuyor bile linklere direk kadroya değiyor. Eğer Coil maşa ve şok kullanacaksanız 160'lık makinelere bakın derim. ya da FR kullanacaksanız direk FR alın o paraya. Banshee DarkSide var bende 180/180 ve 180/200 olarak çalışabiliyor, Single ve dualcrown maşa takılabiliyor. Boyası da oldukça kaliteli. Tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Farafiri

Farafiri

Üye
Tepki
18
İsim
Farafiri
Bisiklet
Cube
Arastirip yazacam hocam size . Birde seyi merak ediyorum ne kadar yukseklikten atlama yapilabilir cube fritzz ile