yeni jant setim :))

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
az once ztr olympic jant+ dt swiss teller+ chris king gobek(mavi) jant setinin siparirisini verdim. bi kac gr dan daha kurtuluyorum :)) gelince foto yollarim

• Beğen
Tepkiler: Uğur Taşdemir
Scudo

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
hayırlı olsun şimdiden :)

24 telli bir set mi yoksa 32-36 telli bir set mi???

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Aman Çağrı duymasın :)! O da bu setin Tune King Kong göbeklerle yapılmışını hayal ediyordu çünkü...
Hayırlı olsun Beverly, güle güle kullan ;)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
beverly abi yeni jantın hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Sabri abi valla sen bizi burda beni çatlatacan ha...eninde sonunda getirtecen benide oralara yada sana Türkiyeye gelirken fazladan bir bavul çıkacak...

jant setin hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan...Buralara geldiğinde bi tur bindirirsin artık...

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
saolun arkadaslar. bende heyecanla bekliyorum. bi an once gelsede taksam ...

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Hayırlı olsun...
Valla abicim öyle bir anlatıyorsun ki insanın sırf bisiklet olanakları için yurtdışına kaçası geliyor..."Fox"lar, "Chris King"ler,"ztr"ler, "kona"lar....oyyyy oyyy...:D:D:D

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
@johny

eyvallah saol johny.
insallah tr de de olacak bu markalar zamanla. biraz daha zaman lazim.

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
hayırlı olsun beverl güle güle bin:) bende senle aynı heyecanı yaşıyorum yeni sipariş verdim mavic crossmax xl lerimin gelmesini bekliyorum.antalya da eğer yarın yağmur olmazsa mavic leri deniycem bakalım ...

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
jant setim dun geldi aksam 9 gibi montajini bitirdik. daha sonra daha oncede video sunu yolladigim daga (video 1 single trail) test surusu icin gittik.daha ilk bi kac km de gobeklerin farkini hissediyosunuz. ozellikle yokuslarda.kavrama pedala dokunmanizla basliyo biraktiginiz anda cirlamaya basliyo:)cok hassas bi kavramasi var bence verilen paraya degebilecek bi gobek.
jantlarda ise montaj bayaa zahmetli oldu.ztr jantlar amerikada bile cok yaygin kullanimda olmayan bi sistemle calisiyor. jant aslinda tubeless fakat normal yani tubeless olmayan dis lastiklerle calisiyor. jant ozel sivisi ve valve si ile geliyo ilk once valve yi jantin icine iyice yerlestirmek gerekiyor.(bunu dogru bi sekilde yerlestirmek epey zaman aliyo). arkasindan dis lastik yerlestiriliyor ve dislastigin icine sivi belli bi oranda dolduruluyo( bu sivi bildigmiz slime a benziyo ama onun cok daha kuvvetlisi. ilk havayi bastigimizda dislastigin janta temas ettigi bazi bolgelerden sivi hava basinci ile fiskiriyor fakat 1-2 saniye icide sivi o bolgede donarak ordan hava kacirmasini engelliyo. yaklasik 10 dakika bekledikten sonra lastik kullanilmaya hazir hale geliyor.
bu janti alirken aklimda supheler vardi acaba gercekten havayi tutabilecekmi. arzide hoplayip zipladikca yavas yavas hava kaciracakmi diye. dun gece en zorlu sert kayalik inislerde hatta ziplama rampalarinda bile denedim. nerdeyse hic hava kacirmadi. sonuc simdilik mukemmel gozukuyo.
bu arada ztr jantin en onemli ozelligi ciplak jant sadece 347 gr.

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
bisikletin agirligi son eklemelerle 10.7 kg ye dustu. 10 kilo ya inebilcek gibi gozukuyo ama cok masrafli olacak.
agir malzemeler:
easton 30 gidon
easton 30 bogaz
hayes nine fren sistemi
race face evolve xc ayna kol
bunalri degistirebilirsem 10 kg ye yaklasicak, ayrica bazi malzemeler agirlik yerine saglamlik uzerine secildigi icin (jant gobekleri ve suspansiyon gibi) hic bi zaman 10 kilo alti ultra hafif bisiklet gurubuna giremeyecek :( ama olsun zaten cok agir bi su cantasi ile cikiyorum ve boyunma bi kac kilo fazlam var :)

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
@yetkin

yetkin hayirli olsun cok saglam jantlar. kesin memnun kalirsin...

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
teşekkürler beverly .kesinlikle haklısın harika bi jant seti sürüş inanılmaz fark etti.özellikle frenleme harika oldu .sanada tekrar hayırlı olsungüle güle bin:)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
sabri , yani sana ne desem bilmiyorum..sonunda nazar değecek bisikletine :)

herkesin gıpta ettiğim mazlemeler :eek:

hayırlı olsun güle güle kullan...

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
saol murat . aslinda simdi bisiklet tam olmasini istedigim gibi. Allah nazar degdirmesin...