Yeni Bisikletimin Son Hâli

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
@Arda Pilor

Evet bire-bir diyebilirim. Birde bizim bu taraflarda asfalt yol çok tırtıklı yani zift üzerine çakıl serilmiş asfaltlardan. Sanki ham yolda gidiyormuşsunuz gibi. Bu bisikletle aşırı hız yapamazsınız fakat bozuk yolda çok süper...

Scudo

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
@MUSTAFA MURAT ARIKAN

Teşekkür ederim...:)

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
@Giant_Delisi_Ali_Rıza

Sağ olun, Allah sizlere daha iyilerini nasip etsin efendim...:)

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
@Arda Pilor

Kendim tartmadım fakat teknik katalog bilgilerinde bu dağ bisikletini 17 kg. olduğu yazı. Benim bisiklete çamurluk ve sepet ekledik 1 kg gelse benimki 18 kg eder.

Gerçi ben bisikletimden çok memnunum. Neden derseniz 3 aya yakın oldu ve her gün ortalama 10 km yol yapıyorum bazen çok daha fazla ama en ufak bir ayar bozulması dahi olmadı...Daha önce pek çok bisiklet aldım böyle olmadı en azından pedal bilyalarının üçüncü aya girerken gıcırdamasını bekliyordum.

Eğer sizde düşünüyorsanız mutlaka görün derim. Benimki alüminyum kadro değil.
BIANCHI PIONEER modeli ise alüminyum kadro. Onun ağırlığını bilmiyorum.

(link)

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
@Arda Pilor

Arda kardeşim sizin için özellikle inip bisikleti tarttık....:) Eğriye eğri, doğruya doğru.

Bu haliyle 17 kg. demek ki baktığım bisiklet kataloğunda doğru yazıyormuş.
http://i1107.hizliresim.com/2011/7/6/9375.jpg

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
Hayırlı olsun amacınız doğrultusunda bu şekilde olmuş sanırım kazasız belasız kullanın inşallah :) bol pedallı günler

• Beğen
Tepkiler: Talha Ateş

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
@egehan

Çok teşekkür ederim Egehan kardeşim. Allah'ü Teala cümle bisiklet kullanıcılarına kaza bela vermesin efendim...

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar bisikletimi alalı üç ay civarında bir şey oldu. İlk aldığımda bütün yağlama işlemlerini evde kendim tekrar yapmıştım. Bir iki gün önce arka göbekten pedal çevirirken çok hızlı şekilde jır-cır, jır-cır, jır-cır gibi ses gelmeye başladı. Ben yağsız kaldı diye düşündüm ve tamirci arkadaşımın yanına gittim.

Hemen yağlayalım fakat bilyalar açılacak ve gres doldurulacak dedi. Açtık ne görelim, ustam; senin mil bozulmuş dedi....:boese157:

Neyse mili değiştireceğiz ama tabi ki bilyalar da değişti çünkü gözle farkedilmese bile onlarda bozulmuştur kabul edip hem bilyalar hem de mil değişti. Henüz üç aylık bisikletin......:mad: Ben bisikletimi öyle kötü kullanmam ve bende bir alet yada makina eskimez aslında..... Fotoğrafta kırmızı daire içinde gösterilen kısım aşınmış.
http://i1107.hizliresim.com/2011/7/20/8991.jpg
Allah'a şükür yola çıkmadan fark ettim çok iyi oldu. Şimdi bisiklette ister pedal çevirirken ister boşta giderken arka göbekten belli belirsiz tek ses geliyor.
Cirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr gibi. (Başınıza gelirse anlaşılması bakımından...:D )

İkinci olarak anlatmak istediğim; bu bisikletin selesi çok güzel ama bu bisiklet ile uzun yol yapacakların mutlaka yanlarına bir de rahat sele almalarını tavsiye ederim inanın 70-80 km sonra bozuk yolda rahat sele ihtiyacınız hat safhada oluyor.
http://i1107.hizliresim.com/2011/7/20/9160.jpg

Diğer yandan her gün 10 km kadar yol yapmam ve arada bir iki kez uzun yol yapmama rağmen akort, orta göbek, vites aktarma sistemleri ve fren gibi konularda daha hiç bir sorun yaşamadım. Hatta hiç ayar bozulması bile olmadı...:in: İlk arızaları veya ayar bozulmaları olunca buraya rapor edeceğim. Böylece başka insanlarda test etmiş olur. Ayrıca bisikletin kullanımını ve kadro modelini çok beğendim. Bir de asfalt kenarlarına bazı ayılar bira şişelerini atıp kırmışlar. Trafikte ansızın çeşitli zamanlarda 2-3 kez ezilmiş cam yığınlarının üzerinden geçtim kaçamadım...:eek: Çok şükür sonradan hiç bir sorun olmadı...:) Lastiklerden de benden iyi not aldı...:D

Şimdilik raporlar bu kadar....

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
kazasız belasız binin. gayet güzel ve gerekli aksesuarlar takmışsınız

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
@Ahmet Vehbi Aslantürk

Sağ olun, Allah c.c. daha iyilerini sizlere nasip etsin. :)

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Bisikletinizi amacınıza yönelik modifiye etmeniz cok güzel ve yerinde olmus bence , belki nikelajlı camurluk yerine siyah renkli tercih edebilirdiniz. Sadece görsel acıdan.

Arkadasımda mavi rengi var bu renginin oldugunu bilmiordum daha güzelmiş. Ayrıca kullanımı da gercekten güzel ve koltuk görünüş olarak ufak rahatsız dursada sürerken rahatsızlık vermiyor. Kadro celik oldugundan sanırım biraz agar.

Kazasız ,arızasız daha uzun yollar yaparsınız umarım.

• Beğen
Tepkiler: Talha Ateş

enginekizkuyu

Aktif Üye
Tepki
80
ALLAH kaza bela vermesin.Gayet de güzel görünüyor bisikletin.Kendi zevkiniz sonuçta kimse çirkin olmuş diyemez vede dememeli :)