Yeni Bisiklet Alacağım Lütfen Yardım Edin

Tepki
1
Merhaba arkadaşlar 2 yıldır Salcano City Bike kullanıcısıyım ve bisikletimi değiştirip bir MTB almayı düşünüyorum,
bunun için beğendiğim bir kaç model var;
Carraro CRX 2012- 30V
Trek 4500 Disc

Diğer modeller hakkındaki önerilere de açığım, düşündüğüm bütçe 2000 TL kadar, ve alacağım bisikleti ileride Upgrade etmeyi düşünüyorum, Trek'in kadrosu tartışılmaz tabi ki de fakat ben bununla yarışlara falan katılmıycam haftada 4-5 kez şehir içi ya da haftada bir dağa ve patika yollara çıkarım diye düşünüyorum fakat ileride üzerindeki componentleri değiştireceğim için Trek daha iyi olur diye servisten bir bilgi aldım. Fakat Carraro üzerindeki EPİCON maşa ve Deore vitesler de beni cezbediyor açıkçası. Upgrade etme açısından zamanla carraro nun kadrosuna Full Deore XT yapmaya kalksam (göbek,ayna kol,vites,rotor ne varsa )vtaşır mı acaba? (aslında asıl amacım da bu zaten :) ) Scott' a da sempatim var fakat henüz model araştırması yapamadım. Lütfen yardım edin. Sorucağım son soru ise Boyum 1.82 olduğu için 21" kadro bana uygun mudur? 21" dediğimiz L mi olur M mi?

Scudo

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
21" Carraro için L kadro. M kadrosu 18.5"
Marka model seçimin için çok şey söyleyemeyeceğim, sadece Carraro kendini kanıtlamış bir marka artık. Kadroları kolay kolay dağılmıyor. Tabi ki istediğin değişimi yapabilirsin. Yalnız kafama takılan şu; yapacağın değişim masrafı her iki bisiklette de aynı mı? Eğer aynıysa içine sinen Terk 4500 al, sonradan aklında kalmasın.

Tepki
1
Bisikletimi zaman içinde full XT yapma gibi bir fikrim var fakat bu çok uzun vadede olabilecek birşey, Önerebileceğiniz SCOTT modeli var mı, sanırım 1000 Euro ya kadar çıkabilirim, bir de Scott 'ın scale, aspect ve spark modeli altında bir sürü alt modeli var bunlar arasındaki farklar nedir bilen var mı?

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
665
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ayhan bey trek 4500 aklımda demişsiniz,bende size başka söze gerek yok diyorum.. :) kompenantlarını uzun bir süre sonra değiştirirsiniz...

• Beğen
Tepkiler: Berat Öztürk