Yeni başlıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Ali Burak T.

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Diğer
kaliteli downhill bisikletleri 5000 tl den başlıyorlar ve tehlikeli bir spor onun en az yarısı kadarda ekipmanlara harcaman lazım başlangıç seviyesi bir mtb bisiklet alabilirsin kask ve ekipmanlarını almayı unutma carraro sedona salcano gibi markalara bak beğendiğin bisikleti araştır 1000tl versen yeter mtb ye örneğin carraro ve kron bisikletlerin yerli olarak bence tasarımları çok hoş beğendiğin bisikleti burdan sorarsan yardımcı olmaya çalışırız

Scudo

berhandh

Üye
Tepki
121
İsim
Berhan
Bisiklet
Giant
bak şimdi son yorumu ben atayım bu konu kapansın
decatlona git rockrider 6.3 al boyuna uygun olsun hatta small al çünkü hakimiyetin iyi olucak
500 lira paran artıcak 100 liraya kaskını al 400 kalıcak 200 lirasına hidrolik fren al ve tak
200 lira paran kalıcak onunlada dizlik ve dirseklik al ve sokağa çık
sonra gördüğün merdivenlerden inmeye çalış korkma hızlıcana in ama kontrolü kaybetme merdivenler ve kaldırımlar teknik için iyidir başlangıç seviyesi
gördüğün yüksek kaldırımlardan atlayarak düşmeye çalış korkma yere düşünce çok zarar görmezsin çünkü aşırı hızlanmadan atlayacaksın ama biyerinde kırılacak
bu iş böyledir madem zor spor tercih ettin korkmayacaksın baktın ki merdivenler sana düz yol gibi geliyor kaldırımlardan uçarak iniyorsun yere düşmeden
ozaman bazı şeyleri ufak ufak öğrenmiş olucaksın sonra bursada uludağ senin için en son adres olmalı çünkü kaygan ve sert zemin var bisikletin yeterli olmaz
daha ufak tepecikler araziler bul ve fren sıkarak yavaşça sadece inmeye çalış bak zorlandıgını hissetmezsen gelişemezsin yani yapamıcam oof deme kendine güvenin gelsin
buralarda kendini geliştir 1-2 sene boyunca tabi bu arada harçlıklarınıda mutlaka mutlaka biriktir 1-2 sene sonunda 4-5 bin tl oldugunda sana yeni bir bisiklet alıcaz ve sonra
uludağdan kendi başına inmeye başlayacaksın ama bu rockrider 6.3 senin için harika bir fırsat sen bunu kendini geliştirmek için kullanmalısın sana bir abi tavsiyesi
beni dinlersen başarırsın dediğim bisikleti al frenlerini değiştir ve dediğim şekilde çalış ben sana yardımcı olacagım bisikleti alınca haber ver dahada kimseden öneri isteme kolay gelsin dikkatli ol :)

berhandh

Üye
Tepki
121
İsim
Berhan
Bisiklet
Giant
@mehmet ulaş e downhill downhill diye tutturmuş redbull rampage izleyen geliyor arkadaş anlamadık ki kırsında bi görsün downhilli en basit haliyle anlattım :D

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
İllaki downhill diyosan rockrider 500s mi ne var 950 tl onu al

Ama pek sağlikli kalmazsin haberin olsun...

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@berhandh aynen abi bende onları izleyip demiştim kendi kendime ' ya bende alıcam bi tane dowhill '' diye.Ama hiçte öle değilmiş hem çok masraflı hemde yürek istiyor sonuçta araba lazım bence dağın tepesinden inicen.o bisikletlede çıkılmaz. :D

Tepki
11
İsim
Mert Karataş
Beyler almanyaya gidiyorum güzel 300€ lük bir bisiklet önerirmisiniz ordan Türkiye'ye getiricem boyumda 1,65 şimdiden teşekkür ederim

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
Ghost bak nede olsa anavatani uygundur diye tahmin ediyorum

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Türkiye'den önerilecek bisikleti gittiğin yerden alamayabilirsin. Büyük şehire yada küçük şehire göre değişir. Yapman gereken şey:

- Gideceğin şehirdeki bisikletiçilerin web sitelerini incele
- Beğendiğin bisikletlerin boyuna uygun olanlarının dükkanda mevcut olup olmadığını email göndererek sor.
- Uçakla taşımaya uygun ambalaj yaptırt. (Kutusuna destek koyuyorlar)
- Dükkandan alıp havalimanına kadar götürmen gerektiğini de unutma. Ya da havalimanında teslim etme imkanları var mı sor. (etmezler ama sen yine de sor)

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş
Tepki
11
İsim
Mert Karataş
İlk önce selamın aleyküm beyler dağ bisikleti almak istiyorum ama ben yoldada kullanıcam bu bisikleti bisiklet önerirnisini

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
İyi de bu şekilde olmaz ki bütçe ne kadar ve online bisiklet satış yapan sitelerden modellere bakıp beğendiklerini yazarsan daha çok yardım alırsın.

Ama şu kadar söyleyeceğim 750tl nin altına düşme.

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Forumda dağ bisikleti öneri diye arat, bu konuda bilgi bulacaksın.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

dede

Üye
Tepki
1
@DağcıAdam

Merhaba arkadasim ben Almanya'da yasiyorum. Yol biskleti mi yoksa MTB mi ve sifir mi ikinci el mi düsünüyosun? Acikcasi 300 Euro'ya kaliteli yol bisikleti bulman cok yor. Sadece Ks Cycling - Serious - Viking bulabilirsin bunlarda maalesef hurdalik. MTB olarak düsünürsen ikinci el yada kadrosu cizik iyiye yakin bisiklet bulabilirsin.

@wenom

Yol bisikleti ikinci el 385 den basliyor. MTB olarak ucuza bulabilir. Asagida verdigim linkte ghost ile tüm bisikletleri bulabilirsin.

(link)

Sen kafanda ki bisiklet ve türünü yaz bir kac yere senin icin bakarim.