Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yeni başlıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Scudo
ayrıca o bisiklet mekanik dağda sıkıntı yaratabilir ..

kardeşim downhill bisikletler çift maşa olur ön ve arka olarak ön maşa uzunluğu fazla olur mesela kronda 160 mm diye biliyorum ama downhillerde 260 mm civarlarında yani amortisörü çok kullanıyorsun , tekerlekleri biraz daha dayanıklı, kadrosu daha dayanıklı ve hidrolik fren sistemi var dağa gidiceksen hidrolik fren lazım mekanik veya v fren kullanırsan pek güvenli olmaz ayrıca downhill için beden zırhı ve fullface kask gerekir.umarım yardımcı olabilmişimdir zevkini engellemek istemem ama 600 tl bisikletle downhill olmaz hattta arazi bile pek güvenli olmaz en azından bi 1000-2500 tl olsa iyi olur

@mehmet ulaş
Saol ne bisiklet öneriyorsun o zaman bide ben biraz renklere taktiğim güzel bi renkte bisiklet önerirsen sevinirim fosforlu yeşil olabilir mesela yardım edersen teşekkür ederim ona göre para biriktiricem

Şimdi

1.tam bütçeni söyle
2.amacın tam nedir dağda takılmak ? hız yapmak ?

@mehmet ulaş
Dağdan aşağı inmek istiyorum yani downhill istiyorum

Bütçe ne kadar kardeşim downhill için en az 5000 tl lazım ama normal mtb için 1000 tl yeter

@DağcıAdam
Ve parada sınır yok biriktiricem çünkü

@mehmet ulaş
Tm sen bisiklet Öner yeter bana

(link)

(link)
(link)

sen istedin :D

@mehmet ulaş
Dostum bu bisiklet iyi değilmi (link)

Beyler down hill başlıcam bu bisikleti düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz (link)

kullandım bunu çok güzel bisiklet ama o videolardaki gibi atlayıp zıplayamazsın ama araziye çok güzel gider amortisörleri ve frenleri çok iyi ama senin kararın bunlar mtb sonuçta downhill değil

@mehmet ulaş
Hoplayıp zıplatan için ne gerekiyor o zaman Şekli ve rengi güzel bişey istiyorum ben senin attıklarını hiç beğenmedim açıkcası

kardeşim iyi güldürdün :D hoplayıp zıplama insanla alakalı :D fakar hoplayıp zıplayınca bisikletin kırılma veya bazı bölegelerinin bozulma olasılığı var downhillerde bu daha az sen izlemişsin youtubda izlemişsin videolar bisikleti alınca uçup zıplıcam sanma onlar kullanıyo 20.000 tllik bisikletler sen 1000 tlye downhill yapmak istiyosun bu bisikletlerle mtb yapılır zaten o amaçla üretilir.

@mehmet ulaş
Mtb nefir kardeşim bana açıklarmısın

xc bisikleti ile downhill yapılmaz
xc teknik iniş yapılır. inersin inmesine ama atlayamzsın zıplayamazsın rampaları filan unut
ha bazıları var laf dinlemez yapar sonra kadro kırılır gözünü açtıgında hastanede olursun köprücüğün kırık şekilde
downhill yapmak istiyorsan xc yi al sen 1-2 sene kadar teknik iniş çalış fazla zorlamadan sonra paran birikir 4-5-6 bin liraya
düzgün bir bisiklet alırsın öneriririz

Bu bisiklet downhill bisikleti değil. Bütçeni yazarsan arkadaşlar sana tavsiyelerde bulunacaklardır.

• Beğen
Tepkiler: DağcıAdam
@berhandh
Ben istiyorumki 1 kere alıyım hep onu kullanıyım bana önericeğin bir bisiklet varmı rengide güzel olsun ama fosforlu sarı olursa güzel olur yardım edersen teşelkür ederim

Back