Yeni başlık açmak

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Benim sorum kişisel olacak hocam, bir başkasının sorduğu soru beni neden ilgilendirsin ki?

Sorularıma net cevap alabilmek için başlık açmak istiyorum sadece, neden kısıtlama var? Kısıtlama olacak ise forumun ne anlamı var? Girin hocam R10'a veya Bodybuilding forumuna direkt konuyu açıyorsunuz ve insanlar yardımcı oluyorlar. Kendini tanıt kategorisinde dahi tanıtamıyoruz. Neden? Kısıtlama var.

Scudo

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.617
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BF Okuru hocam aradığınız birçok şeyin hatta tamamının cevabını bulacağınız konular mevcut onları bir tarayın cevabı yoksa bile konu başlığı var oraya yazın cevap verecek üstatlar var forumda her gelen bir konu açarsa forum çöplük gibi olur

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sorumuzun net cevabını alamıyoruz.
Öncelikle hoşgeldiniz.Foruma 3 tane mesaj yazmışsınız , bisiklet ile ilgili sorduğunuz herhangi bir soru yok.Sorduğunuz tek soru ''neden konu açamıyoruz''.
Başkalarının sorularından veya sorunlarından farklı konu açmanızı gerektirecek nasıl bir sorunuz var merak ettim.Belki sorarsanız ben veya diğer forumdaşlar size yardımcı olacaktır.

Theo3232

Aktif Üye
Tepki
311
İsim
Berkan yildiz
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim sorum kişisel olacak hocam, bir başkasının sorduğu soru beni neden ilgilendirsin ki?

Sorularıma net cevap alabilmek için başlık açmak istiyorum sadece, neden kısıtlama var? Kısıtlama olacak ise forumun ne anlamı var? Girin hocam R10'a veya Bodybuilding forumuna direkt konuyu açıyorsunuz ve insanlar yardımcı oluyorlar. Kendini tanıt kategorisinde dahi tanıtamıyoruz. Neden? Kısıtlama var.
Tamam hocam kusura bakma benim hatam.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Öncelikle hoşgeldiniz.Foruma 3 tane mesaj yazmışsınız , bisiklet ile ilgili sorduğunuz herhangi bir soru yok.Sorduğunuz tek soru ''neden konu açamıyoruz''.
Başkalarının sorularından veya sorunlarından farklı konu açmanızı gerektirecek nasıl bir sorunuz var merak ettim.Belki sorarsanız ben veya diğer forumdaşlar size yardımcı olacaktır.
Ben ciddi anlamda böyle saçma bir yazı görmedim. Çok ciddiyim. Yeni üyenin neden kısıtlaması var diyorum? Adam akıllı soru soruyorum, bu mu cevabın?
Forum kültürünü sadece burada görmüş kişisiniz. Buranın kurallarına saygı duyuyorum ama yeni üyelerin konu açmamasına anlam veremiyorum.

Soru soramayacaksak neden üye oluyoruz? Araştırmak istesem bisiklet forum haricinde dolu site var, dolu grup var oralara yazarım.

NoCycling

Forum Bağımlısı
Tepki
1.751
İsim
Mustafa K.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben ciddi anlamda böyle saçma bir yazı görmedim. Çok ciddiyim. Yeni üyenin neden kısıtlaması var diyorum? Adam akıllı soru soruyorum, bu mu cevabın?
Forum kültürünü sadece burada görmüş kişisiniz. Buranın kurallarına saygı duyuyorum ama yeni üyelerin konu açmamasına anlam veremiyorum.

Soru soramayacaksak neden üye oluyoruz? Araştırmak istesem bisiklet forum haricinde dolu site var, dolu grup var oralara yazarım.
Hocam, öncelikle hoş geldiniz.
Kurallar ihtiyaçlar çerçevesinde konuluyor. Sizin şu anda eleştirdiğiniz konu demek ki daha ince belirli sorunlara sebep olmuş ki, bu şekilde bir kural konulmuş.
Her yeni üye, üye olduğu gibi konu acabilseydi emin olun arama butonuna basmadan ve araştırmadan sorularını soracak veya paylaşımlarını yapacaktı. Uzun süre burada takılan birisi sürekli aynı sorularla karşılaşıyor buna bizzat şahidim. Her seferinde yeni bir konu nedeniyle forum bir çöplüğe dönüşecekti. Şu anda zaten dilediğiniz soruyu sorabilir, merakınızı arayarak giderebilirsiniz. Keyifli forumlar dilerim.

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.617
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Soru soramayacaksak neden üye oluyoruz?
Gidilen her mecranin kendine göre kuralları vardır bazen o kurallar bazılarına saçma gelir ama uymak zorundayiz değiştiremeyiz bir yere misafirliğe gittiniz diyelim gittiğiniz evde bir kural var ben bu kurala uymam diyemezsin yada ne saçma kural diyemezsin arkadaşım bisiklet hakkında birşeyler sormak istiyorsan burası derya tanışmak istiyorsan hiç kimseyi şahsen tanımak nasip olmadı ama bu forumda çok abim kardeşim arkadaşım oldu art niyete gerek yok..

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Forumda ısrarla sorduğunuz bu sorunun cevabını da bulabileceğiniz konular bile var.Bu forumda birçok şey düşünülmüş, bazı sakıncalar yaşanmış ona göre kurallar konulmuştur.
Sorduğunuz tek sorunun cevabını burada bulabilirsiniz. (link)
Buna benzer pek çok konu da var.
Yöneticimiz @BF Okuru size yardımcı olacaktır.

Ayrıca ben size kibar bir şekilde yardım edebilirim talebinde bulundum.Ama forum kültürünü çok iyi bilen siz saygısızca denebilecek bu mesajı yazabildiniz.
Sizin amacınız üzüm yemekse her türlü üzüm yersiniz bu forumda.

İyi forumlar.

mali.ozdemir

Daimi Üye
Tepki
302
İsim
Mehmet
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yeni üyelerin konu açamaması bence de çok saçma. birkaç saat önce kullanmış olduğum bisikletin incelemesini yazdım videosunu çektim. forumda daha önce incelemesi de yok. ama bu saçma durum yüzünden başka bir başlığın altına yazma durumunda kaldım. adminler/moderatörler bu konu açma olayı için ne yapmamız gerekiyor acaba? özelden bu soruyu sorunca bile cevap alamıyoruz. sonra yok efendim forumda eskiden bisiklet konuşulurdu şimdi saçma sapan başlıklar vs vs. yeni üye olan adam başlık açamazsa böyle olur tabi.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
yeni üyelerin konu açamaması bence de çok saçma. birkaç saat önce kullanmış olduğum bisikletin incelemesini yazdım videosunu çektim. forumda daha önce incelemesi de yok. ama bu saçma durum yüzünden başka bir başlığın altına yazma durumunda kaldım. adminler/moderatörler bu konu açma olayı için ne yapmamız gerekiyor acaba? özelden bu soruyu sorunca bile cevap alamıyoruz. sonra yok efendim forumda eskiden bisiklet konuşulurdu şimdi saçma sapan başlıklar vs vs. yeni üye olan adam başlık açamazsa böyle olur tabi.
Yeni üye olan 10 yaşında ki çocuk saçma sapan konu açtığı için böyle bir kural var düşüncesindeyim.
Bu yazdığım asla 10 yaşını aşağılamak değil sadece basit bir anlatma şeklidir. Bir çocuğun bile benden zeki olabileceğini bilecek düşüncedeyim.

mali.ozdemir

Daimi Üye
Tepki
302
İsim
Mehmet
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cemal Ç. en azından başlık açma durumu moderatör onayına sunulabilir düşüncesindeyim. aylardır forumda mesaj okuyup kendini geliştiren fakat mesaj yazmayan üyeler de var. en basitinden bu şekilde basit bir sistem yapılması zor olmasa gerek.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Cemal Ç. en azından başlık açma durumu moderatör onayına sunulabilir düşüncesindeyim. aylardır forumda mesaj okuyup kendini geliştiren fakat mesaj yazmayan üyeler de var. en basitinden bu şekilde basit bir sistem yapılması zor olmasa gerek.
Peki bu tanıtmak istediğiniz bisikletin konusunu yönetici ile konuşsanız ve orta yol bulsanız daha iyi olmaz mıydı?

mali.ozdemir

Daimi Üye
Tepki
302
İsim
Mehmet
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yani genel bir çözüm olması daha mantıklı olur. her defasında bir yöneticiyle bunu konuşup uğraşmak herkesin yapmak isteyeceği bir durum değil. en azından ben üşenirim. onun yerine konuyu yazdıktan sonra yönetici onayı otomatik olarak gitse, ardından onay verildikten sonra yayınlansa fena mı olur? aksi halde her başlık açmak için modlarla konuşmak beni veya foruma katkı sağlamak isteyecek insanları sistemden soğutmaya bile yetebilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hocam bunun aslında en hızlı önüne şu şekilde geçilebilir.

Burada birçok kullanıcı kategori moderatörü olabilir. Her kategoriye 2-3 moderatör atansa ve açılan her konuyu onların izni ile onaylansa bu daha harika olur. Tabii yeni üyeler için diyorum bu onaylama sistemini. Diğer türlü eski üyeler yine açsın konularını, bu şekilde ben neden ötekileştiriliyorum?

Amacım ortalığı karıştırmak değil, derdim bisikletler hakkında yardım almaktı ama tüm hevesim kaçtı. Sadece mesaj atabiliyorum. Aynı zamanda benim açtığım konunun hem siteye hem de Google faydası olacağını düşünüyorum; anahtar kelime bazlı başlıklar açacaktım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@BF Okuru teşekkür ederim, hoşbuldum.

Kişisel olarak asıl sorum bir bisiklet sahibi olmaktı ve detaylı bir şekilde başlık açarak sorularımı soracaktım. Bu kararınıza saygım var, sizin siteniz, sizin kurallarınız. Fakat bana mantıksız geliyor bu durum. Forumu kullanmayan insanlar elbette vardır, insanlar sosyal ağ zannediyor forumları bu konuda hem fikirim ben de çok fazla yaşıyorum bu sorunu. Ama her üyeminde konu açmasına müsaade ediyorum.

Şu an sizden tek ricam yeni üyelerinde konu açabilmeleri. Kendimizi dahi bir başlıkta tanıtamıyoruz hocam, yeni olan üyenin kendisine ait başlığı olmadan ötekileştiriliyor. Tartışma yaratmak gibi bir niyetim yok, bana mantıksız gelen bir durumu kendimce size ifade etmeye çalıştım.

• Beğen
Tepkiler: mavi182002

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@BF Okuru Merhaba tekrar, eleştiri ve yorumlarınız için teşekkürler. Anladığım kadarıyla spesifik bir sorunuz yok, sadece kendinize ait bir konu başlığı istiyorsunuz, belki derdinizi daha rahat anlatabilmek için bilemiyorum ancak sistem bu yetkiyi size atayana kadar (link) gibi genel konu başlıklarında sorularınızı/sorunlarınızı paylaşabilirsiniz dilerseniz. Diğer türlü yeni kullanıcıların hemen konu açabilme yetkisi bizim için sorunlar yaratıyor bu yüzden bunu tercih etmiyoruz. Anlayışınız için teşekkürler, iyi forumlar dilerim.

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BF Okuru ben geleli 6 aya yakın oldu..hiç başlıkaçmadım, hatta bana aç vs dendi zamanı gelince inş. dedim...arayıp bulamadığım bilgi yok gibi..soramadığım soruda olmadı..bakın çok yeni bir üye sayılırım ama aktifim istediğim gibi, hiç bir engelim olmadı...forumda o kadar alakasız konular var ki kahvedeki kafein oranı yazsanız inanın birşeyler çıkar..😊..banada ters gelmişti topik açamamak ama hiç gerek duymadım...anlayamadığım şey, topik açamayınca ötekileştiriliyor mu oluyorsunuz..bence abartıyorsunuz değerli arkadaşım...

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Hocam sorununuzla alakali yuzlerce acilmis baslik var. Onlarin altına yorum yazarsaniz yardimci olurlar

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
bende bu durumdan muzdaribim soru soracağım soramıyorum uygun başlık yok bende sırf bunun için alakasız mesaj atıp milletin zamanınıda çalmak istemem açıkçası
hangi konuyla ilgili başlık bulamadınız? diyelim ki tam olmasa da ucundan alakalı bir başlığa yazdınız sorunuzu. böyle yaparak milletin zamanını niye çalmış olasınız?

Üye olduk ama forumda kısıtlama olduğu sürece hiçbir yeni üye kendisini net bir şekilde ifade edemez.
neden ifade edemiyorsun? ifadesel sorunların mı var? ben 8 aydır forum üyesiyim ve gördüğüm kadarıyla insanlar bildikleri kadarını paylaşmaktan çekinmiyorlar. 14 senelik şu forumda, bisiklet ile ilgili konuşulmamış hiç bir şey yok.

her gelen kafasına göre konu açarsa forum 1-2 cevaplık başlık çöplüğüne dönecek. böyle çok daha kompakt ve kullanışlı.

Son düzenleme:

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.273
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mali.ozdemir

Öncelikle arşivimize göz atıp açmak istediğiniz konuya uygun başlık olup olmadığına bakınız.
Belirli süre foruma girmediğinizde sistem konu açmanıza engel olur.
Düzenli aktif olup konulara katkı yaptıkça konu da açabileceksiniz..
Özelden yanıtlamaya çalışmıştım ama sanırım yeterli olmamış.
Bu konu içindeki önceki sayfaları okumanızı öneririm.,