Yaylı ve havalı maşa farkları

Tepki
11
Bisiklet
Kron
@Yusuf !!WOW!!
hayallerimdeki bisikleti alıyım diye kadro boyu jant dinlemedim (s yerine m, 26" yerine 27,5" (bu arada hayallerimdeki bisiklet kron xc 500 hd olur :) aldım. sonuç bi havalı maşa bulamıyorum. tabi 450 yerine 900 verirsen var heryerde ama ortalık 400-450 liraya rock shox hatta fox havalı maşa kaynıyo. niye iki katı para veriyim ki

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!
Scudo
Tepki
11
Bisiklet
Kron
yurtdışından rock shox felan havalı maşa alabileceğimiz güvenilir bi site tavsiyeniz var mı?

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
75 Euro'yu geçen her ürün ya da sipariş toplamı için %20 vergi alıyor postacı sizden bunu kenara yazdıysanız. Chainreaction bikeparts gibi sitelerden alabilirsiniz

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Türkiye'de bulamadığınız ürün için çok bir alternatif yok. Siparişi verip vergiyi bayılıyoruz maalesef :)

Tepki
70
İsim
Oğuz
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Atala
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Recon gold havalı maşadan tıs tıs sesi geliyor nedendir

Tepki
46
@ocnby
Havalı olduğu içindir, araç amortisörlerinde de yağlı değilde havalı amortisör olan araçlarda kasisten geçerken tıs tıs sesini çok rahat duyabilirsiniz , normal bir durum

T.R.E.K

Üye
Tepki
7
İsim
Ömer
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
b'Twin
yaylı maşa pek bi işe yaramıyor havalı alabiliyosanız hiç düşünmeden alın

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@T.R.E.K
Ömer bey, neden hep herseyi kötülerken nedenlerini yazmiyorsunuz. Mesela yayli masa neden kötüdür, kötü olsa neden bilmem kac bin liralik masalar yayli üretiliyor?
Bu arada holandadan 650€ aldiginiz trekleri, bir baska üye %100 kar ile satiliga cikarmis. Haberiniz olsun ve ne tesadüfki o kiside 2013 senesinde sizin aldiginiz trekleri hollandadan ve ayni verdiginiz linkten 200€ fazlasina almis. Tuaf bir durum degilmi.;)

Buyurun satilik ilanlari....
(link)

Buda aldigi tarihler...
(link)
(link)

Sayin yöneticiler,

@T.R.E.K ve @Fark11 üyeyi kontroll etmenizi tercih ederim ki ayni kisi olduklarini düsünüyorum.

@BF Okuru @Sadettin Z.

Saygilarimla

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar merhaba, bende yeni konu açmadan buradan danışmak istedim sizlere. Elimde hibrit cross türü bisikletin mevcut maşası Srsuntour nex hlo 63 ve bu maşayı eğer aşağıda linkini verdiğim maşanın RL versiyonu ile değiştirirsem gözle görünür bir fark oluşur mu ? Kısaca bu masrafa değer mi ?
(link)
@five

selket

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Kenan Hiçyılmaz
Bisiklet
Diğer
@Genç89
rl dediğimiz remote lockout, gidondan kilit yani ve değer bence, bir yokuş çıkarken durup kitlemek koyuyor insana, şimdi bende xcm var(kilit bozuldu bu arada 3 ay anca dayandı suntourun maşaları kalitesiz) haftaya manitou minute alacağım onda yok bakalım nasıl zorluklarla karşılaşacağım :)

linke ulaşamadım bu arada yanlış yorum yapmış olabilirim :)

five

Part time turcu
Tepki
3.963
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba @Genç89
Mesajı şimdi tesadüfen gördüm. Direkt bir bildirim gelmedi. Onun için kusuruma bakmayın.
RL yani Remote lockout 'un farkını Rockshox paragon a geçince gördüm. Amortisör kilidini uygun yerlerde (düz asfalt ve yokuşlarda) kullanmaya çalışıyorum. Özellikle arka arkaya iniş ve yokuşlarda kilidi zamanına kullanmak sorun olabiliyordu. Gidondan kilitleme ile Amortisörü hızlıca kilitlemek veya açmak mümkün oluyor. Ben çok faydasını gördüm. Tavsiye ederim. Ne kadar masraf olacağını bilmiyorum. Ama karsilastirdiginizda fahiş bir fark yoksa değer.
Linkte Çince bir sayfa çıktı. Bir şey göremedim.

Selamlar
five

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
RL: Rebound/lockout
RLC: Rebound/lockout/compression

RL = Remote Lock değil arkadaşlar :)

Remote lock özelliği kullanan şok veya maşalarda oturur pozisyondayken (süspansiyonlarda yük varken) kilitlemeniz kilit mekanizmasının tam olarak kapanmasını / oturmasını engelleyip, ilk kasis, tümsek veya dropta kırılmasına yol açabilir, o nedenle kilidi açıp / kapatmadan evvel bisikletten inin, ayaklarını yerde olsun ve öyle kilitleyin. uzun yıllardır deneyip bozup / kırdığım motion control ünitesinin haddi hesabı yok. O nedenle maşa / şok üzerinden kilitlemeye çok daha sempatik bakıyorum bir süredir gideondan kilitleme yerine.

yokon

Üye
Tepki
58
İsim
onur
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar Merhaba,

Bisikletimdeki maşa kilitsiz, giriş seviyesinde. Sabit maşa takıp bisikletin geometrisini bozmak istemiyorum. Benim için amortisör önemli değil. Elimdeki maşayı sürekli sabit tutacak bir yöntem var mı acaba?
Mesela maşanın içindeki yayı söküp, yayın birebir ölçülerinde demir parçası koymak maşayı sabit tutar gibi geliyor.
Bu işlem mantıklı mı? Konuyla ilgili önerilerinizi rica ediyorum.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Bu arada konuyu görmüşken benim zoom malafa reloaded yazıyor ne demek bu?

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

five

Part time turcu
Tepki
3.963
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Halilibrahim düzeltme için teşekkür ederim. Konu Remote lock olunca o şekilde algıladım.

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim

selket

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Kenan Hiçyılmaz
Bisiklet
Diğer
Benim suntour maşanın kutusunda rl=remote lockout yaziyor belki de farklı sistemlerdir ?

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@yokon

Kaç jant kullanıyorsunuz bilmiyorum da elinizdeki maşayı satın 2. el rijit maşa alın derim.
---------

@Taxonera

Abi bir fotoğraf atın bakalım.

-------

@selket

Evet muhtemelen o marka için haklısınız :) Ben Fox teknolojisi üzerine konuşmuştum, yukarıya dikkat etmeden.

@five

Sizi de yanılttım kusura bakmayın :) SRS için RL = Remote Lock , Fox için RL = Rebound / Lockout

• Beğen
Tepkiler: five