Yayalara saldıran bisikletçiler

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Beni de neredeyse hergün tahrik eden olaylar oluyor. Ters yönden gelen taşıtlar, yaya yolu yerine isiklet yolunu kullanan yayalar vs..Görüntümün alınmasına tepkim ağır olur fakat bu şekilde bodoslama olmaz.

Bu kısa belki de kırpılmış kayıttan sadece saldırı anını görüyoruz. Öncesi-sonrası ya da geçmişe dayalı bir durum da olayla ilgili olabilir Bu olayda yargıçlık ve avukatlık yapmanın doğru olmayacağı fikrindeyim.

Scudo

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Saldırıya uğrayan kadınmış erkekmiş farketmez, geçtiğimiz aylarda trafikte aracın önünü kesip saldıran baklavacılar için düşüncem neyse bu bisikletli için de aynıdır.

Bi yakınım benzer bi saldırıya uğrasa, fotoğrafını cep telefonuma atarım, gördüğüm yerde daha fenasını yaparım. Bu gibi tipler tek başına sokağa çıksa kendi gölgelerinden korkarlar.

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
peki kadının adama yaptığı kameralı taciz ne olacak? bisikleti süren kadın, videoya çeken erkek olsaydı şimdi adamı tecavüzcü tacizci sapık diye linç edeceklerdi.
Bi bitmediniz yahu... Yani artık bu beni bile çileden çıkardınız ki çok sakin insanım. Olayın öncesi var, aralarında bir tartışma var bu insanların. Durduk yere kimse kimseyi çekmiyor...
Öyle bile olsa bu vurmayı değil bu durumda polis çağırıp şikâyetçi olmayı gerektirir.

Arkockutay

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Kutay
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Muhtemelen kadın yalan söylüyor yürüyüş yolundayken ona sataştıkları konusunda. Neden mi? Çünkü 1 Neden böyle bir şey yapsınlar 2 Türkiyede bisikleti yolu varken yürüyüş yolunda yürüyen bir insan bulma olasılığınız milyonda 1 filan. Yani bir bisiklet yolu varsa yayalar emin olun ordan yürüyolardır. Ben şahsen genelde yürüyüş yolunda sürmek zorunda kalıyorum çünkü bisiklet yolunda yürüyen sayısı yürüyüş yolunda yürüyen sayısının 10 katı civarında oluyor.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Fikirtepe United spor kulübü bisiklet takımının yıldız sporcusu bu herhalde. Evim Fikirtepe'ye yakın sayılır. Fikirtepe insanını olayın geçtiği Kalamış bölgesini de iyi biliyorum. Fikirtepe'den olayın geçtiği yere bisiklet ile ulaşım max. 20 dk.

Fikirtepe bölgesine çok da uzak olmayan Özgürlük parkında ve evimin çevresinde bazen bu bisiklet takımının küçükler altyapı sporcularını görüyorum. Altyapı sporcuları genellikle modifiye edilmiş çift amortisörlü vatan toprağına yakın market bisikletlerini kullanıyorlar. Yakın bir zamana kadar bu bisiklet takımında yetişenler aynı kulübün motorsporları takımına transfer olarak drift, drag ve roll sporunu icra ederlerdi ama zamlardan ötürü modifiyeli şahinlerine gaz alamadıklarından olsa gerek bisiklet sporunu devam ettirmeye karar vermişler anlaşılan. Ama videoda da görüleceği üzere delikanlı ayakları ölmemiş, en ufak bir olayda haklı/haksız olma durumu fark etmeksizin yumrukla, levyeyle hırgür çıkarmaya aynen devam.

Son düzenleme:

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Muhtemelen kadın yalan söylüyor yürüyüş yolundayken ona sataştıkları konusunda. Neden mi? Çünkü 1 Neden böyle bir şey yapsınlar 2 Türkiyede bisikleti yolu varken yürüyüş yolunda yürüyen bir insan bulma olasılığınız milyonda 1 filan. Yani bir bisiklet yolu varsa yayalar emin olun ordan yürüyolardır. Ben şahsen genelde yürüyüş yolunda sürmek zorunda kalıyorum çünkü bisiklet yolunda yürüyen sayısı yürüyüş yolunda yürüyen sayısının 10 katı civarında oluyor.
Yukarıda kısaca anlatmıştım neden olduğunu. O yolu bilmek önemli burada.
Buraya da alıntı yapayım tekrar.

O yolda yürüyen hiçbir yayanın hatalı olduğunu düşünmüyorum ben.

Bu yolu biliyor musunuz bilmem ama oradaki yayalara ayrılan yerler de, bisiklet yolu da hiç sağlıklı değil. Çoğu yerde yayalara ayrılan alan oldukça daralıyor hatta hiç olmuyor. ve bisiklet yolunda yürümek zorunda kalıyorlar.
Videoda da görebileceğiniz gibi çeşitli bitkiler kaplıyor yolu.

Bisiklet yolu olarakta hiç sağlıklı bir yer değil. özellikle yol bisikleti kullananlar için. Çukurlar, engebeler vs.vs. Bir ara Kadıköy belediyesine şikayet etmeyi düşünüyordum bunu. Secim bitince uğraşmadım.
Bu yüzden yayaların bölgede, bisiklet yoluna girmesini, sonra da çıkmadan devam etmesini anlayışla karşılayabiliriz. Bu yolun yarısı bu şekilde.

Yolun durumunuda göz ardı etmemek gerek yayalara tavır koyarken.

• Beğen
Tepkiler: Arkockutay

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Olayın seyrinin bu şekilde olduğunu düşünmüyorum. İfadesinde yazdıkları bana pek mantıklı gelmedi.
Öncelikle yanlışı değerlendirecek olursak bisikletlinin saldırısı kabul edilebilir değil savunulacak bir tarafı yok. Video neden o sıra açıldı, ne hakla kayıt altına alıyor ve tahrik ediyor, öncesinde de ne olduğu belli olmayan bir durumda olan bisikletli için linç kampanyası başlatmakta doğru değil.

• Beğen
Tepkiler: Serrchi

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kad-6ZH3_cover.jpg
Medya çok adisin!

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Olayın seyrinin bu şekilde olduğunu düşünmüyorum. İfadesinde yazdıkları bana pek mantıklı gelmedi.
Öncelikle yanlışı değerlendirecek olursak bisikletlinin saldırısı kabul edilebilir değil savunulacak bir tarafı yok. Video neden o sıra açıldı, ne hakla kayıt altına alıyor ve tahrik ediyor, öncesinde de ne olduğu belli olmayan bir durumda olan bisikletli için linç kampanyası başlatmakta doğru değil.
yok o amaçla atmadım ben. yabancı menşeili gazeteyede çıkmış onu göstermek istemiştim :) ben zaten çok olay görüyom esasen farklı olan. açıkcası bu olayda benim çok ilgimi çekmedi. taraflar şikayetci olmuş kalanını adli makamlar halletsin.

• Beğen
Tepkiler: Cycoholic

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@osmancan71 size hitaben yazmadım yanlış anlamayın lütfen o kısmı belirtmeyi unuttum :hhhhhh: benzer şeyler yazılıyor, ifadeyide okuyunca genel olarak serzenişte bulunmak istedim.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şiddete karşıyım. Ama arkadas koskoca kenindeyl sahibi. Kazayla oradan gecen bir yaya "Bisiklet kaç para?kaç basıyor? Kaynımın torununa bundan aldık bin liraya, ama o daha iyi salkano marka " dediyse falan malum yol bisikletcilerinin bağhzısı acaip kibirli oluyor , ondan sebeb agresifleşmiş olabilir :(

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato gaynımda da var aynısı, şööle 2 tekerlekli gidonu var iveett aynısı hatta zili bile var sizde o da yok... şimdi moderatörler konuyla alakasız yorum kızmasın diye 2 kelamda şu vakayla ilgili ekleme yapayım... Şiddetin değişik türleri var fiziksel, psikolojik,sosyolojik ,mobbing vs... şimdi biz bu kadar duyarlılık abidesi erkek milleti olarak buralarda birbirimize akıl vereceğimize real hayatta arkadaşlarımıza , eşlerimize, kızlarımıza, erkek çocuklarımıza, yaşlılarımıza, kız-erkek arkadaşlarımıza, hatta beslediğimiz hayvana vs bile şiddet dilini değilde hoşgörü dilini telkin etmeye başlasak... bence burdak, kısır tartışmalardan daha efektif işler yapmış oluruz... şiddeti yenen dil sevgi dilidir malesef burada bile o sevgi dilini kullanamıyoruz ne zayıkki ego savaşları almış başını gidiyor..

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.151
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Görüntü alınırsa ne oluyor arkadaş ben anlayamıyorum, alsın görüntü. Dil çıkarması yeterliydi :) Ne takacan kafaya nanik yap geç işte. Takışacak yer arıyor millet, köprüde karşılaşan iki inatçı keçi gibi..

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
Gördüğünüz gibi bisiklete binen birinin gösterdiği şiddet hepimize mal ediliyor. Bisikletçi olmasına vurgu yapılıyor. Sanki bisikletle vurmuş kadının telefonuna. Bu ayı yüzünden haberi okuyanlar hepimize sinirleniyor. Çok dikkatli olmalıyız. Her kırmızı ışıkta durup her çocuğa gülümsemeliyiz. Yayalara yol vermeliyiz. Kaldırımda sürmemeliyiz. Bisiklet yolundan giden insanlara kibarca rica etmeliyiz. Tek şeritli yollarda arada bir arkamızda sıra olmuş araçlara yol vermeliyiz. Çevreciliğimizi ve sporculuğumuzu ön plana çıkarmalıyız. İmajımızı korumak zorundayız. Yoksa trafikte çok sıkıntı yaşarız. Canımız da tehlikeye girer.

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Fikirtepe United spor kulübü bisiklet takımının yıldız sporcusu bu herhalde. Evim Fikirtepe'ye yakın sayılır. Fikirtepe insanını olayın geçtiği Kalamış bölgesini de iyi biliyorum. Fikirtepe'den olayın geçtiği yere bisiklet ile ulaşım max. 20 dk.

Fikirtepe bölgesine çok da uzak olmayan Özgürlük parkında ve evimin çevresinde bazen bu bisiklet takımının küçükler altyapı sporcularını görüyorum. Altyapı sporcuları genellikle modifiye edilmiş çift amortisörlü vatan toprağına yakın market bisikletlerini kullanıyorlar. Yakın bir zamana kadar bu bisiklet takımında yetişenler aynı kulübün motorsporları takımına transfer olarak drift, drag ve roll sporunu icra ederlerdi ama zamlardan ötürü modifiyeli şahinlerine gaz alamadıklarından olsa gerek bisiklet sporunu devam ettirmeye karar vermişler anlaşılan. Ama videoda da görüleceği üzere delikanlı ayakları ölmemiş, en ufak bir olayda haklı/haksız olma durumu fark etmeksizin yumrukla, levyeyle hırgür çıkarmaya aynen devam.
Bu ne şimdi? Şu basıkçılar sana ne etti gardaşım? Bu zihniyet sana kazandırmaz bilakis kaybettirir. Hep diyorum gençleri kazanmak varken bu hal tavır neden?

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@murat serbet hocam tespitleriniz guzel elinize saglik.. lakin her kirmizi isikta birilerine gulumsemekte basimiza is acabilir... bu seferde sarkintilik mi yapiyorsun diyip linc edilme tehlikesi ortaya cikmasin

Farid

Üye
Tepki
0
İsim
Farid
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Single Speed
@dryakup23 Ne olduğunu bilemeyiz orada ancak böyle bir şey yapmaya kimsenin hakkı yoktur :)

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
o dili ısırıp elinin tersi ile vurma anı değişmeyen görüntüdür.