Yayalara saldıran bisikletçiler

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
(link)

Ekşide rastladım.

Scudo

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Bir kaç sayfa öncesinde kadınlara el kaldırılmamalı diyerek konuya ufak bir yorum yazdım, bunu bile polemiğe çevirmeye çalışanlar olmuş. Şu olaya karışan bisiklet üzerin de ki sıfatlar gibi ciddi anlam da asosyal kişilik bozukluğu olup bunu saldırganlık seviyesine ilerleten ve rahatlama çalışan insanlar var. Bisiklet forumun da bile bir konuyu alıp başka bir yere taşıyarak polemik yaratıp bura da bile kendi içlerin deki sıkıntıyı saldırganlığa dönüştürebiliyorlar. Video da şiddete uğrayan bir kadın, evet bu çocuk da olabilir, yaşlı biride, şimdi bunu eklemedik diye sırf kadınlar üzerinden yorum yapılmasın demek ne demek, nasıl bir kafa bu. Elbette şiddetin her türlüsü, her canlıya yapılanının karşısındayız ama dönüp önce kendinize bir bakın, şurada bile saldırgan tavır içinde olanlar var. Derdiniz ne arkadaş? Şu bisiklet üzerinde ki sıfatlar ben orada olup yürüyor olsaydım, kızların hatası ne ise ben yapsaydım aynı tepkiyi bana gösterebilir ler miydi, kadınlardan dem vurmam bu yüzden. Fizik olarak kendilerine tehdit oluşturmayacaklarını bildikleri için böyle bir saldırıyı rahatça gerçekleştirme cüretini göstermişler. Budur kısaca, şimdi bunu alıp, entel, dantel laflarla bir yerlere taşımanın alemi ne. Her yerdesiniz yemin ederim, Allah normal bir hayat sürmeye çalışanları bu tür diyalog peşinde olanlardan uzak tutsun, hayat törpüsü gibiler.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.589
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Böyle konular üzerinden sosyal medya üzerinde gündem olup takipçi kasma niyetinde olan insanlar da var. Akıllı telefon kullanan kadınların telefonlarını elinden al %70'i şoka girer ne yapacağını şaşırır bence. Sosyal medya üzerinden şahsiyet olma, tanınma, beğenilme kaygısı kadınlar arasında inanılmayacak kadar çok bence. Bu da olaya başka bir bakış açısı. Hadi bakalım.

ssleepless

Üye
Tepki
12
İsim
Hüsnü
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
valla bu elemanın savunulacak bir tarafı yok. umarım bulunur, kadında şikayetçi mi olacak ne olacaksa olur.. herkes eline bir cop alsın geçerken herkese vursun o zaman burası yaya yolu değil diye.. izmir'de sahildeki yolların çoğu paylaşımlı mantıkla yapıldığı için bir alternatifi yok. koşanı da var kenardan yürüyeni de.. hollanda vs bir ülke değiliz sonuçta burası türkiye..

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Taygun Kon cahili olduğum bir konu ...teşekkür ederim bu arada bilgilendirme için.... Acaba Max Weber öncesi dönemlerde nasıldı işler yani devlet işleri vs.. şiddet olayları sınırları kim belirliyordu..Bu akşamki araştırma konumuzda belli oldu:(
Estağfurullah ne demek cahillik değil elbet.

Bir de ben şunu merak ediyorum; Forumda hiç kadın arkadaş göremiyorum. Biraz burası erkek erkeğe takıldığımız bir ortam gibi. - Nicname ile muhakkak vardır- Ancak kadın arkadaşların da özellikle bu başlıkta ve genel olarak forumda kendini ifade edebilmesi çok önemli bir husus. Sonuçta bu olay özelinde eril bir şiddette söz konusu.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ülkece gerginiz. çıkıp bi hava alalım bence. hele dünkü konuyu hiç saymıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.589
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hem biz niye üzerimize alınıyoruz ki? Konu başlığına bakın! Bisikletçi diyor. Yani bisiklet tamircisi. Bisikletli demiyor. Adam belli ki tamir ettiği bisikleti deneyen bir bisikletçi. Bisikletli olsa böyle davranmaz zaten.

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Yarın öbürgünde işinde gücünde olup olaydan bihaber olup bisiklet Yolunda giden sıradan bisikletçiler saldırıya uğradı haberi yapılırsa şaşırmam ,malum bizim ülkemizde herşey olabilir, Çinli diye Koreli gruba saldıran tiplerde var bizde,
Bu arada yaşanan yada yaşatılan her ne ise vuran vatandaş cinsiyete bakılmaksızın (ki) (vurduğu kişinin bir bayan olması daha yıkıcı)kesinlikle her türlü,fiili olarak yapmış olduğu hareketten dolayı gerek yasa gerek, toplumun bakış açısından baya baya bir potansiyel suçlu.... şimdi verin pirinci ayıklasın taşı.. işin kötü tarafı bizlerde, bu ve benzeri şahıslardan ötürü toplum nazarında birer kötü figüran olarak yer alacağız bir süre.....

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.589
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Yarın öbürgünde işinde gücünde olup olaydan bihaber olup bisiklet Yolunda giden sıradan bisikletçiler saldırıya uğradı haberi yapılırsa şaşırmam ,malum bizim ülkemizde herşey olabilir, Çinli diye Koreli gruba saldıran tiplerde var bizde,
Bu arada yaşanan yada yaşatılan her ne ise vuran vatandaş cinsiyete bakılmaksızın (ki) (vurduğu kişinin bir bayan olması daha yıkıcı)kesinlikle her türlü,fiili olarak yapmış olduğu hareketten dolayı gerek yasa gerek, toplumun bakış açısından baya baya bir potansiyel suçlu.... şimdi verin pirinci ayıklasın taşı.. işin kötü tarafı bizlerde, bu ve benzeri şahıslardan ötürü toplum nazarında birer kötü figüran olarak yer alacağız bir süre.....
Bizim insanımızın en büyük özelliği balık hafızalı olması. Merak etme Pazartesiye kimse hatırlamaz.

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Biz bu durumu kınayan, aynı zamanda bisikletçilerin bisiklet yollarında yaşadıklarını ifade edebilecekleri, dikkat çekme amaçlı bir sürüş yapsak ya hep beraber. Yukarıda da dedim bu konu gündem olmuşken kendimizi ifade edebilecek bir fırsata çevirebiliriz.

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.355
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
49 yıllik tecrubeme dayanarak gençlere tavsiyem haklı bile olsanız kadınlar, çocuklar ve sarhoşlarla kesinlikle çatismaya ve tartişmaya girmeyin zararlı çikarsiniz.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.589
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Normalde bir araya geldik şıkıttık da birde üzerine dikkat çekmek amaçlı toplanacağız. İki mahalle aşağıda oturan adamla denk gelmedim ben daha. ? ?

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Herhangi bir konuda ne kadar (velev ki) haklı olursan ol, eğer tepkini hakaret ya da kaba kuvvetle gösterirsen; haksız duruma düşersin.

Scyleia

Aktif Üye
Tepki
363
İsim
MKR
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sorun ne olursa olsun, kendinizden zayıf birine şiddet uygulayarak çözmeye çalışıyorsanız bu magandalık(zorbalık) olur. Çok yazık gerçekten...

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

er ai

bozkır gezgini
Tepki
582
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
peki kadının adama yaptığı kameralı taciz ne olacak? bisikleti süren kadın, videoya çeken erkek olsaydı şimdi adamı tecavüzcü tacizci sapık diye linç edeceklerdi.

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
peki kadının adama yaptığı kameralı taciz ne olacak? bisikleti süren kadın, videoya çeken erkek olsaydı şimdi adamı tecavüzcü tacizci sapık diye linç edeceklerdi.

Videoyu çeken hanımefendi tek başına değil kayıt esnasında, yanında bir erkek arkadaşı var..