Yaşım 16 tura çıksam sorun olur mu?

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla öyle bir durum var ki normal bisikletçiye saygı yok genç bisikletçiye 3 kat saygı yok otoyola çıkacaksın deli gibi tır süreni var sağına soluna bakmadan emniyet şeridinde makas yapanlar var her türlüsü var tehlikeli derim. Polis hiç bir şey demez.

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@Gezgin Berduş

istersen 100 mola ver ama vücudun bir zaman sonra yorulup kasların çalışmamaya başlayacak tabi eğer günlük 7-8 saat bisiklet sürüyorsanız kondisyonunuz varsa ona bir şey demem ama size söyleyeceğim 1 gün içerisinde 10 saat bisiklet süremezsiniz size önerim tura sabah erkenden çıkın güneş doğacağı vakitlerde 12 gibi bir gölge yer bulup saat 2-3 e kadar dinlenin sonrada yola koyulun hava kararmadan 7-8 gibide çadırınız varsa konaklayacak yer bulun eğer yoksada kalabileceğiniz yer bulun sabah kalkıncada geri yola koyulun
not:siz yolcu otobüsü yada bir yere yetişmeye çalışan bir kişi değilsiniz bisiklet turunun amacı gezmektir gideceğiniz yere geze geze 3-4 günde varmak ken 1 günde giderseniz bu tur sayılmaz bende ilk turuma çıkarken böyle bir şey düşünmüştüm ama böyle bir şey düşünmek saçmalık sizin acelenizin olmaması lazım günde max:5-7 saat bisiklet sürmeniz öğlen sıcağında bisiklet sürmemeniz hava kararmadan kalacak uygun bir yer bulmanız bu arada gerçek bilgilerinizi neden koymadınız bu forumda sizin bilgilerinizi kötüye kullanabilecek kişiler yok profilinizdeki bilgileri lütfen doğrularıylan değiştiriniz

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@ßarış Yavaş

16 yaşında bir arkadaş geçen sene tura çıkmıştı ama oda tek gitmemişti bu arkadaşın yapacağını söyleyeyim sana
uzun tura çıkmayı düşünür yanında uyku tulumu dahi yoktur en küçük parçaya kadar düşünmemiştir daha tura çıkabilecek kondisyonu yoktur. yanında yeterli bütçesi yoktur gerekli malzemeleri 1 hafta boyunca araştırır pahalı bulur ve turdan vaz geçer konu 2-3-4. sayfalara düşer daha sonradanda konu unutulur gider. bunları seninle alay etmek için söylemedim bu söylediklerimin hepsi sende vardır tahminimce altında market bisikleti vardır bu söylediklerimin hepsini gerçekleştirdikten sonra eksik bir şeyinin olup olmadığını kontrol etmek için tekrardan buraya konu aç
bu arada konuyu tanışma bölümüne açman ayrı bir gariplik :eek: :eek: :eek: :eek:

• Beğen
Tepkiler: asidodo
Tepki
14
Bisiklet
Sedona
@mehmet ertuğrul duyan

Ben de aynen notunuzda dediginiz gibi yapmayi dusunuyordum

Tepki
14
Bisiklet
Sedona
@mehmet ertuğrul duyan

Nereye acicagimi bilemedim yeniyim daha bu arada tum ekipman tamam bisikletim de sedona 321 2013 model. Stajim bitsin gidicem arkadasim da gelmek istiyor benimle ama ben gelmesini istemiyorum benimle ekimin birinde cikicam tura planladim herseyi heryerden gerekli bilgileri topladim. Ciktigim da fotograf atarim foruma...

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@Gezgin Berduş

çoğunlukla yeni kaydolanlar böyle yapıyor diye tahmin yürüttüm kesin bir şey demedim ama tek çıkmamanızı öneririm

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@Emre Sertkaya

:D:D:D:D:D:D adam haklı ama poşete sarmasın bozulur bir strafor kutu alsın onun içine koysun

• Beğen
Tepkiler: ali umur

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Emre Sertkaya

hahaha :)) :alkis:

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Gezgin, yaş 16 ancak kendine güvenin tamsa çık, yağmur yağar karşına bayır çıkar yorulursun bıkarsın. Dersin hay böyle işmi olur gibisinden mıkırdanırsın. Dediğim gibi kendine güveniyorsan kaskını, eldivenini bisikletinin ışıklandırmanı tamamla güvenlik için. Ve extra güvenlik için benim gibi bisikletinde bir elektro şok cihazı bulundur, ne olur ne olmaz. :)

Tepki
26
Önemli olan korkmamak tavsiyem tek sıkılırsın en azından yanında fotoğraf makinası al mevcutsa insanın en azından bir amacı olur oralarda yeşillik alanlarda bisikletinin fotoğrafını çekersin onunla vakit geçersin yanında bir arkadaş olsun derim

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Onbeş yaşında savaşa gidenler var bu ülkenin geçmişinde GEZGİN kardeşim yaşın onaltı savaşada gidersin turada çıkarsın.....

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
@ertunga

Şimdi abicim verdıgın ornek cok ayrı bır sey . Ordaki şehitlerimizin amacı bisiklet turu degıl Vatanını savunmak . Herhangı bır savas durumu olsa suan elbette gencı yaslısı hepımız gıdecez savasacaz . Soz konusu vatan , annelerımız , kardeslerımız , yaşlılarımız , topragımız . Ama burda arkadasımızın konusu başka . Cesaretle cok fazla alakası yok bısıklet turunun . Kardesımız tura cıkmasın demıyoruz cıksın ama yanında arkadasları veya bır buyugu olsun . Biz kardesımızın basına bır sey gelmesın ıstıyoruz . Onun bısıklet sevıncını kırmak ıstemıyoruz ama bazı seyler ıcın zaman gerekıyor daha yakın ılcelere dahı bısıkletle gıtmemısken , deneyımı yokken uzun tura gıtmesını onermek pek iyi degıl . Ayrıca tehlıkelı olmasının sadece turkıyeye baglamamak da gerekıyor , yurtdısında da ınsanın tuylerını dıken dıken eden olayları da bılıyoruz .

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emre SertkayaAçıklaman iyi oldu Emre kardeşim ....Burda anlatılmak istenen ana konu 15 yaşında insanlar savaşa biliyor zor da kalınca bisiklet turu yanında çocuk oyuncağı kalır ve 16 yaşında bisiklet turu yapılır . Uzatmanın manası yok bence....

• Beğen
Tepkiler: Emre Sertkaya
Tepki
14
Bisiklet
Sedona
@ertunga

Hocam şuan çok gaza geldim tek teker ile bile çıkabilirim tura

Tepki
14
Bisiklet
Sedona
@Berksan

Teşekkürler tavsiyeleriniz için elektro cihaz iyi fikirmis aklima gelmedi ben yumruklarıma güveniyordum :)

Tepki
14
Bisiklet
Sedona
@bünyamin çetinkaya

Arkadasım cok ısrar ediyor birlikte gidelim diye ama ben tek gitmek istiyorum ve tabii fotograf makinasız olmaz kesinlikle alıcam foto makinası

Tepki
14
Bisiklet
Sedona
@ertunga

Zaten en fazla bir hafta süre ek turum aman aman bir tur olmayacak bneim yasımda her genc yapabilir balıkesırde de kalacak yerimar zaten annanemlerin yanında kalicam.

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Gezgin BerduşPLanını programını yap güvenliğin için gerekli malzemelerini al cep telefonuna yedek pilini temin et iletişiminde sıkıntı olmasın Dünyayı gez demiyorum ufak ufak ilçeden ilçeye başla kim tutar seni koçum cesaretin için seni kutluyorum fakat aile büyüklerininde onayını almayı unutma......