Yardıma ihtiyacımız var :)

Uqur Has

Üye
Tepki
4
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar,
Biz 4 arkadaş bisiklet almayı planlıyoruz önümüzdeki bir-iki ay içerisinde, yüksek ihtimalle de nakit olarak alacağız.Düşündüğümüz bisikletler giriş seviyesi bisikletler ve zatende bütçemiz 500-750 arası.
Malum kask, ışıldak, kilit vs aksesuarlarda alınacak.Yardım beklediğimiz konu ise toplu bir alım olacağı için ve nakit olacağı için en iyi indirimi nerede bulabiliriz ?Öncelikle Kartal,Pendik,Maltepe civarlarında olmak üzere, İstanbul'da nereleri önerirsiniz ?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bostancı ışıklarda cadde bike var.fenerbahçe ordu evinin karşı çaprazında inter bisiklet var.bağdat caddesinde delta bisiklet kızıltoprakda accel bisiklet var bunları google'da aratırsanızda çıkardı karşınıza.size yakın yerler arasında.

Berge Çelik

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Merida
Küçükyalı tandem bisiklet olabilir...Gerçekten nazik ve yardımcı olmaya istekli insanlar...Ayrıca giriş seviyesinde bir Merida bisikleti de tavsiye edebilirim...Sizi üzeceğini sanmam...

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
2. el temiz bulabilirseniz sizler için daha karlı olur. Tabi bunun için ilk bisiklete dair ne varsa öğrenmeniz gerek. 2. el almanızı öneririm 1000 liralık bisikleti 600-700 arası bulabilirsiniz.

Uqur Has

Üye
Tepki
4
@Abdullah Cimis

tabi mantıklı bi seçenek ama, bisikletten pek anladığımız söylenemez, birazda o yüzden tavsiye almak istedik, bir sıkıntı olduğunda muattap bulmak için,
birde şöyle bi sıkıntı var bize 4 bisiklet lazım tek tek ikinci el bulma şansımız nedir bilemem

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
dağ bisikleti mi arıyorsunuz?

dağ istiyorsanız şu bisiklete bir bakın: (link)
kadro boyu sadece 18", uygunsa kaçırmayın.(4 kişiden uyan illaki vardır herhalde :) )

ayrıca şu konuya da göz atabilirsiniz: (link)
forumdan 8 üyede var(bildiğimiz kadarıyla) ve hepimiz memnunuz. 1000tl'den fazla eder normal şartlarda bu donanım.

• Beğen
Tepkiler: Uqur Has

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bu konuyu altaki verdigim linkdeki konuya cok benzetiyorum. Kisiler belki ayni kisiler degildir ama ben yine de benzetiyorum.
(link)

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sizin sorunuz peryodik olarak sıkça sorulan bir soru.

Ben yeni bir bisiklet arayışı içinde olmadığımdan, piyasa hakkında detaylı bilgim yok. Ancak, forumda yazılan çizilenlerden anladığım kadarıyla Salcano fiyat/performansda lider. Ve giriş seviyesi dağ bisikleti için Salcano Astro 270 (670TL) optimum seçim görünüyor.

Forumda biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim. :)

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Ne yapmak istediğiniz yazılmamışsınız. Dağda tepede mi süreceksiniz? Yoksa yarışacakmısınız? Yazın tur mu yapacaksınız. Buna göre değişir.

Dağda tepe de sürecek iseniz MTB Dağ bisikleti
Yarışacaksanız Yol yarış
Asfaltta ve bozuk yollarda sürecekseniz cyclocross
Yazın şehir turları yapacaksanız tur bisikleti gibi.

Temiz ikinci el dükkanlardan bulabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Yol sıfır diyor iseniz bunları araştırabilirsiniz. Bunun sıfırını almaktansa ikinci el almak daha iyide olabilir. İkinci el 750 TL ye Whistle yol bisikleti vardı.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/01/08/gwpGW.jpg

(link)

(link)

Uqur Has

Üye
Tepki
4
Tavsiyeler için çok teşekkürler mutlaka değerlendireceğiz, yalnız benim asıl aradığım şey iyi bir bisikletçi, sadece satışta değil satış sonrası da yardıma ihtiyacımız olucak çünkü.Ve açıkcası kazık yemekte istemiyoruz :) Güvenle gidip alışveriş yapabileceğimiz özellikle kartal, pendik, maltepe civarı , olmadı istanbul anadolu yakası gittiğiniz gördüğünüz, daha önce alışveriş yapıp memnun kaldığınız güvenilir iyi niyetli bisikletçiler varsa yardımınızı bekliyoruz :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yol bisikleti arıyorsanız forumda ikinci el 700 Liraya Sora setli Drag Master satan bir arkadaş var. Değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@Uqur Has

Ne tarz alacağınızı karar vermeden giderseniz. Kesinlikle kazık yersiniz. Bisikletçiye cyclo cross diye gidiyorum bir anda kendimi farklı ürünlerde buluyorum. Ne alacağınızı mutlaka karar verin ve o şekilde kesin bir kararla gidin. Gördüğüm kadarıyla ne alacağınıza karar verememişsiniz. Şu durumda asfalt yolda MTB ile kalakalmanız içten bile değil.

Uqur Has

Üye
Tepki
4
Ne amaçla alacağımız hangi markaları düşündüğümüz hatta süreceğimiz rotalar bile hazır sadece bisikletçi arıyoruz :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Valla ilk başda gerçek'den yardım ister gibiydiniz;ama bakıyorum'da arkadaşın dediği gibi '''Şaka''' gibisiniz boşuna forumu ve kullanıcıları bence rahatsız etmeyin.hem rota belli hem ne alacağınız belli ama nerde ne var hangi bisikletci var haberiniz yok kime gidem nasıl edem bennn gibi:):):):):):

Uqur Has

Üye
Tepki
4
@Oğuz kurt

Yanlışın var hangi amaçla alacağımız belli, düşündüğümüz modeller belli, yaklaşık 7 tane model var aklımızda, biz sadece gidipte memnun kaldığınız yerler hakkında bilgi almak istiyoruz:)
Forum okumayan arkadaşlar yüzünden meşgul, eğer birazcık dikkatli okusalardı kimseden bisiklet modeli hakkında yardım beklemediğimizi anlarlardı.)

Okuduysanız yetkili bayiler bi arkadaştan ilk kurulum için 50 lira istemiş. Bu tarz satıcılarla muattap olmamak için gidipte memnun kaldığınız satıcıların isimlerine ihtiyacımız var:)