yardim;

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
merhaba;

Elimde giant 830 atx ve trek 4300 disc temiz iki bisiklet var ve elimdekilerden iyi bisey yapmak icin hangi parcalari hangisine aktarmam daha mantikli olur bilmiyorum?.eger kadro olarak aralarinda cok fark yoksa tercihim trek uzerine yogunlasmak cunku kadrosu 16" ve giant ise small boy yani 17".boyum 1.72 ve bu yuzden 16" daha cekici geliyor.Tabi eger cok buyuk bir kalite farki yoksa bu iki kadro arasinda!!!Birde 16" trek ile 17" giant kadrosu arasinda dusundugum kadar boy farki var midir?

tesekkurler.

Scudo
T

Tuğrul

Misafir
Bunu anlamak için iki bisikletinde teknik özelliklerini,detaylı bir şekilde yazmalısınız.Ancak bu şekilde yardımcı olabiliriz:)

Selamlar

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
iste burasi biraz karisik.bisikletler yanimda degil ancak parcalari hic degismedi bunu biliyorum.giant siyah kirmizi_renkte ve yanilmiyorsam 2001 model olani,trek ise 2006 model metalik_mavi renkte sl kadrolu olan.eger modelleri biliyorsaniz yardim edebilirsiniz diye dusundum ama o zaman parcalari ogrenince tekrar yazmaya calisirim.

yinede ilginize tesekkurler.

Deniz Kılıç

Daimi Üye
Tepki
101
(link)

Kadro: Aliminyum ALU 6061

Maşa: Suntour

Gidon: Ahead

Frenler: Avid

Pedallar: VP 992S

Aynakol: SUNTOUR 182

Lastikler: MICHELIN WIIDGRIPPER X COMP

Ön vites: Sram 3.0

Arka aktarıcı: Sram 4.0

Sele: İtalyan ergonomik

Bu mu ?

Çevirbildiğim kadar çevirdim.Bulduğum site Fransızca idi.

• Beğen
Tepkiler: deutz

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
trek 4300 disc ozelliklerini veriyorum;

Gidon:bontrager crowbar sport

Fren:shimano m465 disc

Vites:shimano alivio 24v

Jant:bontrager ranger

Amortisor:RST gila t6 preload(80 mm)

Kadro:Alpha super light aluminum

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Şimdi direk olarak şöyle başlıyım konuya Giantlarda 17" yazadığı zaman bu yükseklük sele kelepçesine kadar olan yüksekliktir ve bu yükseklik giantlarda kadronun esnemezliğini arttırmak için uzun tutulmuştur fakat esas önemli konu olan üst borunun aynakoladan merkezinden yüksekliği ve uzunluğu Trekteki ile aynıdır bunu ölçerekte görebilirsin...yani birinde 17" birinde 16" yazmasına rağmen sadece ölçüm noktalrı farklı olduğu için böyle bir karışıklık oluşmaktadır...ikisininde anlşattığım gibi üst boru yükseklikleri ve uzunlukları aynı yada birbirine yakındır...zaten o uzun olan sele borusu kısmının yüksekliğini ise sele borusu ile oynayarak ayarlayabilirsin...

Bunun dışında kadro tercihi olarak ATX daha hafif bir kadrodur Trek e göre..Bu anlattıklarım ışığında bence senin tercihin kadro boyundan çok göz zevkin olmalıdır çünkü ölçtüğünde aynı olduklarını göreceksin...

parçalar konusunda ise bisikletin bu olabilir ama ülkelere göre parçalar farklılık gösterebildiği için resimlerini koyarsan ATX in daha çok yardımcı olanbilirim...

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
bu yazdiklarim ayni,degisik olanlari sildim;

kadro: aluminyum alu 6061

masa:suntour ozelliklerini bilmiyorum

Frenler: Avid

Aynakol: SUNTOUR 182

Ön vites: Sram 3.0

Arka aktarıcı: Sram 4.0