Yardım ederken cinsiyet seçmek

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bu konuyu şöyle özetleyebiliriz aslında : karşı cinsi ile doğru şekilde iletişim kuramadığı ve düşüncesini kimseye direkt olarak söyleyemediği için eline geçtiğini düşündüğü her fırsatı bu vb şekiller ile kullanmaya çalışan tipik bir abazanlık örneğine tanıklık etmişsiniz bu tiplerden ne yazık ki her toplumda bol miktarda bulunduğu gibi bisiklet topluluk ve gruplarında da rastlanabiliyor gerçekten yardım amacıyla bilgi verenleri tenzi ediyorum elbette
''Neden bayan bisikletli sayısı az'' Sorusu da böylelikle yanıt bulmuştur sanıyorum

Scudo

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@UtkuSener

Kesinlikle, yazmak istediklerimi hemen hemen yazmışsınız. Bende bir şeyler ekleyeyim:

Ülkemizde garip bir öz güvensizlik var, "şu kadına bir şey söylesem şimdi bağırır çağırır mı? Şu soruyu sorsam acaba yanlış anlar mı? Kıza şimdi bakıyoruz ama sevgilisine söylerse..." tarzı, kendisi ezik ve suçlu, karşısındaki tam öz güvenli ve haklı biri olarak görüyorlar ve korkuyorlar. Ama klavye başında böyle bir şey olmadığı için kişiler öz güven patlaması yaşıyor ve her şeyi rahat rahat yazıyorlar. Ve bayanlar çok yüksek görülüyor, sanki ulaşılamaz, yanlarında küfür etmeyin (ne kızlar tanıyorum kamyonculardan beter küfür eden) onlar narin vs. tarzı düşüncelerle doluyuz, abi o da insan aşın şunları, kimse kimseden üstün değil, bayanları toplum olarak çok şımartıyoruz. Bu düşünceme tepki gelebilir ama bu böyle, istisnalar da yok değil.

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Atahan Eker

Beynizimi korumak için kafamıza kask takıyoruz ya, bu toplumun büyük bir kesiminin beynini koruması için kaskı bacak arasına(!) takması lazım.

Etrafta malesef var bu tipler. Bulaşmamak,"he" diyip geçmek en iyisi. Yüz göz olsan, kafaya taksan sadece seni üzer. Ama o insan müsveddesi başka kişilere yanı şeyler yapmaya devam edecek.

Umarım bulursunuz arkadaşınıza istediğiniz bisikleti. Allah birlikteliğinizi daim eylesin.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN ve S26
Tepki
5
Bisiklet
Sedona
Bu konuda yapılmış bir testi bir belgeselde izlemiştim ve dediğiniz gibi erkekler -genelleme yapmıyorum tabiki de- hemcinsleri ya da sözüm meclisten dışarı çirkin kadınlar yardım istediğinde çekimser davranırken güzel bir kadın yardım istediğinde yardım etmekten kaçınmıyorlar ama tabi ülkemizde durum daha ciddi bir seviyede, yardım isteyen bir kadın olduğu zaman hemen bir -affınıza sığınarak- yavşama durumu oluyor. Eğitim eksikliği, az okumak vs. gibi sorunlardan kaynaklandığını düşünüyorum.

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@AykutÇ.

Teşekkürler. Kendisine Performans bisikletten Merida Matts 100 aldik.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Cok haklisiniz. Ne yazikki bizim sektorde cok yasanilan bir durum. Reelde de boyle.

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
gerçektende üzücü bir olay milletimiz için . her geçen gün ahlak olarak geriye gidiyoruz

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
cinsel açlığın afrikası diye boşuna kullanmıyorlar bence o lafı
üstte arkadaşta yazmış bazende bayanları ulaşılmayacak derecede yüksekte gördüğümüz için şımarttığımızda oluyor

maalesef bisiklet gruplarındada böyle karşılaştığım oluyor birinde bayan bir arkadaş yardım etse hemen yardımcı olunur biz istesek savsaklarlar
yada turlarken bayan arkadaşlara göre herşeyi düzenledikleri için grup saçma sapan yol alabiliyor bu dediklerim karşı cins olduğu için ne yapacağını bilmeyenlere

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı insanın attığı iki farklı mesaj. Hangisinin bana hangisinin kız arkadaşıma atıldığını söylemeye gerek yok sanıyorum.

Yanlış anlaşılma olmasın. Basit bir günaydın mesajının altında aradığım bir art niyet yok. Saygılarımla...

(link)
(link)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
mesajları okuyunca aklımda bi sürü birbirinden bağımsız ama bağlı baloncuk oluştu...

-erkek erkeğe muhabbetler sanki bodoslama, saygısız olabiliyo ama karşıdaki erkek olmayınca, höt höt konuşmaya alışmış erkek arkadaşımız, saçma sapan inceliyo... oysa, bi erkeğe de mesaj yzarken, bi günaydın demek lazım.... öyle diil mi?
-niyet önemli.... yaklaşımı etkiliyo, ağzınızdan çıkan lafları etkiliyo, tarzınızı etkiliyo.... hepsi bi araya geliyo, ya samimi bi konuşma yakalıyosunuz, ya da "aayy yavşak yaaa!!" yorumu üstünüze yapışıveriyo
-bi de insanlar sığlaştıkça, "yazma" tarzları da sığlaşıyo... kalite ve eğitim şart :S

falan filan işte...

• Beğen
Tepkiler: Atahan Eker
Tepki
10
@Ferhat Köse

Benim üzerimden konulara bağlantı yapmayın da ne demek? Bunun bir kuralı vardı da ben mi kaçırdım.

Abim diyecek yaştasın saygısızlık yapmak istemem. Yalana gerek yok gibi şeyler söylemissin. O cümlen ile seni bsşbaşa bırakıyorum. Bu soruların hepsi defalarca soruldu demek = forumda var demek değilse bende bir kıtlık var. Sonra da kişiye özel bir soru soruyorsunuz demişsin.

Bak abi. Bazı konular vardır cevabı bellidir. Ama bazı konular vardır yoruma ihtiyaç vardır, tecrübelere ihtiyaç vardır. Belki benimle aynı şeyleri düşünmüş, daha sonra da karbona geçmiş birileri vardır, ya da fikirleri vardır diye açtım başlık. Tecrübesinden faydalanacağım kişiler maalesef tekrarlamak durumunda kalıyorum yine köstek oluyor.

Ah insanımız hata yaptım, kusura bakma demeyi bilse. Bu mesajdan sonra daha fazla iletişim kurmayacağım. Sonunu iyi görmüyorum. Sen daha tecrübelisin, bisiklet konusunda daha bilgilisin benim kaybım olacak belki ama en güzeli böyle olacak. Ne yapalım ben yalancılığımla kalayım :)

Haydi iyi akşamlar..

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@OnurYılmaz

arkadaşım anlayış problemi mi yaşıyorsun son defa yine söylüyorum, bir soru sordun neden cevap verilmiyor diye bende şundan dolayı verilmiyor olabilir dedim.ne halin varsa gör nereden cevap yazdım sana yazıklar olsun bana.lütfen dedim beni bulaştırma, tuttun bu konuda da hala o meseleyi tartışıyorsun.rica edeceğim benimle ilgili alıntı yapma yada illa tartışacaksak özelden tartışalim ben yazdıklarımın hepsinin arkasındayım, diğer arkadaşların okumasına gerek yok yada dediğin gibi beni baş başa bırak inan daha mutlu olacağım.

sorduğun soruya da cevap vereyim.bu konu başlığı ile yazdığın ilk mesajdaki benim cevabıma yaptığın imanın alakası yok o konudan buradaki cinsiyet konusuna bulaşma demek.

• Beğen
Tepkiler: enzo ve Berke

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CandanC

aynen katılıyorum

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@erhanh

Bence başka bişey yaparlar :)

HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
yakın zamanda olağan bisiklet tavsiyesi için konuya 30 sayfa mesaj atılmıştı
milletçe çok yardımseveriz

• Beğen
Tepkiler: enzo ve Murat B.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
beyler size birşey yazımda gülün ;

tüm samimiyetimle anlatıyorum +1 -1 ' i yok ;

banada bu sitede erkek bisiklet seçicisinden çok bayan bisiklet seçicisi mesaj attı.
Çok bilgili birine benziyormuşum..
boyunu kilosunu ölçen hangisini alim diye bana dönüyor.
Forumun güzin ablasıyımya anasını satim.

Hatta konunun " bisikletle " alakalı olmadığı mesajlarda aldım..
neyse ;
kısaca bu ülke cinsel açlığın afrikasıdır.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@kivilcimb

Belkide isim çekici geliyordur :)

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
biz erkek olarak bu şeyler bize abes gelebilir. kızların zamanla alıştığını düşünüyorum bu tür şeylere. kız liselerinde okuyan erkeklerin durumu pek farklı değil yani. abartmayın bence.

• Beğen
Tepkiler: Abdullah Cimis